X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49492
Przesłano:
Dział: Języki obce

Großelterntag in Polen. Scenariusz lekcji otwartej języka niemieckiego mniejszości narodowej

Großelterntag in Polen - storyjumper.com. © 2021 by Maria Strzelczyk is licensed under CC BY 4.0

KONSPEKT LEKCJI
JĘZYKA NIEMIECKIEGO MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ

Klasa: 4b (jn4)
Czas trwania: 45 minut
Prowadzący: Maria Strzelczyk
Data przeprowadzenia lekcji: 22.01.2021 r.

Temat: Großelterntag in Polen - storyjumper.com.
Dzień Dziadków w Polsce - poznajemy aplikację storyjumper.com.

Cele główne:
- rozwijanie umiejętności rozumienia ze słuchu,
- rozwijanie umiejętności rozumienia tekstu czytanego,
- utrwalenie słownictwa związanego z podawaniem informacji o dziadkach,
- poznanie różnic kulturowych między Polską a krajami niemieckojęzycznymi związanych z obchodami Dnia Babci i Dnia Dziadka w Polsce oraz w krajach niemieckiego obszaru językowego.

Cele operacyjne:
- uczeń rozumie ogólny sens tekstu słuchanego,
- uczeń potrafi wyszukać w przeczytanym przez siebie tekście informacje szczegółowe,
- uczeń zna fakty dotyczące obchodów Dnia Dziadków
- uczeń potrafi opowiedzieć o swoich dziadkach w oparciu o teksty, z którymi pracował na lekcji,
- uczeń doskonali umiejętność poprawnego czytania.

Pomoce dydaktyczne:
- komputer
- platforma Google Classroom +Meet
- książeczka online utworzona przeze mnie w aplikacji storyjumper,
- zeszyt,

Metody pracy:
- praca zdalna na platformie Google Classroom oraz Meet,
- praca z całą grupą (metoda komunikacyjna - pytania do uczniów, formułowanie odpowiedzi),
- praca indywidualna w czasie ostatnich 15 minut lekcji bez połączenia online - uczeń zapisuje w zeszycie krótkie informacje o swoich dziadkach - wiek, imiona, miejsce zamieszkania, zawód, zainteresowania itd, a także gromadzi i porządkuje ich zdjęcia, które będą stanowić bazę do wykonania podobnej książki w ramach innowacji pedagogicznej Mein Deutschbuch.

Przebieg lekcji:

I. Czynności wstępne:
Sprawdzenie obecności, pytania dotyczące samopoczucia, pytania powtórkowe dotyczące poznanego wcześniej wierszyka o babci, aktywujące treści poznane na lekcji poprzedniej (załącznik nr 1) oraz utrwalenie słownictwa - rozwiązanie formularza Google dotyczącego tego wierszyka (załącznik nr 2)

II. Właściwe treści lekcyjne:

1. Podanie tematu lekcji oraz przedstawienie aplikacji storyjumper a następnie podanie linku do książeczki. (załącznik nr 3) Przedstawienie bohaterów książeczki.
2. Wspólne wysłuchanie treści książeczki. Pytania ogólne dotyczące treści oraz ukierunkowywanie uczniów na odpowiedzi na podstawie materiału obrazkowego.
3. Wspólne odczytanie treści książeczki oraz wyjaśnienie trudniejszych słówek.
4. Rozmowa na temat obchodów święta babci i dziadka w Polsce i krajach niemieckojęzycznych.

III. Zakończenie lekcji:
Objaśnienie uczniom zadania, które mogą wykonać bez połączenia na Meet. Pożegnanie uczniów.

ZAŁĄCZNIKI

1) link do wierszyka o babci
http://www.bildung.pl/wp-content/uploads/2019/04/Program-NAUCZANIA-2017.1-3.pdf

2) link do arkusza Google - wierszyk o babci
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSexk6jZzE6EVU4o3wG8o2uGxqq5nOHdXwCrXfiva3mESwAtXg/viewform

3) link do książeczki w aplikacji storyjumper
https://www.storyjumper.com/book/read/96860766/600358603080e

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.