X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50667
Przesłano:
Dział: Świetlica

Dzień Babci i Dzień Dziadka. Scenariusz zajęć świetlicowych

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH

TEMAT: Dzień Babci i Dzień Dziadka.
CELE OGÓLNE: - uświadomienie znaczenia Dnia Babci i Dnia Dziadka;
- wzmacnianie więzi międzypokoleniowych;
- wyrabianie szacunku do ludzi starszych;
- poznanie sposobów wyrażania wdzięczności.
CELE SZCZEGÓŁOWE: uczeń
- potrafi wskazać znaczenie Dnia Babci i Dnia Dziadka;
- umie wyrazić wdzięczność Babci i Dziadkowi;
- zna sposoby okazywania uczuć wobec Babci i Dziadka;
- potrafi pracować w grupie;
- potrafi samodzielnie zaprojektować i wykonać laurkę dla Babci i Dziadka.
METODY: rozmowa kierowana, ekspresja plastyczna
FORMY: indywidualna, grupowa
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: arkusze papieru, komputer, kolorowe kartki papieru ozdobnego, kleje, pisaki, nożyczki, wydrukowane życzenia i podpowiedzi.
ODBIORCY: uczniowie klas 1-3
PRZEWIDYWANY CZAS: 45min.

PRZEBIEG ZAJĘĆ
CZĘŚĆ WSTĘPNA- powitanie w kręgu i przedstawienie tematu zajęć.

Nauczyciel wita dzieci i pyta jak się dzisiaj czują. Następnie wprowadza w temat zajęć i przedstawia uczniom dwie zagadki.
ZAGADKI
- JAK NAZYWA SIĘ MAMA NASZEJ MAMY, KTÓRĄ TAK BARDZO KOCHAMY?
- ZGADNIJCIE DZIECI A ŁATWE TO BĘDĄ DEBATY: KIM JEST DLA WAS OJCIEC TWOJEGO TATY?
Uczniowie odgadują zagadki i nauczyciel przedstawia temat zajęć: DZIEŃ BABCI I DZIADKA.
Nauczyciel pyta uczniów, kiedy obchodzimy DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA?
21.01- DZIEŃ BABCI
22.01. DZIEŃ DZIADKA
CZĘŚĆ GŁÓWNA
1. Słuchanie wiersza BABCIA I DZIADEK.
2. Ćwiczenie – dokończ zdanie...
MOJA BABCIA JEST..
MÓJ DZIADEK JEST..
LUBIĘ PRZEBYWAĆ Z BABCIĄ, BO...
LUBIĘ PRZEBYWAĆ Z DZIADKIEM, BO...
3. ZA CO KOCHAMY BABCIĘ I DZIADKA? – praca w grupach.
Nauczyciel dzieli uczniów na kilkuosobowe zespoły, każdy zespół otrzymuje arkusz papieru z pytaniem za co kochamy babcię i dziadka i wydrukowane przykładowe odpowiedzi. Zadaniem każdego zespołu jest przyporządkowanie odpowiedzi wg uznania. Uczniowie dopisują także inne odpowiedzi.
Następnie każdy zespół prezentuje wyniki swojej pracy.

4. WYKONANIE LAURKI DLA BABCI I DZIADKA.
Nauczyciel przydziela każdemu dziecku kolorowy papier , wydrukowane życzenia i materiały dekoracyjne i zachęca do wykonania samodzielnych laurek dla babci lub dziadka. Nauczyciel podkreśla, że laurki będą świetnym prezentem.

5. CZĘŚĆ KOŃCOWA. Podziękowanie za pracę i zakończenie zajęć.

OPRACOWAŁA:
J. Serafin-Łuczak
Nauczyciel świetlicy

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.