X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48710
Przesłano:
Dział: Rewalidacja

Położenie przedmiotów w przestrzeni. Scenariusz zajęć rewalidacyjnych dla ucznia z niepełnosprawnością sprzężoną: autyzm, niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym

Cele ogólne:
• stymulowanie funkcji poznawczych
• kształtowanie umiejętności określania położenia przedmiotów względem innych
• rozwijanie umiejętności matematycznych

Cele szczegółowe:
Uczeń:
• rozróżnia określenia położenia przedmiotów w przestrzeni względem innych przedmiotów (za, przed, na, pod, obok, w)
• przelicza elementy w zbiorach
• sprawnie wycina i przykleja niewielkie elementy
• wykonuje proste polecenia

Forma zajęć:
• indywidualna

Metody pracy:
• oparte na obserwacji
• oparte na słowie
• praktycznego działania

Środki dydaktyczne:
• pudełko
• piłka
• obrazki
• karty pracy
• klej
• nożyczki
• zszywacz

Przebieg zajęć:
1. Przywitanie ucznia, stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery, pamiętając o nawiązaniu i utrzymaniu kontaktu wzrokowego.
2. Przestawienie uczniowi planu dnia oraz zadań przygotowanych na zajęcia rewalidacyjne.
3. Zaprezentowanie uczniowi zadania kształtującego umiejętność określania przedmiotów w przestrzeni, zademonstrowanie na czym polega ćwiczenie.
4. Uczeń samodzielnie odtwarza układ przedmiotów, a następnie próbuje opisać ich położenie.
5. Nauczyciel prezentuje karty matematyczne.
6. Uczeń rozcina potrzebne elementy, a następnie odpowiadając na pytania: ile? jakie? co? tworzy 3-elementowe wypowiedzi, przyklejając odpowiednie obrazki.
7. Z pomocą nauczyciela uczeń tworzy książeczkę z obliczonych zadań.
8. Pochwalenie ucznia za wysiłek wkładany podczas zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.