X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 11252
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Przygotowujemy pokaz sztucznych ogni na bal choinkowy - wykonanie mini-zdrapek

Konspekt zajęć przeprowadzonych w grupie dzieci 3- letnich Przedszkola Publicznego nr 11.

Prowadząca Barbara Domagała

Temat: „Przygotowujemy pokaz sztucznych ogni na bal choinkowy” –wykonanie mini- zdrapek ( metoda). Wykorzystanie metody B. Rocławskiego.

Cel: Rozwijanie twórczej ekspresji plastycznej, doskonalenie sprawności narządów artykulacyjnych i umiejętności identyfikacji samogłosek.

Dziecko w czasie zajęć powinno umieć:
-wykonać pracę plastyczna techniką zdrapywania na bazie kredek świecowych
-podać nazwę swojej grupy
-identyfikować samogłoski a, o, i
-nazywać kolory podstawowe
-stosować pojęcia dużo, mało
-posługiwać się pojęciami długi, krótki
-naśladować ruchy i głosy zwierząt
-posługiwać się pojęciami koło, trójkąt
-odczytywać głoski a, o, i, z układu ust(bez udziału głosu)
-wykonywać celowe ruchy językiem i wargami
-przeliczać w zakresie 3 i więcej

Metody:
- elementy metody Rocławskiego
- metoda pedagogik zabawy
- elementy metody Montessori
- pokazowa
- słowna

Formy:
-indywidualna
-grupowa

Pomoce :pacynka myszki, zaproszenia w 4 kolorach podstawowych z umieszczonymi na nich samogłoskami( adresami), kaseta z głosami zwierząt, czarodziejski pędzel, czarodziejska skrzynka, kolorowe sznurki, wycięte z papieru kolorowe kwiaty, zapałki, gotowe do zdrapywania kartoniki w kształcie trójkątów i kół przygotowane poprzez pomalowanie w różnych kolorach kredkami świecowymi i pokrycie czarną farbą plakatową, taśma samoprzylepna 2- stronna, 3 torby listonosza z umieszczonymi głoskami a, o, i, sylwety 3 zwierzątek-listonoszy(wilk, żabka, wrona), karton z buzią uśmiechniętą i smutną.

Przebieg

1.Powitanie myszki Piszczki, podanie nazwy grupy.
Myszka wita się z dziećmi i pyta je o nazwę grupy, gdyż słyszała od zwierzątek w lesie, że w przedszkolu jest grupa największych pracusiów- (synteza sylabowa, M. Kownacka). Następnie myszka prosi dzieci, aby pomogły jej posegregować zaproszenia na bal dla leśnych zwierzątek.
2. Identyfikacja samogłosek i, a, o poprzez umieszczenie kopert z „adresami - samogłoskami„ w odpowiedniej torbie listonosza –zwierzątka.( wskazywanie podstawowych kolorów, stosowanie pojęć dużo, mało, przeliczanie w zakresie 3 i więcej)
3. Zabawa ruchowo naśladowcza- naśladowanie ruchów i głosów zwierzątek- listonoszy.
4. Ćwiczenie narządów artykulacyjnych podczas opowiadania ”Sprzątanie u myszki Piszczki”
5. Wręczenie dzieciom czarodziejskiego pędzla i pudełka – niespodzianki. Myszka dziękuje dzieciom za okazaną pomoc i wręcza im czarodziejski pędzel i pudełko, informując dzieci że pędzlem można wyczarować w pudełku czarodziejskie ozdoby karnawałowe, następnie żegna się z dziećmi i idzie do swojej norki.
6. Wspólne z dziećmi wypowiadanie zaklęcia, a następnie obejrzenie znajdujących się w pudełku przedmiotów ( podawanie nazwy trójkąta i koła, zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z posługiwaniem się zapałkami).
7. Wyjaśnienie dzieciom sposobu wykonania pracy plastycznej.
8. Wykonanie przez dzieci sztucznych ogni poprzez zdrapywanie farby zapałką.
9. Umieszczanie wykonanych ozdób na kolorowych sznurkach w ciągu koło, trójkąt itd.
(el. Montessori, porównywanie długości)
10. Dokonanie przez dzieci oceny zajęcia- dzieci, którym zajęcie podobało się stają przy buzi uśmiechniętej, a którym nie przy buzi smutnej.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.