X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 4978
Przesłano:

Kształtowanie nawyku postawy prawidłowej - konspekt zajęć gimnastyki korekcyjnej. Klasy I-III

Kl. I
Cel główny:
1. Kształtowanie nawyku postawy prawidłowej.
2. Ćwiczenia mięśni stóp.
Zadanie wychowawcze:
1. Higiena osobista po zajęciach gimnastyki korekcyjnej.

I.CZĘŚĆ WSTĘPNA
Czynności org.- porządkowe: Zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności i gotowości kolekcji.
Zabawa ożywiająca: „Dziadek i żołnierz”.
Ćw. ogólnorozwojowe: Ćw. szyi, ramion, tułowia i nóg

II. CZĘŚĆ GŁÓWNA
Ćw. elongacyjne. Ćw. z przyborem.
1. „ Utrzymaj woreczek na głowie”- dzieci z woreczkiem na głowie chodzą po sali. Na hasło „siądź”- siadają w siadzie skrzyżnym, ręce w „skrzydełka”, na hasło „wstań” wstają i chodzą po sali.
2. „Budowanie domu”- dzieci w siadzie skrzyżnym z rękami na kolanach. Na hasło „budujemy parter” dzieci kładą prawą rękę na głowie, na hasło „ budujemy I piętro” kładą lewą rękę nad prawą, itd. aż do pełnego wyprostu rąk. Na koniec „ budujemy dach” – wyciągają dłonie w górę i łączą palce.
3. „Dotknij laski” – dzieci ustawione w rzędzie przed nauczycielem, który trzyma w rękach laskę gimnastyczną. Dzieci mają dotknąć laski oburącz, bez wspięcia na palce. Nauczyciel zmienia wysokość laski gimnastycznej
4. „ Słońce świeci- deszczyk pada” – dzieci biegają w dowolnych kierunkach. Na sygnał „słońce świeci”- wyciągają ręce w górę, na sygnał – „deszczyk pada”- dzieci szukają schronienia przed deszczem i przylegają do ściany, przyjmując pozycję skorygowaną.
Ćw. oddechowe.
1. Marsz po obwodzie koła z woreczkiem na głowie. Wdech - ręce przodem w górę, wydech- ręce bokiem w dół z jednoczesnym syczeniem jak wąż.
2. W klęku podpartym, dzieci w parach naprzeciwko siebie- przedmuchiwanie piłeczki do ping- ponga.
Ćw. wzmacniające mięśnie grzbietu.
1. „Berek na kocykach” – klęk prosty na kocykach, poślizg poprzez odepchnięcie się rękoma od podłogi. Wybór berka. Dzieci przesuwają się po podłodze, starając się uciec przed berkiem.
Ćw. mięśni stóp.
1. „Stopy biją brawo- stopy odpoczywają” .
2. „Toczenie laski gimnastycznej stopami w przód i w tył”.
3. „Papużka na drążku”- dzieci przesuwają się po lasce gimnastycznej w prawą i w lewą stronę, mocno obejmując ją stopami.

III. CZĘŚĆ KOŃCOWA
Ćw. uspokajające: „Skąd słychać gwizdek?”- dzieci siedzą z zamkniętymi oczami, na sygnał dźwiękowy wydawany przez nauczyciela - wskazują skąd dźwięk dochodzi.
Czynności org.- porządkowe: Zbiórka, podsumowanie zajęć, wyróżnienie najlepiej ćwiczących. Zadanie domowe – „Budowanie domu”, pomoc rodzica w wydawaniu poleceń. Przypomnienie o potrzebie mycia rąk i zmiany stroju po zajęciach. Pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.