X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 9719
Przesłano:
Dział: Świetlica

Poznajemy świat dinozurów - konspekt zajęć w świetlicy

KONSPEKT ZAJĘĆ W ŚWIETLICY

Prowadzący: Agnieszka Bodzak

Data: 16.11.2009

Czas: 45 min.

Temat : Poznajemy świat dinozaurów.

Cel główny : Przekazanie wiedzy z zakresu epoki dinozaurów.

Cele pośrednie :

• Kształtowanie nawyku kulturalnego obcowania z książką
• Pobudzenie wyobraźni plastycznej
• Kształtowanie umiejętności pracy w grupie
• Doskonalenie umiejętności myślenia abstrakcyjnego

Cele szczegółowe :

Uczeń:
• Współpracować z innymi uczestnikami w grupie
• Słuchać tekstu czytanego przez nauczyciela
• Umie wymienić kilka nazw dinozaurów

Metody: Podająca, aktywizująca, zadaniowa, rozmowa kierowana

Formy: Zbiorowa, indywidualna

Środki: kolorowa kartka papieru, klej, kredki bambino, obrazki z dinozaurami (puzzle), książka z ilustracjami, film

PRZEBIEG ZAJĘĆ

1. Przywitanie się i przedstawienie tematu zajęć.

2. Rozpoczęcie zajęć zabawą integracyjną np.: „Witam tych, którzy...”

3. Projekcja filmu edukacyjnego pt.: „Dziesięć najgroźniejszych dinozaurów w historii”.

4. Zadawanie pytań na temat filmu i istnienia dinozaurów.
- Kiedy żyły dinozaury?
- Co jadły i jakiej były wielkości?
- Co mogło spowodować, że wyginęły?
- Jak by mógł wyglądać teraz świat z dinozaurami?

5. Wykonanie pracy plastycznej – „Mój dinozaur”
- Rozdanie puzzli z dinozaurami
- Indywidualne wykonanie pracy plastycznej przez dzieci
- Omówienie i prezentacja prac

6. Zakończenie zajęć:
- Przypomnienie niektórych informacji o dinozaurach
- Zaproszenie dzieci do kółka i podziękowanie za zajęcia – zabawa „iskierka”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.