X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50230
Przesłano:
Dział: Języki obce

Where`s Minnie? Gdzie jest Minnie? Konspekt lekcji języka angielskiego, ocenianie kształtujące

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO-OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE

SZKOŁA PODSTAWOWA, KLASA 1

Przedmiot:Język angielski

Topic: Where` s Minnie? (Gdzie jest Minnie)

Pomoce dydaktyczne :Podręcznik New English Adventure, karty obrazkowe, karty pracy, maskotka, tablica interaktywna

Cele lekcji w języku ucznia:

-Będę umiał nazwać pomieszczenia(pokoje) w domu

-Zapamiętam słowa: window, door, chair, table

-Będę wiedział, o czym był tekst historyjki

-Będę umiał powiedzieć w jakim pokoju znajduje się postać

-Potrafię policzyć po angielsku do 10

NACOBEZU

-Znam nazwy pokoi

-Znam słowa: window, door, table, chair

-Wiem, w jakim pokoju znajduje się bohater historyjki

Metody i formy pracy:

Komunikacyjna, audiowizualna, metody aktywizujące, wykorzystanie narzędzi TIK ,praktyczna( ćwiczenia), zabawa

Przebieg lekcji:

-Uczniowie śpiewają na powitanie piosenkę: Hello

-Podanie celów w języku ucznia i nacobezu

-Samoocena. Uczniowie dostają karteczkę z wesołymi minkami(10 buziek.)Nauczyciel pokazuje karty obrazkowe z nazwami pokoi i przedmiotów, których uczyli się na wcześniejszej lekcji.

Uczniowie kolorują uśmiechnięta buźkę, jeśli znają dane słówko.

-Utrwalenie słówek, nauczyciel jeszcze raz pokazuje karty i mówi co przedstawiają, uczniowie powtarzają wymowę za nauczycielem

-How many windows? Wybrani uczniowie liczą po angielsku ile jest w klasie okien, drzwi, stolików,

-Uczniowie słuchają nagrania historyjki pt :”Where is Goofy”?,podczas słuchania wskazują odpowiednie obrazki w podręczniku. Nauczyciel sprawdza zrozumienie, zadaje pytania do poszczególnych obrazków.

-Zeszyt ćwiczeń, str.48, uczniowie słuchają nagrania Where` s Goofy? i uzupełniają zadanie, wskazują, w którym pokoju znajduje się postać.

-Nauczyciel zabiera dzieci na dywan, dzieci siadają w kole. Nauczyciel posyła karty obrazkowe z nazwami pokoi, kiedy powie stop, uczeń który trzyma kartę, podaje nazwę pokoju.

-Nauczyciel rozkłada karty na dywanie, następnie podaje maskotkę (Myszka Minnie) wybranym uczniom i prosi, żeby ulokowali ją w podanych przez niego pokojach (np.Minnie is in the bathroom).

-Karta pracy- uczniowie piszą po śladzie poznane wyrazy, następnie łączą je z obrazkami. Uczniowie, którzy wykonali zadanie, otrzymują naklejkę, nauczyciel udziela uczniom informacji na temat ich pracy, stosuje pochwały w języku angielskim

(good job, well done )

-Uczniowie grają w gry językowe na platformie Wordwall, dopasowują słowa do obrazków, grają w koło fortuny

My house - Rysunek z opisami (wordwall.net)

House (klasa 1) - Koło fortuny (wordwall.net)

Podsumowanie lekcji: Uczniowie kończą zdania: Dziś nauczyłem się...najlepiej zapamiętałem....pamiętam słówka....muszę jeszcze utrwalić.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.