X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50974
Przesłano:

Mein Stundenplan - mój plan lekcji. Scenariusz zajęć

Temat zajęć: Mein Stundenplan – mój plan lekcji

Cel główny: Poznanie nazw dni tygodnia oraz nazw przedmiotów szkolnych.

Cele szczegółowe :
uczeń umie:
- wymienić nazwy dni tygodnia oraz nazwy przedmiotów szkolnych
- poinformować jakie przedmioty szkolne ma w danym dniu
- przyporządkować słownictwo do obrazków
- odnaleźć nowe słówka w chmurze wyrazowej
- zbudować wypowiedź dialogową
uczeń wie:
- jak zbudować poprawne zdanie oznajmujące z użyciem szyku prostego i szyku przestawnego
- jak prawidłowo odmienić czasownik „ haben”
uczeń rozumie:
- treść wysłuchanego tekstu
- treść tekstu pisanego
- pytania zadawane przez nauczyciela

Metody nauczania:
- komunikacyjna
- gramatyczno -tłumaczeniowa
- praktycznego działania
- audiolingwalna

Formy organizacyjne:
- praca zbiorowa
- praca grupowa
- praca indywidualna
Środki dydaktyczne:
- podręcznik, zeszyt ćwiczeń, zeszyt przedmiotowy
- komputer, projektor, nagrania, materiały interaktywne
- dodatkowe materiały przygotowane przez nauczyciela
Przebieg zajęć :
1. Powitanie , czynności organizacyjne, sprawdzenie obecności.
2. Rozgrzewka językowa - powtórzenie wiadomości z poprzednich lekcji.
3. Wprowadzenie do tematu – uczniowie oglądają krótki film i próbują odgadnąć, jaki będzie temat lekcji.
4. Podanie tematu i przedstawienie celów lekcji.
5. Praca z podręcznikiem - wysłuchanie nagrania prezentującego nazwy dni tygodnia oraz nazwy przedmiotów szkolnych i wykonanie związanego z nagraniem polecenia.
6. Wprowadzenie i utrwalenie nowego słownictwa dotyczącego dni tygodnia i przedmiotów szkolnych.
7. Budowanie zdań oznajmujących z zastosowaniem szyku prostego oraz szyku przestawnego.
8. Praca w parach - układanie i zapisanie w zeszytach krótkich dialogów na podstawie wskazówek przekazanych przez nauczyciela.
9. Praca w grupach – odnajdywanie słów ukrytych w chmurze wyrazowej.
10. Wykonanie zadań zamieszczonych w zeszycie ćwiczeń.
11. Ćwiczenie utrwalające w aplikacji wordwall
12. Koło decyzyjne / losujące - uczniowie odpowiadają na wylosowane pytania związane z poznanymi zagadnieniami leksykalnymi i gramatycznymi.
13. Zadanie i wyjaśnienie pracy domowej.
14. Podsumowanie zajęć - runda pytań podsumowujących.
15. Ocena pracy uczniów, pożegnanie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.