X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49188
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Co zabierzemy na wakacje - zabawa klasyfikacyjna

1. Nauczyciel prowadzący: Emilia Bogucka
2. Wiek dzieci: Trzylatki i czterolatki.
3. Data prowadzonych zajęć: 22.06.2022 r.
4. Treści programowe:
- rozwijanie logicznego myślenia,
- wdrażanie do obdarzania uwagą dzieci i dorosłych,
- klasyfikowanie przedmiotów ze względu na określoną cechę.
5. Rodzaj zajęcia edukacyjnego: aktywność poznawcza.
6. Temat zajęcia: „Co zabierzemy na wakacje?” – zabawa klasyfikacyjna
7. Cele ogólne:
- rozwijanie logicznego myślenia podczas klasyfikowania i segregowania przedmiotów,
- przeliczanie elementów,
- wdrażanie do obdarzania uwagą dzieci i dorosłych,
- wdrażanie do uważnego słuchania, wykonywania poleceń nauczyciela.
8. Cele operacyjne:
Dziecko:
- stara się klasyfikować przedmioty wedle własnych możliwości,
- nazywa wybrane przedmioty,
- liczy wskazane elementy,
- rozwija koncentrację uwagi na zajęciach dydaktycznych,
- przestrzega zasad zachowania podczas zajęć edukacyjnych.
9. Metody pracy: słowne, czynne, oglądowe, praktyczne – uczenie się przez działanie, aktywizujące.
10. Forma organizacyjna: z całą grupą, indywidualna.
11. Środki dydaktyczne: przedmioty: okulary przeciwsłoneczne, kostium kąpielowy, krem do opalania, czapeczka z daszkiem, letnie buty, łopatka, wiaderko, rękawki do pływania, czapka, szalik, rękawiczki, zimowe buty, doniczka..., ilustracja przedstawiająca morze oraz góry, karta pracy.
12. Przebieg zajęcia.

WSTĘP:
1. Rozpoczęcie zajęć piosenką „Wszyscy są, witam Was...”
2. „Co przedstawia ilustracja?” – określanie przez dzieci miejsc odpoczynku letniego: morze, góry.

CZĘŚĆ GŁÓWNA:
1. Nauczyciel rozkłada przed dziećmi zgromadzone przedmioty, zadaniem dzieci jest wybranie tylko tych, które potrzebne są podczas pobytu nad morzem. Dzieci odkładają je w wyznaczone miejsce i nazywają.
2. Nauczyciel zaprasza chętne dzieci do liczenia wskazanych elementów według możliwości dzieci.

ZAKOŃCZENIE:
1. Zabawa muzyczno - ruchowa z elementem śpiewu :„Jadę, jadę”.
2. Podziękowanie za udział w zajęciu.
3. Zaproszenie dzieci do wykonania karty pracy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.