X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50349
Przesłano:
Dział: Języki obce

Spring insects. Wiosenne owady. Scenariusz zajęcia z języka angielskiego - dostosowanie form i metod pracy do poziomu rozwoju dziecka

Scenariusz zajęcia z języka angielskiego – dostosowanie form i metod pracy do poziomu rozwoju dziecka.

Data: 31.03.2022r.
Prowadząca: Sylwia Anna Poniewozik
Grupa: V „Pszczółki” – dzieci 5-letnie

Temat zajęcia: Spring insects (Wiosenne owady)

Realizacja podstawy programowej:
II. Emocjonalny obszar rozwoju dziecka.
2. szanuje emocje swoje i innych osób;
III. Społeczny obszar rozwoju dziecka.
8. obdarza uwagą inne dzieci i osoby dorosłe;
IV. Poznawczy obszar rozwoju dziecka.
7. eksperymentuje rytmem, głosem, dźwiękami i ruchem, rozwijając swoją wyobraźnię muzyczną; słucha, odtwarza i tworzy muzykę, śpiewa piosenki, porusza się przy muzyce
i do muzyki, dostrzega zmiany charakteru muzyki, np. dynamiki, tempa i wysokości dźwięku oraz wyraża ją ruchem, reaguje na sygnały, muzykuje z użyciem instrumentów oraz innych źródeł dźwięku; śpiewa piosenki z dziecięcego repertuaru oraz łatwe piosenki ludowe; chętnie uczestniczy w zbiorowym muzykowaniu; wyraża emocje i zjawiska pozamuzyczne różnymi środkami aktywności muzycznej; aktywnie słucha muzyki; wykonuje lub rozpoznaje melodie, piosenki i pieśni, np. ważne dla wszystkich dzieci
w przedszkolu, np. hymn przedszkola, charakterystyczne dla uroczystości narodowych (hymn narodowy), potrzebne do organizacji uroczystości np. Dnia Babci i Dziadka, święta przedszkolaka (piosenki okazjonalne) i inne; w skupieniu słucha muzyki;
21. rozumie bardzo proste polecenia w języku obcym nowożytnym i reaguje na nie; uczestniczy w zabawach, np. muzycznych, ruchowych, plastycznych, konstrukcyjnych, teatralnych; używa wyrazów i zwrotów mających znaczenie dla danej zabawy lub innych podejmowanych czynności; powtarza rymowanki i proste wierszyki, śpiewa piosenki
w grupie; rozumie ogólny sens krótkich historyjek opowiadanych lub czytanych, gdy są wspierane np. obrazkami, rekwizytami, ruchem, mimiką, gestami.

Cele operacyjne:
Dziecko:
- zaśpiewa piosenkę powitalną i pożegnalną odpowiednio ilustrując ją ruchem,
- weźmie udział w rozgrzewce „Hide and seek” utrwalając części ciała w języku angielski,
- nazwie owady znajdujące się na podświetlonych obrazkach,
- powtórzy i zapamięta nowe słownictwo: spider – pająk, fly – mucha, caterpillar – gąsienica, wasp – osa, bee – pszczoła, ladybird – biedronka, butterfly – motyl,
- zaśpiewa piosenkę „Make a circle” i „Goodbye” odpowiednio ilustrując je ruchem,
- zbuduje wieżę z kubków i obrazków, odpowiednio nazywając je w języku angielskim,
- przyporządkuje napis do odpowiedniego obrazka.

Metody:
- Total Physical Response (reagowanie całym ciałem),
- komunikacyjna (użycie języka w naturalnym kontekście),
- audiowizualna (kojarzenie dźwięku z obrazem),
- audiolingwalna (wyrobienie nawyków językowych poprzez wielokrotne powtórzenia).

Formy:
- praca zbiorowa,
- praca zespołowa,
- praca indywidualna.

Środki dydaktyczne:
- nagrania piosenek „Make a circle”, „Hide and seek”, „Goodbye”, podświetlane karty obrazkowe, latarka, kwiatki z obrazkami owadów, motyle z napisami, plastikowe kubeczki.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Powitanie przy piosence „Make a circle”.

2. Rozgrzewka językowa „Hide and seek”. Dzieci śpiewają piosenkę i w odpowiednim momencie zasłaniają część ciała wskazaną przez n-la, tak aby nie było jej widać.

3. Wiosenne zagadki wprowadzające nowe słownictwo.
N-l przyciemnia rolety w sali i podświetla od spodu karty flashcard, przykryte naklejoną kartką, a dzieci odgadują co znajduje się na obrazku: spider – pająk, fly – mucha, caterpillar – gąsienica, wasp – osa, bee – pszczoła, ladybird – biedronka, butterfly – motyl. Dzieci słuchają wymowy i powtarzają za n-lem.

4. Zabawa „Spring matching game”.
Na dywanie znajdują się kwiatki z ilustracjami owadów przykryte plastikowymi kubeczkami oznaczonymi cyframi oraz motylki z nazwami owadów. Dzieci przeliczają kubeczki. Wybrane dz. podnoszą dowolny kubek i próbują nazwać owada znajdującego się na kwiatku. Kolejne dz. losują motylki, nauczyciel czyta napisy, a dzieci dopasowują je do odpowiednich kwiatków.

5. Zabawa utrwalająca poznane słownictwo „Make a tower”.
Zadaniem dz. jest ustawić wieżę z kubeczków i kwiatków. N-l prosi dz., aby po kolei wybierały karty obrazkowe, nazywały je i ustawiały na kolejne kubeczki do góry. Po ustawieniu wszystkich, dz. zdmuchują wieżę. Jeżeli w trakcie zabawy wieża się zniszczy, dz. rozpoczynają od nowa.

6. Pożegnanie przy piosence „Goodbye”.

Zabawa dodatkowa „Hot or cold” – wybrane dziecko chowa obrazek w sali, inne dziecko odwraca się. Następnie dzieci podpowiadają szukającemu, gdzie znajduje się obrazek mówiąc głośno nazwę obrazka, jeśli dziecko jest blisko niego lub cicho, jeśli jest daleko.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.