X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49667
Przesłano:
Dział: Rewalidacja

Zawody sportowe - ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej

KONSPEKT ZAJĘĆ REWALIDACJI INDYWIDUALNEJ Z UCZNIEM Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM W STPONIU LEKKIM

Czas trwania: 1 godzina;
Osoba prowadząca: mgr Anna Czerwiec
Temat: „Zawody sportowe” – ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej.

Cele zajęć:
Poznawczo-kształcące:
- Rozwijanie umiejętności układania tekstów;
- Rozwijanie umiejętności pracy w oparciu o tekst;
- Rozwijanie umiejętności rozwiązywania zadań różnego typu;
Wychowawcze:
- Kształtowanie samodzielności;
- Budzenie aktywności;
- Kształtowanie umiejętności aktywnego słuchania;
- Rozwijanie umiejętności współpracy z nauczycielem;
- Kształcenie wytrwałości podczas wykonywania zadań;
Rewalidacyjne:
- Utrwalanie umiejętności słuchania;
- Ćwiczenie umiejętności układania zdań z rozsypanki zdaniowej;
- Ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej;
- Rozwijanie umiejętności tworzenia sensownego tekstu z ułożonych zdań;
- Wydłużanie czasu koncentracji uwagi;
- Tworzenie sytuacji umożliwiających autokorektę;
- Budzenie wiary we własne siły.

Formy pracy: indywidualna.
Metody pracy: m. praktyczne: m. ćwiczeń, praca z tekstem.
Środki pracy: opowiadanie „Zawody sportowe”, rozsypanka zdaniowa.

Przebieg zajęć:
1. Przywitanie z uczniem.
Rozwiązywanie ewentualnych trudności i problemów.
2. Odczytanie przez nauczyciela opowiadania „Zawody sportowe”.
Uczeń słucha opowiadania i stara się jak najwięcej zapamiętać.

3. Układanie zdań z rozsypanki zdaniowej. (Zdania dotyczą przeczytanego opowiadania).
Uczeń układa poszczególne zdania z rozsypanki i zapisuje je - możemy korzystać z tablicy multimedialnej.

4. Układanie zapisanych zdań w całość.
Uczeń czyta wszystkie ułożone zdania i stara się ułożyć je tak, by tworzyły sensowną całość jak najbardziej przypominającą przeczytane opowiadanie.

5. Porównywanie ułożonego tekstu z oryginałem.
Nauczyciel ponownie odczytuje tekst, a uczeń porównuje go z własnym. Za każde poprawne zdanie otrzymuje „plusa”. Na zakończenie sumuje wyniki i „ocenia” swoją pamięć.
6. Podsumowanie zajęć. Podziękowanie i pożegnanie z uczniem.

Tekst opowiadania:
ZAWODY SPORTOWE
Dzisiaj w szkole jest wielkie wydarzenie – zawody sportowe! Na boisku przygotowano bieżnię, przygotowano jak należy skocznię i sprzątnięto trybuny. Nie zabrakło nawet pomocy lekarskiej.
Uczniowie czwartej klasy rozpoczynali zawody biegiem na przełaj. Tomek dostał numer startowy trzynasty.
Gdy nadeszła jego kolej, pomknął naprzód jak strzała. Szybko przeskakiwał krzaki, rowy i inne przeszkody. Już zbliżał się do mety.
Wrzask na trybunach przekonał go, że zwyciężył!
W nagrodę otrzymał złoty medal.
Wszędzie było słychać okrzyki i wiwaty. To klasa Tomka cieszyła się z jego zwycięstwa.

Zdania do rozsypanki:
Dzisiaj w szkole zorganizowano zawody sportowe.
Na boisku przygotowano bieżnię.
Uporządkowano jak należy skocznię i sprzątnięto trybuny.
Uczniowie rozpoczynali zawody biegiem na przełaj.
Tomek dostał numer startowy – trzynasty.
Gdy nadeszła jego kolej pomknął jak strzała.
Szybko przeskakiwał krzaki, rowy i inne przeszkody.
Już zbliżał się do mety.
Wrzask na trybunach przekonał go, że zwyciężył!
W nagrodę otrzymał złoty medal.
Wszędzie słychać było okrzyki i wiwaty.
To klasa Tomka cieszyła się z jego zwycięstwa.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.