X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48982
Przesłano:

Plan rozwoju zawodowego nauczyciela mianowanego ubiegającego się o stopień nauczyciela dyplomowanego

Plan rozwoju zawodowego nauczyciela mianowanego,
ubiegającego się o stopień nauczyciela dyplomowanego.
zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018 r.
w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz. U. z 2018 r.
poz. 1574), na podstawie art. 9g ust.10 Ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela
(Dz. U. z 2018 r. poz. 967)

Imię i nazwisko nauczyciela odbywającego staż: mgr Marta Malarz
Nazwa i adres placówki: Szkoła Podstawowa nr 95 im. Władysława Broniewskiego w Krakowie
Dyrektor:
Data rozpoczęcia stażu:
01. 09. 2019 r.
Czas trwania stażu:
2 lata 9 miesięcy
Planowana data zakończenia stażu:
31. 05. 2022 r.

CEL GŁÓWNY:
 Uzyskanie w wyniku postępowania kwalifikacyjnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego.

CEL SZCZEGÓŁOWY:
 Pogłębienie wiadomości i umiejętności w różnych dziedzinach mojej pracy zawodowej;
 Zdobywanie doświadczenia w podejmowanych działaniach na rzecz szkoły;
 Podniesienie efektywności działań dydaktyczno – wychowawczych;
 Osobisty rozwój;
 Realizacja wymagań kwalifikacyjnych umożliwiających uzyskanie awansu na stopień nauczyciela dyplomowanego.

CZYNNOŚCI ORGANIZACYJNE
Zadania do realizacji:
-Zapoznanie się z procedurą awansu zawodowego i przygotowanie planu rozwoju.
-Dokumentowanie realizacji planu rozwoju.
-Opracowanie sprawozdania z realizacji planu rozwoju.

Formy realizacji:
 Zapoznanie się z aktualnymi przepisami prawa oświatowego dotyczącymi awansu zawodowego.
 Udział w kursach, warsztatach, szkoleniach i konferencjach dotyczących awansu zawodowego.
 Opracowanie planu rozwoju zawodowego.
 Śledzenie aktów prawnych wnoszących poprawki do ustawy dotyczącej awansu zawodowego.
 Gromadzenie dokumentacji.
 Przygotowanie sprawozdania z realizacji zatwierdzonego planu rozwoju.
 Uzyskanie oceny dorobku zawodowego.

UMIEJĘTNOŚĆ WYKORZYSTANIA W PRACY METOD AKTYWIZUJĄCYCH UCZNIA ORAZ NARZĘDZI MULTIMEDIALNYCH I INFORMATYCZNYCH, SPRZYJAJĄCYCH PROCESOWI UCZENIA SIĘ
§ 8 ust. 3 pkt. 1

Działania i zadania nauczyciela:
-Pogłębianie wiedzy na temat metod aktywizujących.
-Wykorzystywanie nowatorskich metod i form pracy opartych na działaniu, przeżywaniu, odkrywaniu oraz poznawaniu.
-Organizowanie warsztatu pracy przy użyciu technik komputerowych.
-Wykorzystanie technologii komputerowej w celu komunikowania się z innymi.
-Współpraca w prowadzeniu strony Internetowej szkoły.
-Wykorzystywanie nośników audiowizualnych w trakcie pracy.

Formy realizacji:
Udział w szkoleniach i warsztatach.
Korzystanie z artykułów w czasopismach pedagogicznych, na portalach edukacyjnych w celu inspiracji do ciekawych rozwiązań metodycznych.
Stosowanie w pracy metod aktywizujących i innowacyjnych np. dziecięca matematyka prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej, eksperymenty i doświadczenia, gry dydaktyczne itp.
 Zaangażowanie się w projektowanie i urządzenie wystaw prac plastycznych eksponujących różne techniki plastyczne stosowane przez dzieci.
 Rozwijanie zdolności muzycznych, plastycznych, recytatorskich i tanecznych dzieci. Przygotowanie uczniów do uczestnictwa w konkursach szkolnych i międzyszkolnych.

 Przygotowywanie pomocy dydaktycznych
 Przygotowanie na lekcję ciekawych prezentacji multimedialnych
 Wykorzystanie techniki komputerowej do opracowywania dokumentów, sprawozdań, scenariuszy lekcji.
 Stosowanie technologii komputerowej do organizacji warsztatu pracy tj. ogłoszenia dyplomy, zaproszenia, podziękowania, karty pracy.
 Gromadzenie niezbędnych przepisów oświatowych z Internetu.
 Wykorzystywanie w pracy narzędzi multimedialnych i Internetu.
 Wykorzystanie Internetu do zapoznania się z ofertami szkoleń i warsztatów on-line.
 Zapoznanie się z projektami i konkursami ogólnopolskimi ogłaszanymi na portalach edukacyjnych.
 Wykorzystanie podczas lekcji interaktywnego e-podręcznika dla uczniów klas I-III ,,Zgrzyciaki’’
 Komunikowanie się z rodzicami za pomocą poczty elektronicznej- informacja o zebraniach, ważnych wydarzeniach z życia klasy.
 Prowadzenie korespondencji elektronicznej z innymi nauczycielami celem wymiany informacji i doświadczeń zawodowych.
 Przygotowanie notatek do umieszczenia na stronie internetowej szkoły: uroczystości szkolne, wycieczki, konkursy.
 Uzupełnianie i wzbogacanie własnego zestawu pomocy dydaktycznych (płyty CD, audiobooki, plansze interaktywne wykorzystywanie ich w pracy z dziećmi).
 Relacjonowanie ważnych wydarzeń szkolnych za pomocą aparatu cyfrowego.

UMIEJĘTNOŚĆ DZIELENIA SIĘ WIEDZĄ I DOŚWIADCZENIEM Z INNYMI NAUCZYCIELAMI, W TYM PRZEZ PROWADZENIE ZAJĘĆ OTWARTYCH, W SZCZEGÓLNOŚCI DLA NAUCZYCIELI STAŻYSTÓW I NAUCZYCIELI KONTRAKOWYCH, PROWADZENIE ZAJĘĆ W RAMACH WEWNĄTRZSZKOLNEGO DOSKONALENIA ZAWODOWEGO LUB INNYCH ZAJĘĆ DLA NAUCZYCIELI;
§ 8 ust. 3 pkt. 2

Działania i zadania nauczyciela:
-Kształtowanie umiejętności przekazywania wiedzy i doświadczenia innym nauczycielom.
-Upowszechnianie i promocja własnych doświadczeń, metod i form pracy.

Formy realizacji:
 Prowadzenie zajęć otwartych.
 Udostępnianie koleżankom swojego warsztatu pracy – scenariusze zajęć, pomoce dydaktyczne.
 Współpraca z innymi nauczycielami w przygotowaniu uroczystości szkolnych, akademii imprez okolicznościowych itp.
 Wspólne rozwiązywanie problemów (podejmowanie decyzji, opracowywanie dokumentów).
 Publikowanie scenariuszy zajęć metodycznych i uroczystości w Internecie.
 Opublikowanie na portalu internetowym zatwierdzonego Planu Rozwoju Zawodowego.
 Dzielenie się z koleżankami wiedzą zdobytą na kursach i szkoleniach na zebraniach zespołu klas I-III.

POSZERZENIE ZAKRESU DZIAŁAŃ SZKOŁY, W SZCZEGÓLNOŚCI DOTYCZĄCYCH ZADAŃ DYDAKTYCZNYCH, WYCHOWAWCZYCH LUB OPIEKUŃCZYCH
§ 8 ust. 3 pkt. 3

Działania i zadania nauczyciela:
-Podejmowanie działań mających na celu promocję szkoły w środowisku.
-Rozwijanie zainteresowań dzieci.
-Aktywne wspieranie dzieci w konkursach organizowanych w placówce i poza nią.
-Rozwijanie zainteresowań dzieci najbliższym otoczeniem i krajem poprzez organizowanie wycieczek.
-Rozwijanie samorządności wśród uczniów klas I-III
-Współpraca z rodzicami i środowiskiem rodzinnym.
-Współpraca z instytucjami.
-Współpraca ze specjalistami wspierającymi rozwój dziecka.
-Pogłębianie wiedzy i umiejętności zawodowych w celu podniesienia jakości pracy szkoły i placówki.

Formy realizacji:
 Angażowanie uczniów do udziału w konkursach pozaszkolnych.
 Przygotowanie uczniów do występów z okazji świąt lub uroczystości państwowych.
 Współpraca z innymi nauczycielami przy organizowaniu uroczystości o charakterze środowiskowym, wynikających z kalendarza uroczystości szkolnych.
 Współpraca z Dziennym Domem Opieki nr 4 w Krakowie- występy okolicznościowe.
 Organizowanie spotkań z przedstawicielami ciekawych zawodów: policjantem, lekarzem, strażakiem, twórcą ludowym, muzykiem itp.
 Rozwijanie zainteresowań rodzinnym miastem, jego historią i kulturą – przygotowanie do konkursu „Krakusek”, „Żaczek” i „Rajcuś”
 Rozwijanie zainteresowań matematyczno – przyrodniczych – przygotowanie do konkursu „Kangurek”, „Świetlik”
 Współpraca z instytucjami kulturalno – oświatowymi.
 Rozpoznawanie uzdolnień i zainteresowań uczniów.
 Przygotowanie uczniów do udziału w konkursach.
 Zachęcanie rodziców do wspierania uzdolnień dzieci- prezentacja umiejętności podczas uroczystości szkolnych.
 Organizowanie wycieczek edukacyjnych.
 Upowszechnianie kultury teatralnej i filmowej.
 Organizacja wyjazdu śródrocznego w klasie III.
 Opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego
 Pedagogizacja rodziców.
 Prowadzenie zebrań oraz konsultacji indywidualnych z rodzicami.
 Organizacja imprez okolicznościowych dla rodziców, dziadków – przygotowywanie programów artystycznych i dekoracji.
 Włączanie rodziców do organizowania i współuczestnictwa w uroczystościach szkolnych.
 Organizowanie spotkań z rodzicami wykonującymi ciekawe zawody.
 Organizowanie wycieczek do różnych instytucji i miejsc np. Biblioteka Pedagogiczna/Publiczna, straż pożarna, itp.
 Współpraca ze Strażą Miejską, przeprowadzenie prelekcji dla uczniów dotyczącej bezpieczeństwa na drodze.
 Współpraca z instytucjami wspomagającymi pracę wychowawczą i opiekuńczą, szczególnie z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną nr 1 w Krakowie.
 Współpraca z Młodzieżowymi Domami Kultury, udział w konkursach, akcjach.
 Kontynuowanie współpracy z psychologiem, logopedą.
 Nawiązanie współpracy z pedagogiem szkolnym.
 Aktywny udział w formach doskonalenia zawodowego wynikających z potrzeb własnych i placówki.

OPRACOWANIE I WDROŻENIE PROGRAMU, INNOWACJI LUB INNYCH DZIAŁAŃ DYDAKTYCZNYCH, WYCHOWAWCZYCH, OPIEKUŃCZYCH LUB INNYCH ZWIĄZANYCH Z OŚWIATĄ, POWIĄZANYCH ZE SPECYFIKĄ SZKOŁY, W SZCZEGÓLNOŚCI NA RZECZ UCZNIÓW ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI
§ 8 ust. 3 pkt. 4a

Działania i zadania nauczyciela:
-Opracowanie i wdrożenie autorskiego programu.
-Współautorstwo i wdrożenie projektów edukacyjnych na rzecz uczniów.

Formy realizacji:
 Program z zakresu edukacji regionalnej ,,Kraków- moja mała Ojczyzna’’.

 Klub Bezpiecznego Puchatka- klasa 1
 Projekt ,,Dzieci potrzebują ciszy- hałas STOP!’’
 Projekt ,,Krakowskie szkoły najlepiej segregują odpady’’
 Projekt Good Behavior Game ,,Gra w Dobre Zachowania’’

WYKONYWANIE ZADAŃ OPIEKUNA STAŻU, OPIEKUNA PRAKTYK PEDAGOGICZNYCH, NAUCZYCIELA – DORADCY METODYCZNEGO, PRZEWODNICZĄCEGO ZESPOŁU NAUCZYCIELI, KOORDYNATORA WOLONTARIATU, KOORDYNATORA PROJEKTU
§ 8 ust. 3 pkt. 4b

Działania i zadania nauczyciela:
-Pełnienie funkcji koordynatora wolontariatu.
-Udział w różnych akcjach i zbiórkach.

Formy realizacji:
 Współtworzenie planu działań Szkolnego Koła Wolontariatu
 Organizowanie działań wolontarystycznych poza terenem szkoły na rzecz potrzebujących np. Dom Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie, Dzienny Dom Opieki nr 4 w Krakowie.
 Organizowanie działań wolontarystycznych na terenie szkoły i na rzecz szkoły
 Udział w akcjach ,,Góra grosza’’
 Udział w zbiórkach: baterii, makulatury i surowców wtórnych.
 Przygotowanie z uczniami prac na kiermasz świąteczny.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.