X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 11536
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Bal kwiatów

Scenariusz „Balu kwiatów”

Cele:
- wzbogacanie wiadomości dotyczących zmian zachodzących w przyrodzie w okresie wczesnej wiosny
- integrowanie społeczności przedszkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie,
- rozwijanie fantazji i inwencji twórczej dzieci oraz wywoływanie przeżyć związanych z zabawą,
- stwarzanie dogodnej sytuacji do aktywnego słuchania
muzyki; improwizacje ruchowe przy muzyce F.Chopina
Metody pracy:
- aktywnego działania
- metody integracyjne

Przebieg balu:
1.Zaproszenie na bal ( korowód strojów) – Dzieci stoją w kole. Nauczyciele wchodzą do środka i mówią: „Zapraszamy wszystkie owoce (oklaski), warzywa (oklaski), kwiaty (oklaski). Dzieci prezentują swoje stroje

2.Konkurs obrazkowy – na podstawie fragmentu obrazka odgadywanie całości ( zwiastuny wiosny)

3.Walc minutowy Chopina – opowieść ruchowa

4.Konkurs „Kwiaty na łące” – Na podłodze leżą rozłożone kwiaty. Gdy gra muzyka, dzieci spacerują po Sali. Podczas przerwy w muzyce starają się „zebrać” jak najwięcej kwiatów

5.Zagadki:
W marcu się zaczyna, gdy się
kończy zima .Przyjdzie z wiatru
ciepłym wiewem, z pięknem
kwiatów, z ptaków śpiewem.
(wiosna)

Powrócił do nas z dalekiej strony,
ma długie nogi i dziób czerwony.
Dzieci się śmiały, gdy go witały,
żabki płakały przez dzionek cały.
(bocian)

Co ona przekopie, to one wygładzą.
W domowym ogródku bardzo się przydadzą.
(grabie)

Co buduje każdy ptak, by chować
pisklęta, a tylko kukułka,
o tym nie pamięta?
(gniazdo)

Zobaczysz je wiosną, gdy na wierzbach rosną.
Srebrne futra mają.
Jak się nazywają?
(bazie)

Gdy niebo wdzieje szary kubraczek, a potem
rzewnie się rozpłacze ,gdzie spadnie łez tych
liczba duża, tam z wody się zrobi wielka ...
(kałuża)

Biała i twarda po rzece pływa.
Wrona ci powie, jak się nazywa.
(kra)

Kolorowe i pachnące, czy
w ogrodzie, czy na łące, zawsze
chętnie je zbieramy na bukiecik
dla swej mamy.
(kwiaty)

Wiosną na drzewie się zieleni, ale
opada na jesieni.
(liść)

Przez śnieg się odważnie przebijam.
Mróz nawet mnie nie powstrzyma.
Mam listki zielone,tak jak wiosna, a dzwonek
bielutki jak zima.
(przebiśnieg)

Szczęście przynosi,
gdy ma listki cztery
jaka to roślina?
To jest...
(koniczyna)

Wyrósł na drodze
na jednej nodze.
Wygląda jak słońce,
ziaren ma tysiące.
(słonecznik)

Skrzydełka mam jak płatki,
Choć sam nie jestem kwiatem
I nad kwiatami w słońcu
Wesoło fruwam latem.
( motyl)

6. Improwizacje taneczne „Wiosenny wiatr” – Preludium F.Chopin nr9 - dzieci wirują, podskakują, biegają na palcach zgodnie z charakterem melodii

7. Zabawa orientacyjno- porządkowa „Wiosenne kwiatki” – dzieci mają naklejone emblematy wiosennych kwiatów, siedzą na krzesłach w kole. Nauczyciel wywołuje kolejno kwiaty, a wywołane zamieniają się miejscami np. przebiśnieg i krokus

8. Rysujemy kwiatka – konkurs plastyczny. Dzieci rysują kwiatka z zawiązanymi oczami. Wygrywa ten uczestnik, którego kwiatek jest najśmieszniejszy lub prawidłowo narysowany

9. Podziękowanie za wspólną zabawę – podsumowanie tematu balu

Prowadzące:
Daria Andrzejewska
Beata Woluch

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.