X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49254
Przesłano:

Pro-health school activities. Szkolne zajęcia prozdrowotne

Temat: Szkolne zajęcia prozdrowotne.
Topic: Pro-health school activities.

1. Cele operacyjne – uczeń:

• zna słownictwo i zwroty dotyczące aktywności prozdrowotnych
• wie jak dbać o swoje zdrowie
• rozumie ogólny sensu czytanego i słuchanego tekstu
• wyszukuje proste i szczegółowe informacje w tekście
• odpowiada na zadanie pytania własnymi słowami w j. angielskim
•zna pojęcie homeostaza oraz czynniki zakłócające ją
•wymienia sposoby utrzymania swego ciała w dobrej kondycji
•zna znaczenie aktywności fizycznej na zdrowie człowieka
•rozumie, jak pracuje mięsień i skąd czerpie on energię do pracy
• wymienia antagonistycznie działające mięśnie
• zapisuje równanie reakcji oddychania tlenowego i fermentacji mlekowej
•wymienia pozytywne aspekty śmiechu: „Śmiech to zdrowie”

2. Metoda- pogadanka, praca z tekstem, pokaz multimedialny, praca w grupach, praca indywidualna, instrukcja, ćwiczenia typu: „match the words to their definition”,

3. Środki dydaktyczne – krzyżówka, teksty źródłowe, plakat z informacjami, fragment filmu, prezentacja multimedialna, tablica interaktywna

4. Strategie – A, O.

5. Przebieg lekcji:

a. sprawy organizacyjne
b. tok lekcji:

faza wstępna – nawiązanie do tematu lekcji, rozgrzewka językowa

◄ Nauczyciel zadaje pytanie:
- Do you like physical education?
- What sports activities do like?
- What can we do to have healthy body and healthy mind?
- What do you do when you feel nervous or depressed?
Nauczyciel zapisuje na tablicy temat a następnie uczniowie otrzymują kartę pracy i dopasowują słowa do definicji (karta pracy 1)

faza realizacyjna

◄ Nauczyciel proponuje przypomnienie pojęcia homeostazy; uczniowie podają, czym jest homeostaza, wymieniają czynniki zakłócające oraz podają samodzielnie, czym jest zdrowie: jako stan równowagi wewnętrznej, w którym wszystkie narządy funkcjonują prawidłowo a człowiek ma dobre samopoczucie fizyczne, psychiczne i społeczne. Uczniowie starają się wyjaśnić , czym jest zdrowie psychiczne i społeczne.

◄ Nauczyciel pokazuje plakat z podręcznika i zadaje do niego pytania:
- What can you see in these pictures?
- What is the poster about?
- How do you undrestand the phrase „whorkshop activities”?
- Where is the poster?

Wybrani uczniowie czytają tekst z plakatu i odpowiadają na kolejne pytania nauczyciela:
- What can you learn in Tuesday’s workshop?
- What is the best title for the poster?
- Would you like your school to hold this sort of event?

◄ Omówienie sposobów zachowania swego ciała w dobrej kondycji
• na tablicy interaktywnej uczniowie zapisują swe propozycje wokół rysunku dziewczynki i chłopca (mapa mentalna); następnie porównują te propozycje z zasugerowanymi możliwościami na kolejnym slajdzie- wszystkie propozycje mówią także w j. angielskim

◄Uczniowie widzą listę różnych aktywności, które mogą pomóc w utrzymaniu dobrej formy. Ich zadaniem jest ułożenie ich w kolejności od najważniejszej do najmniej ważnej (karta pracy 2)

◄ Zapoznanie uczniów z pozytywnym wpływem wysiłku fizycznego na cały organizm-
• uczniowie omawiają podstawiony schemat.
• uczniowie przypominają funkcjonowanie układu ruchu: elementy układu ruchu, praca mięśni- na czym polega i skąd mięśnie biorą energię do pracy; zapisują stosowne reakcje oddychania tlenowego i fermentacji mlekowej.

◄ Zadaniem uczniów jest rozwiązanie krzyżówki polsko- angielskiej i znalezienie hasła (karta pracy 3)
Uczniowie podaj hasło (Laughter- śmiech).
• Nauczyciele pytają uczniów jakie powiedzenie kojarzy im się ze słowem „śmiech”- oczekiwana odpowiedź: Śmiech to zdrowie
• Nauczyciel pyta jak można wyrazić to powiedzenie po angielsku- oczekiwana odpowiedź: Laughter is the best medicne
• obejrzenie fragmentu śmiechu, by udzielił się uczniom i by zauważyli jak śmiech wpływa na nas

• pogadanka na temat: pozytywnych aspektów śmiechu dla zdrowia człowieka oraz mechanizmu powstawania śmiechu.

ZAKOŃCZENIE LEKCJI

Jeżeli śmiech to zdrowie, obejrzyjmy film. Bawcie się dobrze!
If laughter is the best medicine, let’s watch the film. Have fun!

Uczniowie oglądają krótki film „Jaś Fasola”- Mr. Bean

Zadanie domowe
Napisz w zeszycie krótką, zabawną historię (w stylu kawał o „Jasiu”)- ok. 50-100 słów.
Write in your notebook short, funny story (a joke about Johnny)- 50 to 120 words.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.