X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 7047
Przesłano:
Dział: Języki obce

To jestem ja - Das bin ich

Przedszkole
-----------------------

SCENARIUSZ ZAJĘĆ JĘZYKA NIEMIECKIEGO JAKO JĘZYKA MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ

TEMAT: to jestem ja
GRUPA WIEKOWA: 4-latki
CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 60 min

CEL OGÓLNY:
• Dzieci potrafią się w języku niemieckim przedstawić

CELE OPERACYJNE:
Dzieci:
• Potrafią się przywitać i pożegnać w języku obcym
• Potrafią się w języku obcym przedstawić, podać imię, nazwisko
• Potrafią zapytać kolegę o jego imię
• Rozumieją treść wierszyka

FORMY PRACY:
• Z cała grupą
• Indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
pacynka
farby

PRZEBIEG ZAJĘĆ

1. Wspólne przywitanie piosenką „Guten Tag”

Guten Tag, Guten Tag.
Sagen alle Kinder.
Grosse Kinder, kleine Kinder,
Dicke Kinder, duenne Kinder.
Guten tag, Guten tag.
Sagen alle Kinder.

2. Nauczyciel przedstawia dz. Swojego pomocnika (pacynka), którym jest Peter. Opowiada im, ze Peter mieszka w Niemczech i umie mówić TYLKO po niemiecku. Peter nie rozumie nic w naszym języku. Pokazuje na mapie gdzie leża Niemcy, w których mieszka Peter. Opowiada również, ze poznał Petera jak był za granicą i ze Peter zgodził się przyjechać z nim do Polski, aby uczyć dzieci niemieckiego. Zapowiada również, ze Peter jest ich przyjacielem i ze będzie ich razem z nim uczył niemieckiego.

3. Peter wychodzi powoli z torby nauczyciela i przedstawia się:
„Guten Tag! Ich heisse Peter. Ich wohne in Deutschland. Und du?”
Nauczyciel wita sie z Peterem odpowiada mu:
„Guten Tag! Ich heisse Monika. Ich wohne in Polen”
Nauczyciel pyta dzieci czy wiedzą co mówił Peter. Dzieci odgadują

4. Peter podchodzi do każdego dziecka, podaje mu łapkę i mówi „Guten Tag!” Dzieci witają się z Peterem odpowiadają „Guten Tag!”

5. Peter mówi na głos „Ich moechte euch kennen lernen”. Nauczyciel mówi dz., ze Peter chce ich poznać. I prosi aby każdy się przedstawił w języku niemieckim.

6. Peter podchodzi do każdego mówiąc „Ich heisse Peter und du?” Dzieci samodzielnie lub za pomocą nauczyciela odpowiadają „Ich hiesse.... (Amelka).

7. Zabawa w pajęczynę.
Rzucamy do siebie nawzajem kłębkiem wełny, rozwijając go, tak by powstałą pajęczyna. Dziecko które rzuca kłębkiem mówi „Ich heisse.... Und du?” natomiast dz., które łąpie kłebek odpowiada: „Ich heisse... und du” rzucając dalej kłebek.

8. Nauczyciel przedstawia dzieciom wierszyk.
„Ich bin ich, pokazuje na siebie
Du bist du. Pokazuje na dziecko
Ich heisse Monika pokazuje na siebie
Und wie heisst du?” Pokazuje na dziecko

Nauczyciel powtarza wierszyk 2 razy, następnie dz. dokańczają do nauczyciela, pokazują kolejno na inne dzicko.

9. Praca plastyczna „mój portret”
Dz. kolejno malują swoją roczkę kolorową farbą, odpijają ją na karteczce. I dorysowują jej oczka, nosek, buzie i włoski.

10. Zakończenie zajęć piosenką: „Auf Wiedersehen”

Auf Wiedersehen
Sagen alle Kinder.
Grosse Kinder, kleine Kinder,
Dicke Kinder, duenne Kinder.
Auf Wiedersehen
Sagen alle Kinder.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.