X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49493
Przesłano:

Lekcja otwarta zajęć kreatywnych z kodowania: Zaczarowany świat klocków lego - na farmie

Scenariusz zajęć kreatywnych. Zaczarowany świat klocków lego- na farmie. © 2022 by Urszula Niziołek is licensed under CC BY 4.0

SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH

Zajęcia rozwijające kreatywność
Prowadzący : Urszula Niziołek
Klasa: 2b
Czas trwania: 45 min
Data: 11.05.2022 r. godz.11.20-12.05
Temat: Zaczarowany świat klocków lego- na farmie.
Cele ogólne:
-rozwijanie kreatywności, umiejętności twórczego myślenia i innowacyjności uczniów
-rozwijanie miękkich kompetencji: umiejętność pracy zespołowej,
-rozwijanie logicznego myślenia
-kształtowanie orientacji na macie do kodowania
-rozwijanie kompetencji cyfrowych z wykorzystaniem ozobotów
Cele szczegółowe:
Uczeń potrafi:
-zakodować trasę dla ozobota zgodnie z podanymi warunkami wykorzystując kolorowe
kody
-korzystać z rozszerzonej rzeczywistości google zwierzęta 3D
-ułożyć z drewnianych puzzli oraz z puzzli Ar trasę dla ozobotów
-zbudować z klocków lego zwierzęta hodowlane i ich ,,domy”
-rozwijać wyobraźnię, inwencję twórczą
-zgodnie współpracować w zespole
Kompetencje kluczowe:
-kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji
-kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii
Metody pracy:
-aktywizujące
-poszukujące
-praktycznego działania
Formy pracy:
-grupowa
-zbiorowa
Środki dydaktyczne:
-ozoboty
-karta pracy – trasa do zakodowania
-plansze z kolorowymi kodami
-kolorowe pisaki
-telefony komórkowe, tablety
-kody obrazkowe
-tablica multimedialna
-wordwall
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Pogadanka na temat wysłuchanego nagrania z odgłosami zwierząt hodowlanych:
https://www.youtube.com/watch?v=WEZw-Zo-_vQ
2. Zabawa ćwicząca pamięć: zwierzęta z wiejskiego podwórka.
Uczniowie stoją w kręgu. Pierwsze dziecko wykonuje charakterystyczne ruchy
dowolnego zwierzęcia hodowlanego (np. kopie nogą jak koń). Drugie dziecko powtarza te ruchy i
dodaje następny ruch innego zwierzęcia. Kolejne dzieci powtarzają wszystkie wcześniejsze ruchy i
dodają swoje. Pierwsze dziecko, które rozpocznie zabawę, zostanie wylosowane przez aplikację
Class Dojo, wyświetloną na monitorze interaktywnym.
3. Praca z wordwall na tablicy multimedialnej.
https://wordwall.net/pl/resource/1347779/zwierz%C4%99ta-hodowlane-mamy-i-dzieci
Polecenie: zaznacz właściwą odpowiedź.
4. Podział uczniów na 4 grupy(losowanie przez aplikację Class Dojo): każda grupa buduje z
klocków lego wylosowane zwierzęta.
-grupa I krowy i cielęta
-grupa II: świnie i prosięta
-grupa III: konie i źrebaki
-grupa IV: kury, kaczki, indyki
5. Prezentacja prac uczniów na macie do kodowania: klasowa farma Koderków.
6. Przygotowanie przez uczniów tras dla ozobotów: zwierzęce mamy i ich dzieci:
- rysowanie tras za pomocą kolorowych pisaków,
- układanie tras z wykorzystaniem drewnianych puzzli i aplikacji puzzleAr.
7. Sposób ewaluacji: wykorzystanie aplikacji google 3D zwierzęta -rozszerzona rzeczywistość.
Dzięki zastosowaniu TIK zajęcia stały się bardziej atrakcyjne. Wykorzystane środki dydaktyczne:
ozoboty, tablety, telefony, pozwoliły bardziej zaktywizować i zainteresować uczniów w trakcie
zajęć .Praca była świetną nauką i zabawą, stała się bardziej efektywna.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.