X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49934
Przesłano:
Dział: Języki obce

Baw się dobrze! Have fun!

Grupa: 4 latki

Cel zajęć: Poznanie nowego słownictwa w języku angielskim

Cele operacyjne – dziecko:
- utrwala poznane słownictwo w języku angielskim
- poznaje nowe zwroty w języku angielskim
- wypowiada się na temat swojego przyjaciela
- bierze aktywny udział w zabawach ruchowych
- z zaangażowaniem wypełnia kartę pracy
- liczy w zakresie trzech w języku angielskim
- przelicza liczebnikami porządkowymi w zakresie trzech w języku angielskim
- śpiewa piosenkę w języku angielskim
- wymienia podstawowe kolory w języku angielskim

Metody:
- słowna
- oglądowa
- działalności praktycznej

Formy:
- grupowa
- indywidualna

Pomoce dydaktyczne: film „Baw się dobrze”, karty obrazkowe ze słowami i wyrażeniami (wszystkie Baby Beetles), marionetki Baby Beetles, płyta CD z piosenkami Baby Beetles, karty obrazkowe z motylem, piaskownicą, żuczkami, rondem, piaskiem, ogrodem, huśtawką, karty pracy z książki.

Przebieg zajęć:

Powitanie
Nauczycielka wraz z dziećmi wita się piosenką:
“One, two, three – all eyes on me
Free, two, one – let's have some fun
Everybody say HELLO Ready, steady, go!”

„Raz, dwa, trzy wszystkie oczy skierowane na mnie.
Wolny, dwa, jeden – zabawmy się.
Wszyscy mówią CZEŚĆ, gotowi, do dzieła”

Poznanie kluczowego słownictwa:
- zwroty: bawię się z tobą – I have fun with you
- rzeczowniki: piaskownica - sandbox, motyle - butterflies, piasek – snad
- czasowniki: usiądź - sit, usłysz - hear, skiń głową - nod, wyjdź – come out, pomachaj – ware, zamknij – close
Inne kluczowe słownictwo:
- z – with, dzisiaj – today, wszystkim – all

Film „Bajka”
Film dotyczy przyjźni. Nauczycielka prosi dzieci aby wypowiedziały się kogo uważają za swojego przyjaciela. Prosi aby dzieci powtórzyły w języku angielskim słowo przyjaciel – friend.
Podczas oglądania filmu dzieci mają za zadanie na głos powiedzieć imię osoby, którą uważają za swojego przyjaciela, w momencie kiedy w filmie usłyszą zdanie: „Bawię się z tobą!” –
„I have fun with you!”

Zabawa z marionetkami Baby Beetles
Dzieci siedzą w kręgu. Nauczycielka podnosi do góry marionetkę Zooma i wręcza jemu fiszki (do pokazania dzieciom) przedstawiające: motyla, piaskownicy, piasku.
Dzieci powtarzają za nauczycielką na głos w języku angielskim:
- motyl – butterfly
- piaskownica – sandbox
- piasek – sand

Czas opowieści
Nauczycielka opowiada dzieciom opowieść:
„Baby Beetles strorybook,
It is time to take a look.”
“Bajka o małych żuczkach,
nadszedł czas aby rzucić okiem.”

Nauczycielka pokazuje obrazki przedstawiające: jednego motyla i kilka motyli, jedną piaskownicę i kilka piaskownic, jednego żuczka i kilka żuczków.
Zadaniem dzieci jest powiedzenie w liczbie pojedynczej i w liczbie mnogiej, to co jest przedtawione na obrazkach.

Zabawa ruchowo - naśladowcza przy piosence „Baw się dobrze” – „Have fun”
Podczas słuchania piosenki nauczycielka wypowiada hasła: „motyle fruwają”, „robimy babki z piasku”, „gramy w piłkę”, „idziemy pod górkę”, itp.
Zadaniem dzieci jest naśladowanie tych czynności w rytm słuchanej muzyki.

Wypełnianie karty pracy
Każde dziecko otrzymuje kartę pracy. Zadanie polega na połączeniu cyfr do odpowiednich obrazków.
- utrwalenie nazw cyfr w języku angielskim
- utrwalenie nazw rzeczy, w języku angielskim, które znajdują się na obrazku

Zabawa ruchowa: „Słuchaj i graj: Przyjdź i zagraj” – „Listen and do game: Come nad play”
Nauczycielka rozkłada na dywanie obrazki miejsc, w których bawią się Małe Żuczki: domek - house, rondo - roundabout, piaskownica - sandbox, ogród - garden, huśtawka – seesow.
Zadaniem każdego dziecka jest wybranie jednego obrazka i powiedzenie na głos: „Przyjdź
i pobaw się...Come and play”, np.: na huśtawce.
- na huśtawce: dzieci prostują i uginają nogi
- w ogrodzie: dzieci biegają w miejscu
- w domu: dzieci tańczą
- na rondzie: dzieci zawracają w koło

Zabawa: „Który Żuczek zniknął?”
Nauczycielka kładzie na dywanie cztery Żuczki: czerwony - red, niebieski - blue, zielony – green, żółty – yellow.
Dzieci zamykają oczy, w tym czasie nauczycielka chowa jednego Żuczka. Zadaniem dzieci jest odgadnięcie (właściwy kolor w języku angielskim), który Żuczek zniknął.

Podziękowanie dzieciom za udział w zajęc

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.