X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49386
Przesłano:
Dział: Języki obce

Holiday surprise! Wakacyjna niespodzianka!

SCENARIUSZ LEKCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KL.II

Opracowała: Katarzyna Lach
Temat zajęć : Holiday surprise! Wakacyjna niespodzianka!
Czas trwania zajęć (w minutach): 45 minut
Cel ogólny zajęć:
Uczeń rozpoznaje i nazywa miejskie atrakcje.
Cele szczegółowe zajęć:
• uczeń potrafi rozpoznać i nazwać poszczególne miejskie atrakcje
• uczeń potrafi zadawać pytania typu: „Is there a (cinema) in town?” oraz na nie odpowiadać twierdząco lub przecząco: „Yes, there is./No, there isn’t.”
• uczeń potrafi odtworzyć rymowankę
• uczeń korzysta z dostępnych aplikacji
Metody i formy pracy:
• metoda komunikacyjna
• metoda audio-wizualna (z wykorzystaniem technik multimedialnych TIK),
• metoda Total Physical Response
• forma pracy: indywidualna, w parach, zbiorowa
Środki dydaktyczne:
Ćwiczenia z wykorzystaniem aplikacji Wordwall, podręcznik Bugs Team 2 w wersji online oraz w wersji tradycyjnej, platforma macmillaneducationeverywhere.com
Wymagania w zakresie technologii:
• sala komputerowa z dostępem do internetu
• projektor/tablica interaktywn
• konto na platformie Macmillan Education Everywhere

PRZEBIEG ZAJĘĆ
AKTYWNOŚĆ 1: Doświadczenie
Czas trwania: 10 min
1. Nauczyciel wita się z uczniami i sprawdza obecność.
2. W ramach rozgrzewki i przypomnienia uczniowie odgadują nazwy atrakcji stopniowo odsłanianych przez mrówkę Annie, jedną z bohaterek kursu.- Nauczyciel wyświetla uczniom na tablicy interaktywnej/projektorze video „Annie’s album game” na platformie macmillaneducationeverywhere.com, zachęca uczniów do odgadywania słów.
3. Nauczyciel uzyskuje informację zwrotną od uczniów odnośnie zabawy, następnie przedstawia temat oraz cele lekcji.

AKTYWNOŚĆ 2: Refleksja
Czas trwania: 10 min
Opis aktywności:
1. Podręcznik str.62 zad.3- Uczniowie słuchają Annie’s chant (rymowanki Annie), śledzą atrakcje wymienione w rymowance, a następnie wskazują odpowiedni plan miasta.
2. Nauczyciel ponownie odtwarza nagranie, tym razem na projektorze wyświetla również tekst rymowanki, uczniowie śpiewają Annnie’s chant naśladując gesty nauczyciela.

AKTYWNOŚĆ 3: Teoria
Czas trwania: 10 min
Opis aktywności:
1. Uczniowie zapisują do zeszytu temat lekcji oraz przykładowe pytania o to gdzie się co znajduje wraz z możliwymi odpowiedziami.
2. Nauczyciel ćwiczy z uczniami zadawanie pytań, zwraca uwagę na poprawną wymowę.

AKTYWNOŚĆ 4: Praktyka
Czas trwania: 15 min
Opis aktywności:
1. Nauczyciel zaprasza uczniów do gry w Memory- Nauczyciel zadaje uczniom pytania typu: „Is there a zoo in town B? Uczniowie odpowiadają z pamięci „Yes, there is.” (uczniowie wstają) / No, there isn’t.”(uczniowie siedzą). Po kilku pytaniach nauczyciela, uczniowie przechodzą do gry w parach.
2. Nauczyciel wyświetla/udostępnia uczniom linki do gier interaktywnych na platformie Wordwall:
https://wordwall.net/pl/resource/2126717/angielski/holiday-suprise
https://wordwall.net/pl/resource/2039663/angielski/bugs-team-2-unit-6
https://wordwall.net/pl/resource/1968898/angielski/bugs-team-2-unit-6-places

Sposób ewaluacji:
Nauczyciel prosi uczniów o podniesienie kciuka do góry jeśli podobała się im lekcja.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.