X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 10876
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W zdrowym ciele zdrowy duch - spotkanie z dietetykiem

Scenariusz zajęcia dla dzieci 5, 6-letnich

Cele ogólne:
- propagowanie zdrowego stylu życia
- zapoznanie dzieci z zawodem dietetyka
- rozwijanie umiejętności pracy w grupach
Cele szczegółowe:
- dziecko, zna ważne składniki pożywienia ich rolę w organizmie i występowanie w produktach spożywczych
- dziecko zwraca uwagę na zbędne i niezbędne substancje oraz źródła ich występowania
- dziecko, wie dlaczego nie powinno się jeść niektórych produktów
-dziecko, zna Piramidę Zdrowego Żywienia
Metody:
- drama
- rozmowa kierowana
- pokaz
- działania praktyczne
- ,,Burza mózgów”

Formy:
- zbiorowa
- indywidualna

Środki dydaktyczne:
Kartonowe modele omawianych produktów, makieta Piramidy Zdrowego Żywienia, wiersz S. Karaszewskiego ,,Witaminowy alfabet”, odtwarzacz CD, piosenka ,,Witaminki”, klocki (zestaw pasujących do siebie i zestaw nie pasujących do siebie), kosze z produktami .

Przebieg zajęcia:

1. Powitanie

2. ,,Witaminowe abecadło” inscenizacja przez dzieci wiersza S. Karaszewskiego.

2. Zabawy ruchowe przy piosence ,,Witaminki”

3. Rozmowa z panią dietetyk.

3. Budowle z klocków ( budowanie domku z klocków pasujących i budowanie domku z zestawu klocków nie pasujących).

4. Segregowanie przez dzieci produktów zdrowych i niezbędnych do kosza oraz produktów szkodliwych dla organizmu.

5. Prezentacja makiety Piramidy Zdrowego Żywienia.

6. Układanie przez dzieci na makiecie Piramidy Zdrowego Żywienia produktów.

8. Pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.