X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 11323
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Lekcja ciszy i milczenia wg metody M. Montessori. Poznawanie wielozmysłowe. Scenariusz zajęcia

Data: 03.02.2010

Temat: Lekcja ciszy i milczenia wg metody M. Montessori. Poznawanie wielozmysłowe.
Identyfikacja dzieci z kiścią winogron.

Miejsce: sala przedszkolna

Grupa: 4-latki

Cele: - poznawczy: poznanie wielozmysłowe winogron, oraz sposobu przedstawienia grupy
dzieci uczęszczających do jednej grupy jako kiści,
kształcący: kształtowanie umiejętności wypowiadania się na temat obserwowanego obiektu,
kształtowanie spostrzegawczości, umiejętności dłuższego skupienia uwagi
wychowawczy: utrzymanie całkowitej ciszy w pewnych momentach zajęcia, wyrobienie
poczucia przynależności do grupy.

Metody: czynna: marsz po dywanie, dotykanie winogron, degustacja, odszukiwanie grona
z własnym portretem, naklejanie go na brystol,
słowna: wypowiedzi na temat wyglądu owoców, ich koloru, zapachu, smaku, śpiew
piosenki
oglądowa: oglądanie kiści winogron, zwrócenie uwagi na kształt owoców, wygląd łodygi,

Forma: w małych zespołach

Pomoce: koszyk z winogronami nakryty serwetką, papierowe grona z własnoręcznie wykonanymi
portretami, arkusz brystolu z naklejonym liściem, klej, płyta CD z nagraniem piosenki
pt. „Skrzaty”.


Przebieg:

Dzieci chodzą w milczeniu po zaznaczonej na dywanie elipsie (na środku jest pod serwetką ukryta kiść winogron, obok leżą papierowe grona z portretami dzieci).
Podają sobie ręce i siadają w kole.
Zamykają oczy – po usłyszeniu tamburyna otwierają je. N w tym czasie odsłania niespodziankę (kiść winogron).
Winogrona dzieci podają sobie z rąk do rąk i w tym czasie poznają ich wygląd, zapach, ...
Odłożenie winogron do koszyka.
Dzieci przy zachowaniu ciszy kolejno podchodzą i odrywają po jednym gronie.
Degustacja winogrona.
Wypowiedzi dzieci na temat do czego mogą one służyć w kuchni.
Odszukanie papierowych gron ze swoim portretem.
Naklejanie ich na przygotowany brystol.
Przyklejenie pracy na drzwiach sali.
Śpiew grupowej piosenki pt. „Skrzaty”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.