X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 53459
Przesłano:

Zwierzęta na wsi. Dogoterapia. Scenariusz zajęć w szkole

Scenariusz zajęć w szkole
Dogoterapia

Grupa dzieci: 7 latki

Czas pracy: 45 minut

Ilość dzieci: 20

Formy: zbiorowa, indywidualna

Metody: słowne, obserwacji, praktycznego działania

Temat: Zwierzęta na wsi

Cele ogólne:
- wzbogacenie wiedzy o zwierzętach mieszkajacych na wsi

Cele operacyjne:
- dziecko wie, jakie zwierzęta mieszkają na wsi
- dziecko koloruje obrazek pieska

Pomoce dydaktyczne: zabawka węchowa,smakołyki, kredki, kartki, kleje, wycinanki, worek ze zwierzętami, które mieszkają na wsi

Przebieg zajęć:
1. Powitanie
Dzieci siedzą w półkolu, pies siedzi w bezpiecznej odległości od dzieci. Dzieci mówią po cichutku Dzień dobry.
2. Przypomnienie o zasadach kontaktu z psem
- gdy coś chcemy powiedzieć, to podnosimy rękę
- chodzimy powoli na dwóch nogach
- jak ktoś będzie zachowywał się głośno, to będzie musiał opuścić salę
3. Magiczny worek - zabawa
Następnie nauczycielka prezentuje worek, w którym znajdują się różne zwierzątka, które mieszkają na wsi. Wyznaczone przez nauczyciela dziecko podchodzi wolnym krokiem i losuje jeden przedmiot i próbuje odgadnąć, co to za zwierzątko. Następnie dziecko podaje pierwszej osobie z brzegu. Każde dziecko ogląda zwierzątko. Kolejno podchodzą dzieci i losują zwierzątka.
4. Zgadywanki
Nauczycielka czyta zagadki dotyczące zwierzątek. Dzieci odgadują. Za prawidłowe odgadnięcie zbierają żetony w postaci kartoników, które potem wymieniają na smaczki dla pieska. Żetony są w torebce, które dzieci sobie przekazują i z której wyjmują sobie jeden żeton. Następnie jedna wybrana osoba wstaje powolutku i przekazuje żetony dla nauczycielki. Nauczycielka przelicza żetony wspólnie z dziećmi. Następnie nauczycielka bierze torebeczkę i tam wkłada tyle smaczków, ile jest żetonów. Śnieżka w tym czasie siedzi koło nauczycielki.

5. Niespodzianka dla Śnieżki
- W nagrodę za to, że dzieci odgadły wszystkie zwierzątka, to będę układać smaczki w zabawce węchowej.
Każde dziecko po kolei przychodzi do nauczycielki i losuje jeden smaczek, który jest w torebeczce i układa na macie. (Smaczki układa się te, które dzieci wymieniły z żetonów). Nauczycielka przypomina dzieciom, aby każde podchodziło po cichutku, bo jest w sali piesek. Śnieżka w tym czasie siedzi obok nauczycielki. Następnie podchodzi Śnieżka i szuka smakołyków. Grupa mówi do Śnieżki po cichutku: - Szukaj.

6. Wykonanie pracy plastycznej (origami)
Nauczycielka mówi, że dzieci będą wykonywać pracę plastyczną - pieska-origami. Dzieci powoli i po cichu idą do stolików. Delikatnie odsuwają krzesełka. Nauczycielka rozdaje kartki, kleje i gotowe kolorowe karteczki do naklejania. Dzieci wykonują pracę plastyczną według wzoru. Po skończonej pracy dzieci unoszą swoje prace. Piesek Śnieżka z daleka idzie i ocenia pracę. Pani przewodniczka trzyma w ręku smakołyk. Następnie nauczycielka pyta Śnieżkę, czy prace się podobały. Śnieżka przybija pionę.

7. Koniec zajęć, pożegnanie
Dzieci machają rączką do pieska.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2025 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.