X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 10461
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jemy zdrowe pokarmy

Grupa 4 - latki

Cele ogólne:
- rozumienie konieczności jedzenia potraw niezbędnych dla zdrowia, np. mleka i produktów mlecznych, owoców i warzyw
- uświadomienie dzieciom niezbędności wody do życia na Ziemi
- podkreślenie znaczenia właściwego odżywiania (wartość owoców i warzyw dla zdrowia)

Cele operacyjne:
- wyjaśnia dlaczego należy spożywać pokarmy niezbędne dla zdrowia (nabiał, warzywa, owoce)
- pamięta o konieczności prawidłowego odżywiania się
- potrafi określić znaczenie wody dla ludzi, roślin i zwierząt
- wie, że należy myć owoce i warzywa przed posiłkiem

Metoda:
- słowna
- oglądowa
- czynna

Środki dydaktyczne:
-nabiał, warzywa, owoce, słodycze, dwa słoiki, szarfy w czterech kolorach: żółty, zielony, czerwony, niebieski, płyta CD z nagraniami melodii "Taniec na powitanie i pożegnanie"

Przebieg zajęcia:

1. Powitanie przy melodii "Taniec na dzień dobry"
Dzień dobry, witam Was
Zaczynamy, bo już czas
Jestem ja, jesteś Ty
Razem to jesteśmy my.

2. Słuchanie czytanego przez nauczyciela jadłospisu na dany dzień. Zwrócenie uwagi na te produkty i dania, które zawierają dużo witamin i innych składników potrzebnych dla zachowania dobrego zdrowia np. mleko i jego przetwory.

3. Zabawa dydaktyczna "Pokaż, co jest dla Ciebie zdrowe". Podział produktów na dwie grupy: zdrowe i niezdrowe. Dzieci rozdzielają produkty na dwa słoiki. Rozpoznawanie i nazywanie produktów - naturalne produkty zdrowe i niezdrowe z różnych grup żywieniowych, łatwe do rozpoznania i nazywania przez dzieci.

4. Zabawa z szarfami "Sałatka owocowa"
Dzieci otrzymują szarfy w czterech kolorach:
żółte - gruszki
czerwone - jabłka
zielone - winogrona
niebieskie - śliwki
Dzieci siadają w gromadce na środku sali. Na dany sygnał poruszają się tylko wywołane owoce przez nauczycielkę.

5. Wysłuchanie odgłosów wody z płyty. Omówienie z dziećmi znaczenia wody dla ludzi, roślin i zwierząt. Wyrobienie u dzieci nawyku mycia rąk, owoców i warzyw przed zjedzeniem.

6. Praca indywidualna przy stolikach: rozdanie kopert z kropelkami> Dzieci układają wyraz "woda" "owoce"

7. Zabawa na pożegnanie przy piosence "Przedszkolna samba"

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.