X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49152
Przesłano:
Dział: Języki obce

Sprichst du Deutsch? Sprechen. Przykładowa lekcja języka niemieckiego w szkole ponadpodstawowej

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Klasa: 1 technikum
Temat: Sprichst du Deutsch? Sprechen.
Podręcznik i zeszyt ćwiczeń: Komplett plus 1
Nauczyciel prowadzący: mgr Anna Gaura

CELE LEKCJI:
Uczeń zna nazwy języków obcych.
Uczeń potrafi poprawnie wymienić nazwy krajów i narodowości.
Uczeń zna odmianę czasownika „sprechen” i potrafi ją zastosować w konkretnych zdaniach.

FORMY PRACY:
praca indywidualna
praca grupowa

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
podręcznik str 31-33
zeszyt ćwiczeń str 16

PRZEBIEG LEKCJI:

I. Faza organizacyjna:
sprawdzenie listy obecności, zapisanie tematu lekcji

II. Faza zasadnicza/ powtórzeniowa:
* powtórzenie i utrwalenie wiadomości z ostatniej lekcji, tzn. podawanie nazw krajów, narodowości, języków obcych oraz ćwiczenie wymowy
* przykładowe zdania: Filip kommt aus Polen. Er ist ............. odpowiedź : Pole
w dalszej części uczniowie odpowiadają: Er spricht ............. odpowiedź: Polnisch
oraz wspólnie z uczniami odmieniamy i podajemy znaczenie czasownika sprechen
* wykonywanie zadania 2/ str 16 zeszyt ćwiczeń
** ( jeśli starczy czasu słuchamy dialogu pomiędzy Laurą a Timem i wykonujemy zadanie 1/ str 32 podręcznik, czytamy dialog na głos z podziałem na role)

III. Faza końcowa:
* podanie skali punktowej i omówienie kartkówki
* podsumowanie lekcji, podanie zadania domowego: zad 1,2/ str 15 zeszyt ćwiczeń, zad 1/ str 16
* podziękowanie za lekcję i pożegnanie się z uczniami

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.