X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 6366
Przesłano:
Dział: Języki obce

Analysis of the lyrics "Cry, cry, cry" by Oceana

Szkoła ponadgimnazjalna
--------------------------------------

Poziom nauczania: intermediate

Cele operacyjne lekcji:
Uczeń potrafi:
• Odpowiedzieć na pytania ogólne dotyczące tekstu
• Odpowiedzieć na pytania szczegółowe dotyczące tekstu
• Uzupełnić brakującą informację w tekście piosenki
• Formułować wypowiedzi dotyczące tekstu piosenki
• Samodzielnie korzystać ze słownika

Pomoce dydaktyczne:
• kserówki z tekstem piosenki
• słowniki

Formy pracy:
• praca z całą klasą
• praca indywidualna

Metody i techniki pracy:
• Communicative Approach
• Udzielanie odpowiedzi na pytania ogólne
• Udzielanie odpowiedzi na pytania szczegółowe
• Wskazywanie określonych informacji w tekście
• Uzupełnianie brakujących informacji ze słuchu
• Podanie synonimu lub definicji przy wyjaśnianiu słownictwa
• Relacjonowanie
• Praca ze słownikiem

Przebieg lekcji

Faza wstępna – warm up (5-10 min)

1. Nauczyciel zadaje uczniom pytanie czy znają twórczość wokalistki Oceana: Today we are going to have a lesson with music. Have you heard about Oceana? What do you know about her? Do you like her songs? Następuje krótka dyskusja.

Faza zasadnicza ( 30-35 min )

2. Nauczyciel rozdaje kserówki z tekstem piosenki (załącznik 1). Uczniowie słuchają piosenki dwa razy i uzupełniają luki w tekście. Nauczyciel pisze odpowiedzi uzyskane od uczniów na tablicy (załącznik 2).
3. Uczniowie czytają tekst piosenki. Nauczyciel wyjaśnia nowe słownictwo podając synonimy lub używając tych słów w kontekście.
4. Następuje analiza tekstu piosenki. Nauczyciel prosi uczniów, aby pracowali w małych grupach. Każda grupa wybiera sobie fragment piosenki i analizuje go. Uczniowie mogą korzystać ze słownika.
5. Po zakończonym ćwiczeniu jedna osoba z grupy relacjonuje wnioski, do których grupa doszła.
6. Następuje dyskusja klasowa.

Faza podsumowująca (3 min)

7. Na koniec wszyscy wspólnie śpiewają piosenkę.

Praca domowa

Nauczyciel prosi uczniów, aby ułożyli zdania z nowym słownictwem.

Załącznik 1:
Oceana "Cry Cry Cry"

When she was a young girl
She _______________ play with me
I was her best friend
We were inseparately
We loved to ___________________ our bikes
Playin’ hide and seek
Sneeking all the _________________
Dancing in the street
I look back at the time
Now i realise
She loved to play with ____________________
I should have seen it in her eyes
I should have seen it in her eyes

Deep_______________ , you cry cry cry
Don’t let your hope,die die die

She fell in love for the first time
He was older than ____________
Then he made her do things
First she wouldn’t ___________________
She left everything behind
Couldn’t find a place
Running through the night
Loosing all her _________________
She drugs away the pain
Turning off her ________________
But still he makes her see
Like everything’s alright
Like everything’s alright

Załącznik 2:

used to
ride
night
fire
inside
her
dare
faith
lies

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.