X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 11308
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Mamo, tato, zobacz, co potrafię - scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców

Grupa: 3-latki
Prowadzące: Małgorzata Latos
Temat zajęcia: „Mamo, tato zobacz, co potrafię”
Cele:
Dziecko:
- zna kształt koła, rozpoznaje go i nazywa,
- posługuje się określeniami: mały – duży,
- jest spostrzegawcze,
- zna podstawowe kolory, rozpoznaje je i nazywa,
- rytmizuje tekst ze zmianą tempa, dynamiki i rejestrów,
- wystukuje rytm oburącz, naprzemian, obiema nogami jednocześnie,
- przelicza w zakresie 4,
- dzieli wyrazy na sylaby,
- spokojnie oczekuje na swoją kolej,
- postępuje zgodnie ze wskazówkami,
Metody: zabawowa, twórcza, zadań stawianych do wykonania, ćwiczeń utrwalających, słowna
Formy: indywidualna, zbiorowa,
Pomoce: różne rodzaje piłek, ilustracje piłek, ilustracje śladów pozostawionych przez człowieka, piłkę, ptaka i psa, kółeczka z tektury w 4 kolorach, w dwóch wielkościach: małe i duże, z wzorami: kropki, paski,


Przebieg:
1. „Czarodziejski worek” – rozpoznajemy dotykiem piłki, oglądamy je, wypowiadamy się na ich temat,

2. Zabawa „Ślady” – które „ślady” zostawiła piłka i do kogo należą pozostałe, zabawa ruchowa „Małe i duże piłki”.

3. Zabawa ćwicząca spostrzegawczość i umiejętność kojarzenia - „Odszukaj w naszej sali koła”.

4. Zabawa dydaktyczna „Znajdź kółeczko” – odszukiwanie kółek o podanych cechach, np. małe, zielone z czerwonymi kropkami,

5. Ćwiczenia emisyjne z wykorzystaniem wierszyka:
Kolorową piłkę mam, kolorową piłkę dam.
Skacze piłka, skaczę ja, hopsa, hopsa, hopsa sa.
- cicho – głośno – reagowanie na ruchy poziome rąk nauczyciela,
- wysoko – nisko – rytmizacja grubo jak niedźwiedź, cienko jak myszka.

6. Rytmizacja tekstu z jednoczesnym wystukiwaniem rytmu oburącz, naprzemian, obiema nogami.

7. Zabawa dydaktyczna „Pary” – dobieranie takich samych kół, określanie cech wybranej par, np. „moje piłeczki są duże, niebieskie i mają paski.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.