X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49992
Przesłano:

Kodowanie na dywanie - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć
Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna
Klasa I – II SP, III a SP
Temat: „ Zgodnie gram” – kodowanie na dywanie.

Cele główne:
- zainteresowanie uczniów kodowaniem bez użycia komputera;
- rozwijanie logicznego myślenia i zdolności matematycznych;

Cele szczegółowe:
Uczeń:
- wyjaśnia, co oznaczają terminy: kod, kodowanie i programowanie;
- słucha w skupieniu poleceń i je wykonuje;
- używa właściwej sekwencji poleceń, aby samodzielnie dojść do celu lub doprowadzić do niego kolegę;
- słucha i rozumie polecenia wydawane przez inną osobę;
- współpracuje w zespole, uczestniczy w rozdzielaniu zadań, a następnie w ich realizacji;
- szuka różnych sposobów rozwiązywania napotykanych problemów;
- klasyfikuje przedmioty ze względu na posiadaną przez nie cechę;
- odtwarza wzór zgodnie z instrukcją.

Narzędzia i środki dydaktyczne:
- instrukcje obrazkowe i słowne opisujące sposób, w jaki dzieci powinny ułożyć kubki;
-zestawy komputerowe ( tablety) ;
- przygotowane wcześniej zakodowane w generatorze obrazki do rozkodowania;
- mata, kartoniki i kolorowe kubeczki;
- etykiety, słowniki, tablety;
- https://nowoczesnenauczanie.edu.pl/generator.html

Metody dydaktyczne: poszukująca, podająca, praktycznego działania; kombinowana;

Formy pracy: zbiorowa, grupowa, indywidualna.

Przebieg zajęć:
I Część wstępna
1. Powitanie - czynności porządkowe.
2. Wprowadzenie w tematykę zajęć ( co to jest kod, kodowanie, programowanie ) –wyszukiwanie podanych definicji w różnych źródłach informacji, wyjaśnienie i krótka rozmowa).

II. Część główna
3. Realizacja zajęć:
3.1 Przydział zadań związanych z realizacją zajęć.
3.2 Wyjaśnienie instrukcji poszczególnych zadań:
- „ Zakoduj, odkoduj obrazek”
- praca w aplikacji https://nowoczesnenauczanie.edu.pl/generator.html
- „ Budowanie wież „
- „ Kodowanka – przesuwanka „

III Część końcowa
4. Rekapitulacja pierwotna.
5. Praca domowa – karta pracy.

Danuta Pikór

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.