X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 11481
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wiosenne zabawy z elementami metody I. Majchrzak

SCENARIUSZ SYTUACJI EDUKACYJNEJ

TEMAT ZAJĘCIA: Wiosenne zabawy z elementami metody I. Majchrzak
Prowadząca: Dorota Woźniak
Grupa: 4-latki Miejskie Przedszkole nr 21 Katowice

Cele ogólne:
· Rozwijanie pamięci wzrokowej i słuchowej
· Rozwijanie umiejętności czytania prostych wyrazów
· Wzrokowe utrwalenie liter w swoim imieniu
Cele szczegółowe:
· dz odnajduje swoją wizytówkę
· potrafi ułożyć z liter swoje imię wg wzoru
Forma:
· indywidualna
· zbiorowa
Metoda:
· aktywizująca
· podająca
Pomoce:
wizytówki z imionami dzieci, słoneczka z imionami dzieci i po 3 chmurki dla każdego , rurki , CD.


Przebieg zajęcia:

1. Powitanie zabawą dramową „Budzące się słoneczka” Nauczyciel opowiada swoją historyjkę o słoneczku, dzieci wykonują ruchy zgodne z opowiadaniem nauczyciela, słuchając jednocześnie cichej muzyki relaksacyjnej
2. Sprawdzenie obecności- nauczyciel rozrzuca wizytówki na dywanie dzieci mają zadanie wyszukać swoją wizytówkę i z nią usiąść na brzegu dywanu. Przeliczenie przez dzieci ile jest obecnych a ile nieobecnych , dzieci starają się odczytać z wizytówek pozostawionych na dywanie kogo nie ma w przedszkolu.
3. Taniec liter- zabawa przy muzyce , doskonalenie umiejętności wyróżnienia pierwszej litery imienia . Nauczyciel zaprasza dzieci na dywan, poleca ustawić się w koło, wyjaśnia dzieciom zasadę zabawy, nauczyciel demonstruje pierwszą literę , dziecko które rozpoznaje w niej swoją pierwszą literę wychodzi na środek i tańczy w rytm muzyki, itd. Aż wyjdą na środek wszystkie dzieci. W drugiej części zabawy nauczyciel pokazuje jakie litery mają się razem ze sobą w tańcu połączyć
4. Odganiamy chmurki-zabawa oddechowa, każde dziecko siada przy słoneczku z nalepionym swoim imieniem , nauczyciel rozdaje rurki do napoi każdemu dziecku i poleca żeby każde wzięło z dywanu ( na którym leżą ) po trzy chmurki i położyło je na słoneczku tak żeby nie było go widać. Nauczyciel prosi by dzieci delikatnie dmuchały na chmurki i je przepędzały ze słoneczka.
5. Spotkanie z zajączkiem-ściana pełna liter. Nauczyciel opowiada dzieciom, że podczas spaceru spotkał zajączka, który to kiedyś widział naszą ścianę pełną liter i bardzo mu się podobała, nauczyciel zaprasza dzieci by stanęły pod ścianą. Zadaniem dzieci jest pokazanie swojej pierwszej litery. Każde dziecko otrzymuje oklaski.
6. Zakończenie – dowolne ( np. zabawa ruchowa)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.