X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50376
Przesłano:

Prowadzenie dokumentacji recepcji związanej ze świadczeniem usług w trakcie pobytu gościa. Scenariusz zajęć

Jednostka modułowa: Obsługa gości w recepcji
Nazwisko i imię prowadzącego:
Czajka Agnieszka
Miejsce i data zajęć:
ZS Nr 2 w Szczytnie, dn. 07.12.2022 r.
Uczestnicy zajęć:
Technik hotelarstwa – klasa IV
Temat zajęć:
Prowadzenie dokumentacji recepcji związanej ze świadczeniem usług w trakcie pobytu gościa.
Czas trwania:
1 godzina lekcyjna (45 min)
Cel główny:
1. Poznanie dokumentacji recepcji związanej ze świadczeniem usług w trakcie pobytu gości.
Cele szczegółowe:
1. Uczeń wymienia dokumenty związane z rejestracją i pobytem gości w hotelu.
2. Uczeń wymienia obowiązujące elementy dokumentacji związanej z pobytem gości w hotelu.
3. Uczeń konstruuje dokument związany z pobytem gości w hotelu.
4. Uczeń wskazuje elementy składowe dokumentu dotyczącego pobytu gości w hotelu.
Metody pracy:
- słowna: pogadanka, objaśnianie,
- czynna: obserwacja, praca z materiałem (treść zadania, karta pracy ucznia),
- problemowa: szukanie rozwiązań.
Formy pracy:
- grupowa,
- indywidualna.
Środki dydaktyczne:
- karty pracy przygotowane przez nauczyciela: wzory dokumentacji recepcji związanej
z rejestracją i pobytem gości w hotelu,
- prezentacja multimedialna.

Przebieg lekcji:

Część organizacyjna
Czynności nauczyciela:
- przywitanie się z uczniami
- sprawdzenie listy obecności
Czynności ucznia:
- przygotowanie się do lekcji (5 minut)

Wprowadzenie w tematykę zajęć
Czynności nauczyciela:
- przedstawienie tematu zajęć i zapisanie go w dzienniku elektronicznym oraz na tablicy
- przypomnienie uczniom treści poprzednich zajęć
- zadanie pytań z treści poprzednich lekcji (rodzaje dokumentów związanych z przyjęciem zamówienia i rezerwacją usług hotelarskich)
Czynności ucznia:
- zapoznanie się z tematem zajęć
- zapisanie tematu lekcji w zeszycie przedmiotowym
- słuchanie nauczyciela
- odpowiadanie na pytania nauczyciela (5 minut)

Część realizacyjna
Czynności nauczyciela:
- przekazanie informacji związanych z bieżącym tematem zajęć
- rozdanie kart pracy ucznia oraz objaśnienie treści ćwiczeń
- udzielenie dalszych instrukcji do wykonania zadania
- zapytanie uczniów o zrozumienie treści zleconego zadania
- zachęcanie uczniów do zaangażowania podczas wykonywania zadania
- nadzorowanie pracy uczniów i uzupełnianie braków
Czynności ucznia:
- wysłuchanie informacji przekazywanych przez nauczyciela oraz instrukcji do wykonania zadania
- pobranie karty pracy ucznia
- wykonanie zadania (praca grupowa i praca indywidualna)
- odczytanie rezultatów
- wysłuchanie i analizowanie wyników rozwiązanych zadań (25 minut)

Część końcowa
Czynności nauczyciela:
- podsumowanie przebiegu zajęć
- zadanie pytań podsumowujących tj.:
1. Wymień dokumenty związane z pobytem gości w hotelu
2. Wymień zasadnicze elementy dokumentacji związanej z pobytem gości w hotelu (wymagane dane gości)
- zadanie i wyjaśnienie pracy domowej: Praca domowa – ćwiczenia utrwalające wiadomości
Czynności ucznia:
- słuchanie nauczyciela
- odpowiadanie na pytania nauczyciela (wymienić dokumenty związane z pobytem gości w hotelu oraz wskazać obowiązkowe elementy Faktury VAT dotyczącej pobytu gości w hotelu)
- pobranie pracy domowej: Praca domowa – ćwiczenia utrwalające wiadomości. (10 minut)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.