X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 11368
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Spotkanie andrzejkowe - scenariusz imprezy integracyjnej z rodzicami w grupie 5 latków

Scenariusz imprezy integracyjnej z rodzicami:
Spotkanie Andrzejkowe w grupie 5 latków

Grupa: Dzieci z grupy Biedronki: 5 latki i ich rodzice.
Opracowanie i prowadzenie: M. Ściślak.
Cele ogólne:
- Kształtowanie prawidłowych zachowań, koniecznych w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi;
- Wzbudzanie zainteresowania tradycjami, kulturą;
- Kształtowanie umiejętności odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dnia codziennego (stosowanie zasad bezpieczeństwa i kultury)
- Rozwijanie naturalnej, swobodnej ekspresji dziecka: ruchowej, słownej, muzycznej.

Literatura: W scenariuszu wykorzystano pomysły własne, materiały warsztatowe: „Tańce integracyjne” M. Stryja, „Fonogratka 3 i 4 – latka” M. Stryja, B. Wapińska.
Przebieg uroczystości:

1. Powitanie przez nauczycielki przybyłych na uroczystość rodziców i dzieci 5 – letnich z grupy Biedronek.

2.Taniec integracyjny wszystkich obecnych „Czy chudzi, czy grubi”(płyta CD nr 1 „Tańce integracyjne” M. Stryja).
I. Czy chudzi, czy grubi, czy mali, czy duzi, wszyscy lubią bawić się, się ,się,
więc kto jest tu razem z nami, niech dobierze się parami i niechaj weseli się,
[(Nosek do noska ) x2, mrugają oczka raz, dwa, trzy] x2
II. Czy chudzi, czy grubi...
[(A teraz buźka)x2, słuchają uszka, raz, dwa trzy] x2.
III. Czy chudzi, czy grubi...
[(Ręka do ręki)x2, i ukłon piękny, raz, dwa, trzy] x2.
IV. Czy chudzi, czy grubi...
[(Noga do nogi)x2, wystają rogi, raz, dwa, trzy] x2.

5. Zapoznanie uczestników imprezy z hasłem, mającym pomóc w spełnieniu wszystkich wróżb : „Święty Andrzeju, daj nam znać, co się będzie z nami dziać!”(hasło jest powtarzane każdorazowo przed każdą wróżbą).

6. Wróżba dla dzieci pt.: „Kim zostaniesz w przyszłości?”(dzieci losują po jednym przedmiocie z worka, a nauczycielki odczytują ze specjalnie przygotowanej planszy, jaki zawód on symbolizuje, np.: kreda – nauczyciel, mikrofon – piosenkarz, łyżka – cukiernik, różaniec – ksiądz(zakonnica), grzebień – fryzjer, pędzel – malarz, naparstek – krawiec, książka – pisarz, kubek – kelner, okulary – okulista, gazeta – dziennikarz, pocztówka – listonosz, garnek – kucharz, auto – kierowca, grabki – ogrodnik, łopatka – rolnik, gwizdek – policjant, piłka – sportowiec, fortepian – muzyk, piesek – weterynarz, kalkulator – sprzedawca, chmurka – meteorolog, strzykawka – pielęgniarka, lekarstwo - aptekarz).

7. Zabawa z muzyką dla wszystkich pt.: „Magiczne pudełko” (uczestnicy tworzą wielkie koło, podają sobie pudełko do rytmu, na przerwę w muzyce, osoba, która je posiada, losuje ze środka karteczkę z pytaniem lub zadaniem do wykonania, np.: Jak mają na imiona nauczycielki prowadzące grupę Biedronek? Wykonaj 3 przysiady. Wymień 3 przedmioty, które nie toną w wodzie, itp.).

8.Wróżba dla rodziców pt.: „Kości” (uczestnicy rzucają dwiema kostkami, sumują liczbę oczek i odczytują, co ich czeka w przyszłym miesiącu, np.:
2 – przeziębienie
3 – odwiedzi Cię gość
4 – wielka wygrana rzeczowa
5 – kłopoty w pracy
6 – otrzymasz prezent
7 – dostaniesz pieniądze
8 – coś zgubisz
9 – poznasz nowego kolegę/koleżankę
10 – wydasz pieniądze
11 – wyjedziesz w egzotyczną podróż
12 – awaria w domu

9. Zaproszenie do tańca integracyjnego „Pajacyk” (Fonogratka 4 – latka M. Stryja, B. Wapińska, CD nr 9)
I. Tu prawą mam nogę, tu lewą nogę mam, jak umiem podskoczyć pokażę ja wam.
(Tak skaczę, tak skaczę, przez cały długi dzień.)x2
II. Tu prawe kolano, a tu lewe mam, jak umiem je zginać, pokażę ja wam.
(Tak zginam, tak zginam przez cały długi dzień.)x2
III. Tu prawe mam ramię, tu lewe ramię mam, jak umiem nim ruszać, pokażę ja wam.
(Tak ruszam, tak ruszam przez cały długi dzień.)x2
IV. Tu prawy mam łokieć, tu lewy łokieć mam, jak umiem go zginać, pokażę ja wam
(Tak zginam, tak zginam przez cały długi dzień.)x2
V. Tu prawe mam oko, tu lewe oko mam, jak mrugać potrafię, pokażę ja wam.
(Tak mrugam, tak mrugam przez cały długi dzień.)x2

10. Wróżba dla wszystkich uczestników pt.: „Czarodziejskie podróże” (duże koło z papieru, podzielone na 8 kolorów :czerwony, niebieski, zielony, żółty, fioletowy, pomarańczowy, brązowy i czarny, uczestnicy kolejno kręcą strzałką na kole, losują karteczkę z pojemnika z kluczem w takim samym kolorze, odczytują nazwę docelowej podróży, która odbędzie się w przyszłym roku, np.: hipermarket Tesco, Australia, Wyspy Galapagos, rzeka Amazonka, Góry Tatry, Międzyzdroje, itp.)

11. Pożegnanie tańcem integracyjnym „Jeżeli ci wesoło”(Fonogratka 3 – latka M. Stryja, B. Wapińska CD nr 13).
I. Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się, uśmiechnij się do wszystkich i zaklaszcz w ręce swe.
II. Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się, to podnieś brwi do góry i dotknij czoło swe.
III. Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się, to otwórz teraz usta i zamknij oczy swe.
IV. Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się, to pokaż najpierw język, a potem zęby swe.
V. Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się, nabierz w usta powietrze i klep policzki swe.
VI. Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się, to pokaż wszystkim brodę, za uszy złap się swe.
VII. Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się, to dotknij nosa swego, naciśnij skronie swe.

12. „Termometr uczuć” – uczestnicy imprezy andrzejkowej na przygotowanej planszy ze skalą, zaznaczają naklejkami z folii samoprzylepnej stopień ich zadowolenia z imprezy, np.:
0 – do niczego
1 – słabo
2 – tak sobie
3 – dobrze
4 – bardzo dobrze
5 – super

13. Podziękowanie przez nauczycielki wszystkim za udział we wspólnej zabawie oraz życzenie spełnienia dobrych wróżb.

• Propozycje zadań do zabawy andrzejkowej „Magiczne pudełko”

Pokonaj odległość od telewizora do drzewa podskokami na prawej nodze.
Wykonaj 4 pajacyki.
Wykonaj 6 podskoków na prawej nodze.
Zaśpiewaj fragment piosenki przedszkolnej.
Zrób 10 podskoków obunóż.
Wykonaj 5 przysiadów.
Zrób 6 podskoków na lewej nodze.
Wykonaj 3 pompki.
Zrób mostek z leżenia.
Ułóż rym do słowa: dzieci.
Zaśpiewaj piosenkę: „Wlazł kotek na płotek”.
Odpowiedz: Jak ma na imię dyrektor naszego przedszkola?
Ułóż rym do słowa: świeczka.
Zrób 4 żabie skoki.
Powiedz dowolny, krótki wiersz.
Ułóż rym do słowa: biedronka.
Zaśpiewaj krótką kołysankę.
Odpowiedz: Jak mają na imiona panie prowadzące grupę Biedronek?
Zrób 5 pompek.
Wykonaj 7 pajacyków.
Zrób 3 przysiady.
Wykonaj rowerek na leżąco.
Zrób 5 podskoków obunóż.
Wymień 4 zwierzęta, które żyją w lesie.
Wymień 4 drzewa, które mogą rosnąć w parku.
Wymień 4 dowolne marki samochodów.
Odpowiedz: Jaki numer ma nasze przedszkole?
Podaj 3 przykłady przedmiotów, które mogą utonąć w wodzie.
Podaj 3 przykłady przedmiotów, które nie utoną w wodzie.
Ułóż rym do słowa: wróżka.
Ułóż rym do słowa: zabawa.
Wymień 2 ptaki, które odlatują na zimę.
Wymień 3 ptaki, które zostają u nas na zimę.
Wymień 2 ptaki, które przylatują do nas na zimę.
Wymień 3 grzyby jadalne.
Ułóż rym do słowa: pogoda.
Podaj 3 przykłady: Komu potrzebny jest wiatr?
Podaj 2 przykłady grzybów trujących.
Powiedz: Jaką nazwę nosi najmłodsza grupa dzieci w przedszkolu?
Wymień 3 przedmioty, które służą do utrzymywania czystości.
Powiedz: Jak ma na imię wróbelek – bohater książki dla dzieci?
Wymień przyjaciół Kubusia Puchatka.
Ułóż rym do słowa: grzyby.
Wymień 3 dary jesieni.
Podaj nazwę grupy dzieci, które zajmują sale na parterze przedszkola.
Powiedz: Jakie kolory ma flaga Polski?
Wymień nazwy grup dzieci, znajdujące się w naszym przedszkolu.
Ułóż rym do słowa: przedszkolaki.
Ułóż rym do słowa: muchomorek.
Zaśpiewaj fragment ulubionej piosenki.
Ułóż rym do słowa: pięciolatki.

Propozycje odpowiedzi do wróżby „Czarodziejskie podróże”

Szombierki Góra Śnieżka hipermarket BIEDRONKA Kanada lotnisko w Berlinie

Kopalnia soli w Wieliczce wyciąg narciarski w Wiśle rzeka Nil w Egipcie
planeta Mars Zbiornik Goczałkowicki Jasna Góra hipermarket OBI Peru

Wielka Pustynia Piaszczysta w Australii wyspy Filipiny Legoland w Danii Moskwa

Wyspy Kanaryjskie Wyspy Galapagos port w Gdyni rzeka Amazonka Alaska

karnawał w Rio de Janeiro hipermarket TESCO Wenezuela Katowice - Załęże

Pustynia Sahara przejście graniczne Cieszyn Browary w Tychach Holywood

Park Amendy – Łagiewniki Nadleśnictwo Brynek Zamek Krzyżacki w Malborku

Grenlandia hipermarket PRAKTIKER Warszawa Pustynia Gobi Indie

Rynek w Zamościu Mauzoleum Lenina Petrochemia w Płocku australijski busz

Hipermarket GEANT Góry Tatry Góry Karkonosze Stany Zjednoczone

Port w Gdyni Jezioro Śniardwy piramidy w Egipcie Kanał Gliwicki Hiszpania

Dom Chleba w Radzionkowie Góry Ural w Rosji kasyno w Monako Łysa Góra

Hipermarket KAUFLAND kolejka linowa na Kasprowy Wierch Morze Czarne

ZOO w Chorzowie Disneyland Park Miejski w Bytomiu afrykańska dżungla

Tokio w Japonii Wielka Rafa Koralowa w Australii hipermarket REAL Tunezja

Góry Alpy we Włoszech Kopalnia Zabytkowa w Tarnowskich Górach Rzym

Molo w Sopocie Lotnisko w Pyrzowicach Krzywa wieża w Toruniu Watykan

Zakłady Azotowe we Włocławku Sanatorium w Busku Zdrój Browary w Żywcu

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach Wulkan Etna na Sycylii Góry Alpy w Austrii

Most Świętokrzyski w Warszawie hipermarket AUCHAN Jezioro Solińskie

Planetarium w Chorzowie Kopalnia odkrywkowa w Bełchatowie Miechowice

Ruda Śląska solarium na Stroszku Fabryka Mebli w Swarzędzu Hawaje

Wyspa Dominikana Morze Śródziemne meksykańskie stepy Laponia

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.