X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50633
Przesłano:
Dział: Przedszkole

"Ola i liście" - blok integracyjny. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć z zakresu aktywności artystycznej

Prowadząca :Magdalena Cyrklaf

Temat dnia :”Ola i liście „ – blok integracyjny

Czas trwania zajęcia:15min

Grupa wiekowa : Dzieci 3, 4 – letnie

Cele :
- Dzieci rozwijają umiejętność koncentracji uwagi
Dzieci łączą ruch z muzyką
Potrafią opowiedzieć treść piosenki
Ćwiczą pracę narządów mowy {języka , wargi }
Rozpoznają kolory : żółty , czerwony ,brązowy
Starają się wykonać bukiet z nazbieranych liści

Metody pracy:

słowne :rozmowa, opowiadanie , piosenka
oglądowe: pokaz, obserwacja
czynne: zadań i ćwiczeń stawianych do wykonania

Formy pracy :

z całą grupą
indywidualna

Środki dydaktyczne:

Płyta CD, magnetofon, masa solna, podkładki pod plastelinę, szablony drzew , szablon sowy , liście , lusterka

Przebieg zajęć

1. Powitanie.

Dzień dobry , witam Was
Zaczynamy już czas
Jestem ja , jesteś ty , raz dwa trzy.

2. Opowiadanie nauczycielki .

3. Sowa robi porządki w domu – ćwiczenia narządów mowy :języka , wargi .

4. „Ola i liście „- piosenka

5. Rozmowa na temat piosenki :
O jakich owocach jest mowa w piosence?
Z kim tańczyło jabłuszko?
Jaki kolor miało jabłuszko?
- Jaki kolor miała gruszka?

6.Zabawa ruchowa przy piosence „Jabłuszko rumiane”

Nauczyciel rozdaje dzieciom opaski ze znakami jabłek i gruszek , tworząc w ten sposób dwie grupy. Dzieci „ jabłka” dobierają się w pary z dziećmi „gruszkami” tworzą koło. Nauczyciel śpiewa pierwszą zwrotkę piosenki, dzieci „jabłka” i „gruszki” obracają się wokół drzew jabłoni i gruszy .Podczas drugiej zwrotki piosenki dzieci „jabłka” podskakują w miejscu, a dzieci „gruszki” przytupują.

7.”Rumiane jabłuszko „ – lepienie z plasteliny .

Nauczyciel zaprasza dzieci do stolików:
- dzieci poznają właściwości plasteliny
- uczą się zgniatania , spłaszczania , formowania kul z plasteliny
- ćwiczą napięcie mięśni dłoni i palców
- podejmują próby ulepienia jabłuszka

8. Wystawa prac . Nauczyciel po wykonaniu ulepianek przez dzieci omawia z dziećmi prace i umieszcza je w kąciku przyrody .

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.