X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 53630
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Kubusia Puchatka - scenariusz zabawy

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA
SCENARIUSZ ZABAW DLA PRZEDSZKOLA
Grupa wiekowa: 3–5lat
Czas trwania: 60 minut

CELE ZAJĘĆ
• integracja grupy przedszkolnej
• rozwijanie sprawności ruchowej
• rozwijanie mowy i wyobraźni
• poznanie bohaterów ze Stumilowego Lasu
• kształtowanie umiejętności współpracy

METODY
• zabawy ruchowe
• zabawy muzyczne
• działania plastyczne
• rozmowa kierowana

FORMY PRACY
• zbiorowa
• indywidualna
• zespołowa

POMOCE DYDAKTYCZNE
• pluszowy Kubuś Puchatek
• ilustracje bohaterów (Prosiaczek, Tygrysek, Kłapouchy, Królik, Sowa)
• słoik „miodu” (papierowy lub plastikowy)
• obręcze, piłeczki
• kartki, kredki, klej, kolorowy papier
• odtwarzacz muzyki

PRZEBIEG ZAJĘĆ
1. POWITANIE – „W STUMILOWYM LESIE”
Dzieci siedzą w kole. Nauczyciel pokazuje pluszowego Kubusia Puchatka i opowiada krótką historię o zaproszeniu do Stumilowego Lasu.
Kubuś wędruje po kole – dziecko, które go trzyma, przedstawia się.

2. ZABAWA RUCHOWA „SPACER KUBUSIA PO MIÓD”
Dzieci poruszają się po sali przy muzyce. Na ustalone hasła wykonują ruchy:
• „Miód” – sięganie wysoko rękami
• „Pszczoły” – przysiad i schowanie głowy
• „Tygrysek” – skoki obunóż

3. ZABAWY TEMATYCZNE – STACJE Z BOHATERAMI
Prosiaczek – „Odwaga Prosiaczka”
Przejście przez tunel lub slalom z przeszkód.
Tygrysek – „Tygrysie skoki”
Skoki do obręczy lub po wyznaczonych śladach.
Kłapouchy – „Pomóż znaleźć ogon”
Dopasowywanie elementów obrazka lub prostych puzzli.
Królik – „Zbieramy marchewki”
Przenoszenie piłeczek do koszyka – ćwiczenie współpracy.

4. ZABAWA MUZYCZNA „MIŚ KUBUŚ”
Taniec z pluszowym Kubusiem przy piosence o Kubusiu Puchatku.
Gdy muzyka cichnie – dzieci zatrzymują się jak figurki.

5. PRACA PLASTYCZNA „SŁOIK MIODU DLA KUBUSIA”
Dzieci kolorują lub wyklejają słoik miodu.
Starsze dzieci mogą dorysować pszczółki lub napisać „Miód dla Kubusia”.

6. PODSUMOWANIE I ZAKOŃCZENIE
Rozmowa z dziećmi:
• Jakie postacie spotkaliśmy?
• Kto jest przyjacielem Kubusia?
Wręczenie drobnych upominków lub dyplomów „Przyjaciel Kubusia Puchatka”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2026 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.