X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 10795
Przesłano:

Kochamy babcię i dziadka. Scenariusz zajęć w świetlicy szkolnej

Cele ogólne:

1) Wdrażanie do okazywania miłości, szacunku członkom rodziny
2) Rozwijanie aktywności twórczej
3) Kształtowanie umiejętności werbalizowania cech charakteru oraz dobieranie określeń o zabarwieniu pozytywnym

Cele szczegółowe:

Uczeń:

1) Umie swobodnie wypowiadać się na forum grupy
2) Potrafi przygotować w zespole scenkę i odegrać rolę
3) Potrafi nazwać pozytywne cechy charakteru
4) Potrafi samodzielnie wykonać pracę plastyczną
5) Umie współpracować z innymi

Metody pracy:

- pogadanka
- scenki dramowe
- ćwiczenia praktyczne
- ćwiczenia relaksacyjne

Środki dydaktyczne:

- płyta CD Aliny Zwoźniak i zespołu dziecięcego „WRATILKA” pt. „Piosenki o rodzinie”
- walizka z rekwizytami do tworzenia scenek dramowych
- papierowe serduszka
- materiały papierniczo – techniczne do tworzenia ramek

Przebieg zajęć:

1) Wysłuchanie i wspólne śpiewanie piosenki: „Babcia i Dziadek to nasi przyjaciele” jako nawiązanie do rozmowy o Dziadkach i Babciach.

2) Swobodne wypowiedzi dzieci wokół tematu „Czy znam swoją Babcię i Dziadka” (jak mają na imię, ile mają lat, jakie są ich ulubione zajęcia) oraz w jaki sposób okazujemy im szacunek)

3) Indywidualne zapisywanie przez dzieci na papierowych serduszkach cech dobrego wnuczka, dobrej wnuczki – zawieszanie ich na tablicy

4) Ćwiczenia relaksacyjne – taniec w rytm piosenki „Babcia tańczy rock and rolla”

5) Budowanie scenek dramowych (podział na zespoły 2 – 3 osobowe)
Tematy scenek do wyboru przez dzieci lub przez losowanie:
- „Chora Babcia”
- „Dziadek ma dużo pracy w ogrodzie”
- „Miło spędzam czas wolny z Dziadkiem”
- „Urządzamy przyjęcie dla Babci i Dziadka”
- „Starsza Pani w tramwaju”

6) Wypowiedzi dzieci dotyczące odegranych scenek ze zwróceniem uwagi na pozytywne zachowania wnuczków wobec dziadków

7) Projektowanie i wykonanie upominku dla Babci i Dziadka (np. ramka na zdjęcie) z materiałów papierniczych

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.