Numer: 53759
Przesłano:
Dział: Języki obce

Spring is here, how do you think I know? Rozwijanie słownictwa związanego wiosną. Scenariusz zajęć z języka angielskiego w grupie "zerówce"

Grupa wiekowa: 6latki
Czas trwania: ok. 25/30 min.

Zakres słownictwa: buds, sprouts, lamb, nest, showers, flowerpot, sun, snail, frog, ladybug, butterfly, egg, mushroom, daffodil, tulip, daisy, crocus, snowdrop, seeds, flowers, blossoms, leaf, rainbow, puddle, tree, cloud, spring, autumn, summer, winter, słowa i konstrukcje opisujące pogodę, konstrukcje gramatyczne służące opisywaniu obrazków: There is/ is not There are/ aren’t/ Is there... ? utrwalanie tworzenia regularnej liczby mnogiej rzeczowników w oparciu o rozwijane słownictwo

Grupa wiekowa: 6latki
Czas trwania: ok. 35 min

Cel główny:
Utrwalanie słownictwa z zakresu Spring oraz doskonalenie umiejętności komunikacyjnych dzieci poprzez rozwinanie umiejętności poprawnego formułowania zdań.

Cele szczegółowe- dziecko:
-rozwija i utrwala słownictwo tematyczne
-rozwija umiejętności komunikacyjne poprzez:
*formułowanie poprawnie gramatycznych zdań
*formułowanie zdań z użyciem konstrukcji There is/ isn't/ are/ aren't/ Is there ...?/ Today I feel...Is it sunny? No, it isn't. How is the weather? It is windy, rainy and cold etc.
*formułowanie zdań z użyciem konstrukcji In the picture I can see ...
-utrwala znane mu już utwory muzyczne
-bierze udział w grupowej zabawie i wykonuje zadania typu:
*zgadywanki (po opisie)
*odgadywanie obrazków z kart obrazkowych
*zapamiętywanie obrazków z kart obrazkowych
*układanie puzzli
*uzupełnianie 'słoików'
-rozwija pamięć wzrokową oraz spostrzegawczość poprzez:
*odgadywanie obrazków z kart obrazkowych
*zapamiętywanie obrazków z kart obrazkowych
- pracuje w grupie rówieśniczej; inegruje się z innymi dziećmi poprzez wspólne zabawy
-włącza się do aktywnej zabawy

Metody:
TPR
the audio-lingual method
the communicative method
the natural approach

Zasady nauczania:
Poglądowość, systematyczności, aktywnego działania, stopniowania trudności, wiązania teorii z praktyką

PRZEBIEG ZAJĘĆ

WSTĘP
1.Rozpoczęcie zajęć- Nauczyciel prosi dzieci by usiadły na krzesłach w półkolu naprzeciwko nauczyciela. By skupić uwagę dzieci nauczyciel rozpoczyna każde zajęcia od zapytania dzieci w j. angielskim czy są gotowe zacząć co stanowi dla nich znak rozpoczęcia zajęć.

Are you ready? Can we start?
Yes!

2.Powitanie-Po zajęciu miejsca przez dzieci oraz po upewnieniu się, że dzieci są gotowe, nauczyciel włącza piosenkę powitalną Hello by The Singing Walrus- piosenka wspierana jest odpowiednimi gestami.

3.Rozgrzewka- zabawa ruchowa How are you today? Zabawa pozwala dzieciom ćwiczyć umiejętność budowania zdań opisujących ich emocje i uczucia. Nauczyciel zadaje dzieciom pytania o to jak się dziś czują rzucając im przy tym piłkę. Dziecko, do którego trafi piłka wstaje z krzesła wypowiadając słowa Today I feel.... oraz dokańczając zdanie posługując się gestem. Zadaniem reszty dzieci jest odgadnięcie w jakim nastroju jest dziecko. innego wybranego dziecka.

ROZWINIĘCIE TEMATU

4 How’s the weather? – zabawa usprawniająca komunikację. Dzieci utrwalają pytania o pogodę prosząc o opisanie pogody, którą widzą na obrazku, nauczyciel zadaje pytania dot. trzymanych przez niego w dłoniach ilustracji, a dzieci udzielają odpowiedzi na pytania (pełnymi, poprawnymi gramatycznie zdaniami); np. nauczyciel pokazuję kartę obrazkową i zadaje pytanie: Is it sunny? Dzieci odpowiadają: No, it isn't. How is the weather? It is windy, rainy and cold.

5.How's the weather?- piosenka wspierana gestami. Dziecko utrwala i rozwija słownictwo. Nauczyciel odtwarza piosenkę, w której wymieniane są omawiane stany pogodowe. Dziecko nasłuchuje opisywanych stanów i odpowiednio gestykuluje. Śpiewając razem z dziećmi nauczyciel weryfikuje poprawność odgadywanych zagadnień. Po odśpiewaniu piosenki nauczyciel dziękuje dzieciom za wspólne śpiewanie i ruch i prosi o zajęcie miejsc na krzesłach.

6.Bugs- zabawa z kartami obrazkowymi utrwalająca i rozszerzająca słownictwo. Nauczyciel pokazuje dzieciom karty obrazkowe z owadami, odsłania je w sposób powolny tak aby dać dzieciom szanse odgadnięcia nazwy owada przedstawionego na danym obrazku widząc tylko fragment ilustracji. Pyta dzieci What can you see in this picture?

7.Puzzles- dzieci układają puzzle, powtarzając tym samym słownictwo wprowadzone we wcześniejszym zadaniu. Nauczyciel rozkłada na podłodze wcześniej przygotowane puzzle ilustrujące owady przedstawione wcześniej dzieciom. Dzieci układają puzzle, powtarzając tym samym słownictwo wprowadzone we wcześniejszym zadaniu.

8.Catch a bug game- zabawa utrwalająca słownictwo i rozwijająca umiejętności komunikacyjne. Zadaniem dzieci jest zapełnienie pustych papierowych i zalaminowanych „słoików” owadami. Dzieci słuchają poleceń nauczyciela, który wskazuje, które owady należy umieścić w danym słoiku. Zadaniem dziecka jest wklejenie odpowiedniej ilości odpowiednich owadów w słoik. Po uzupełnieniu słoików dzieci wraz z nauczycielem opisują zawartości słoików używając stosownych konstrukcji gramatycznych np. There is/ There isn’t, There are/ There aren’t.... How many spiders can you see?

9.Spring is here song- nauczyciel włącza piosenkę utrwalającą poznane na zajęciach słownictwo, prosi dzieci aby wstały i gestykulowały oraz ruszały się odpowiednio do słów piosenki.

ZAKOŃCZENIE

10.Zakończenie- nauczyciel wybraną piosenkę na pożegnanie The Goodbye Song- (Dream English Kids) , prosi dzieci aby wstały i gestykulowały oraz ruszały się odpowiednio do słów piosenki, następnie dziękuje dzieciom za wspólną zabawę.

Piosenki:
Hello Song For Kids- The Singing Walrus
How's the Weather- Dream English Songs
Spring is here- The Learning Station
The Goodbye Song- Dream English Kids

Pomoce dydaktyczne:
Karty Obrazkowe- pogoda i zwierzęta, Puzzle, Słoiki, Małe ilustracje zwierząt, Piłka, Klej, nagrania mp3 piosenek, komputer

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2026 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.