X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48519
Przesłano:

Plan rozwoju zawodowego nauczyciela mianowanego ubiegającego się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego

Plan rozwoju zawodowego
nauczyciela mianowanego ubiegającego się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego

Imię i nazwisko nauczyciela: mgr Barbara Gruszka – nauczyciel języka niemieckiego i geografii

Okres stażu: 2 lata 9 miesięcy

Czas rozpoczęcia stażu: 1 września 2019 r.

Czas zakończenia stażu: 31 maja 2022 r.

Posiadane kwalifikacje:
• Studia licencjackie na kierunku filologia, specjalność: język niemiecki, specjalizacja nauczycielska.
• Studia magisterskie na kierunku filologia, specjalność: filologia germańska.
• Studia podyplomowe na kierunku: Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna.
• Studia podyplomowe na kierunku: Nauczanie geografii w szkole.

Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 26 stycznia 1982r. Karta Nauczyciela (Dz. U. 2018 poz.967)
- Rozporządzenie MEN z dnia 26 lipca 2018r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz. U. 2018 poz. 1574 ze zmianami).

Cel podstawowy podejmowanego stażu:
- uzyskanie w wyniku postępowania kwalifikacyjnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego

Inne cele:
- poszerzanie wiedzy,
- doskonalenie i poszerzanie umiejętności zawodowych,
- podniesienie jakości własnego warsztatu pracy oraz jakości pracy szkoły.

CZYNNOŚCI ORGANIZACYJNE

Zadania do realizacji Formy realizacji zadań Termin Sposoby dokumentowania realizacji zadań
1. Poznanie procedury awansu zawodowego
i przygotowanie planu rozwoju zawodowego
 Analiza posiadanych umiejętności; określenie potrzeb własnego rozwoju wpisujących się
w ramy ogólnego planu rozwoju szkoły
 Analiza aktualnych przepisów prawa oświatowego dotyczących awansu zawodowego
 Przygotowanie i złożenie wniosku do Dyrektora Szkoły o rozpoczęcie stażu,
 Opracowanie planu rozwoju zawodowego,
 Założenie teczki: „Awans zawodowy – nauczyciel dyplomowany”.

IX.2019 - Notatki własne

- Wniosek o rozpoczęcie stażu

- Plan rozwoju zawodowego

- Teczka dokumentująca przebieg stażu
2. Dokumentowanie realizacji planu rozwoju zawodowego
 Realizacja wymagań niezbędnych
do uzyskania awansu na stopień nauczyciela dyplomowanego poprzez systematyczne gromadzenie odpowiedniej dokumentacji,
 Uzyskanie oceny dorobku zawodowego.
IX.2019-V.2022

VI.2022 - Teczka
- Sprawozdania roczne w danym roku szkolnym

- Otrzymanie pozytywnej oceny dorobku zawodowego
3. Sprawozdanie z realizacji planu rozwoju
 Przygotowanie sprawozdania z realizacji zatwierdzonego planu rozwoju. V.2022 Sprawozdanie
z realizacji planu rozwoju zawodowego Dyrektorowi Szkoły

§ 8 ust. 3 pkt. 1
Umiejętność wykorzystania w pracy metod aktywizujących ucznia oraz narzędzi multimedialnych i informatycznych, sprzyjających procesowi uczenia się

Zadania do realizacji Formy realizacji zadań Termin Sposoby dokumentowania realizacji zadań
1.Rozwijanie kompetencji językowych wśród uczniów.  Prowadzenie zajęć z uczniami
z wykorzystaniem aktywizujących metod takich jak burza mózgów, metoda projektu,
gry dydaktyczne itp.

IX.2019-V.2022
Scenariusze zajęć
Wpis w dzienniku

2. Poszerzanie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań uczniów.
 Tworzenie z uczniami prezentacji multimedialnych.
IX.2019-V.2022
Prezentacje multimedialne
3. Pogłębianie wiedzy
i umiejętności posługiwania się technologią komputerową
i informacyjną.
 Samodoskonalenie oraz uczestniczenie
w różnych formach doskonalenia z zakresu technologii komputerowej i informacyjnej.
 Zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce poprzez stosowanie nowych metod oraz narzędzi w codziennej pracy z uczniami.
IX.2019-V.2022
Zaświadczenia
4. Wykorzystywanie Internetu oraz jego zasobów.
 Śledzenie informacji na stronach MEN i KO oraz internetowych portali oświatowych w celu podniesienia jakości pracy własnej i szkoły.
 Stosowanie poczty elektronicznej do kontaktu
z innymi nauczycielami, placówkami, wydawnictwami.
 Wykorzystanie serwisów, portali edukacyjnych i forów dyskusyjnych do wymiany poglądów oraz informacji związanych z pracą
nauczyciela, np. www.edunews.pl, www.e-deutsch.pl, www.wiking.edu.pl www.geografia24.eu, www.nauczyciel.pl, www.45minut.pl, www.forum.awans.net,
 Wykorzystanie zasobów Internetu w celu uzyskania informacji na temat szkoleń, awansu zawodowego nauczycieli, przepisów i aktów prawa oświatowego, ich aktualizacji, np.
www.dodn.dolnyslask.pl, www.ore.edu.pl, www.oke.wroc.pl, www.men.gov.pl.
IX.2019-V.2022
Bibliografia

Adres strony WWW
5. Stosowanie technik komputerowych w pracy nauczyciela.  Tworzenie scenariuszy lekcji, pomocy dydaktycznych, testów, kart pracy itp.
 Prowadzenie dokumentacji uczniowskiej oraz dokumentacji własnej pracy w e-dzienniku.
 Redagowanie dokumentów szkolnych przy pomocy edytora tekstów Word oraz arkusza kalkulacyjnego Excel, np. redagowanie ulotek dla rodziców/uczniów na temat oszczędzania energii i wody.
IX.2019-V.2022

Notatki własne

E- dziennik

Dokumenty szkolne
6. Wykorzystywanie zestawu komputerowego podczas pracy
z uczniami na lekcji.  Prowadzenie zajęć z zastosowaniem tablicy multimedialnej, Internetu, aplikacji i portali edukacyjnych.
IX.2019-V.2022
Scenariusze zajęć
7. Udział w projektach edukacyjnych, wychowawczych oraz akcjach ogólnopolskich.  Udział w projektach wychowawczych, międzyprzedmiotowych projektach, np. „Trzymaj formę”, ,,Pełna miska dla schroniska”, ,,Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”, akcja ,,Sprzątanie Świata - Polska 2019”, propagowanie oszczędzania energii, czynne włączenie się w akcję ,,Godzina dla Ziemi”, ,,Jestem świadomym Polakiem, wałbrzyszaninem – działam proekologicznie”.
IX.2019-V.2022
Potwierdzenia Dyrektora Szkoły

§ 8 ust. 3 pkt. 2
Umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, w tym przez prowadzenie zajęć otwartych,
w szczególności dla nauczycieli stażystów i nauczycieli kontraktowych, prowadzenie zajęć w ramach wewnątrzszkolnego
doskonalenia zawodowego lub innych zajęć dla nauczycieli

Zadania do realizacji Formy realizacji zadań Termin Sposoby dokumentowania realizacji zadań
1. Dzielenie się wiedzą
i doświadczeniem z innymi nauczycielami.  Szkolenia zespołu językowego oraz przekazywanie informacji zdobytych
na szkoleniach podczas spotkań zespołu.
 Opracowywanie i przedstawianie referatów
z zakresu metodyki nauczania języka obcego w ramach zespołów samokształceniowych nauczycieli (raz w semestrze)
 Współpraca z nauczycielami w celu organizowania i przeprowadzenia, np. projektów edukacyjnych „Szczęśliwa trzynastka”, wycieczek szkolnych, imprez
i uroczystości szkolnych, np. Jasełka, szkolne obchody Światowego Dnia Ziemi – 22.IV.
 Upowszechnianie i promocja własnych doświadczeń, metod i form pracy poprzez publikowanie na zamkniętych grupach metodycznych dla nauczycieli scenariuszy zajęć, imprez szkolnych oraz zatwierdzonego planu rozwoju zawodowego.
IX.2019-V.2022
Notatki własne

Referaty w formie załączników do protokołów spotkań zespołu samokształceniowych

Scenariusze wydarzeń szkolnych, dokumentacja związana z organizacją wycieczki

Notatki własne

Dokumentacja w formacie PDF
2. Prowadzenie zajęć otwartych dla zainteresowanych nauczycieli, rodziców
i opiekunów.  Zaprezentowanie innowacyjnych metod do pracy z dziećmi.
 Zorganizowanie i przeprowadzenie lekcji otwartej (raz w roku). IX.2019-V.2022
Potwierdzenia Dyrektora Szkoły
§ 8 ust.3 pkt. 3
Poszerzenie zakresu działań szkoły, w szczególności dotyczących zadań dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych

Zadania do realizacji Formy realizacji zadań Termin Sposoby dokumentowania realizacji zadań
1. Diagnozowanie i rozwijanie wszechstronnych zainteresowań
i zdolności uczniów.  Organizowanie zajęć przy tablicy interaktywnej na interesujące dzieci tematy.
 Stosowanie różnorodnych metod i form pracy
z uwzględnieniem różnic rozwojowych.
 Obserwacja uczniów na tle grupy, indywidualizacja pracy z uczniem.
 Rozmowy indywidualne z uczniami i ich rodzicami.
 Pedagogizacja rodziców i opiekunów. IX.2019-V.2022
Notatki własne

Wpisy do e- dziennika oraz teczki wychowawcy

Notatki własne, dokumenty w teczce wychowawcy
2. Pomoc uczniom w przezwyciężaniu trudności szkolnych.  Realizowanie zaleceń PPP zawartych
w opiniach i orzeczeniach uczniów.
 Prowadzenie zajęć wspierających rozwój ucznia.
 Indywidualizacja pracy z uczniem.
 Kierowanie uczniów na badania do PPP.
 Współpraca ze specjalistami. IX.2019- V.2022 Notatki własne

Wpisy w dzienniku

Notatki własne
Dokumentacja szkolna
3. Promowanie szkoły w środowisku lokalnym  Praca z uczniem zdolnym:
a) przygotowywanie uczniów do konkursów wewnątrzszkolnych i wyższego szczebla
z języka niemieckiego i geografii, np. szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, Mistrz języka niemieckiego „Deutschmeister”, quiz geograficzny „Geografia Polski”, turniej „Środowisko przyrodnicze Polski”, Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej, Potyczki angielsko- niemieckie, „Lust auf Lesen”.
b) prowadzenie zajęć w ramach koła języka niemieckiego „Deutsch ist einfach”.
- Organizowanie działań charytatywnych
szkole. IX.2019-V.2022

IX.2019-VI.2020

IX.2019-VI.2022 Informacja
o wynikach osiąganych
przez uczniów
w poszczególnych konkursach
-Regulaminy konkursów, sprawozdania
z przebiegu konkursów

- Opis działań na stronie internetowej szkoły
4. Opracowanie gazetek klasowych i wystaw prac uczniowskich  Przygotowywanie tematycznych gazetek ściennych wraz z uczniami.
 Wystawa prac uczniowskich pokonkursowych mających na celu wspieranie i promowanie uzdolnień uczniów.
IX.2019-V.2022
Gabloty/ gazetki ścienne/ wystawy prac
5. Rozwijanie zainteresowań dzieci najbliższym otoczeniem
i krajem poprzez wycieczki
i spotkania.  Organizacja wycieczek szkolnych, klasowych oraz wyjść do lokalnych miejsc edukacyjnych, np. zajęcia edukacyjne w Zamku Książ i w Starej Kopalni, wycieczka do Gross- Rosen
w Rogoźnicy, do Dusznik Zdroju połączona
ze zwiedzanie Muzeum Papiernictwa i Parku Zdrojowego, wyjście do kina.
IX.2019-V.2022
- Fotorelacja na stronie internetowej szkoły

- Dokumentacja związana z organizacją wycieczek

6. Organizacja i doskonalenie warsztatu pracy własnej
z uczniami.  Tworzenie własnych kart pracy, sprawdzianów oraz pomocy dydaktycznych związanych
z ocenianiem kształtującym.
 Udział w różnych formach doskonalenia zawodowego.
 Korespondencja z innymi nauczycielami na zamkniętych grupach dla nauczycieli poprzez media społecznościowe.
 Studiowanie literatury fachowej. IX.2019-V.2022
Opracowanie własne nauczyciel

Zaświadczenia
o ukończonych formach doskonalenia zawodowego

Notatki własne

§ 8 ust. 3 pkt. 4 lit. a
Opracowanie i wdrożenie programu, innowacji lub innych działań dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych
lub innych związanych z oświatą, powiązanych ze specyfiką szkoły, w szczególności na rzecz uczniów
ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Zadania do realizacji Formy realizacji zadań Termin Sposoby dokumentowania realizacji zadań
Opracowanie i wdrożenie programu
 Przygotowanie i wdrożenie programu koła języka niemieckiego „Deutsch ist einfach”
 Opracowanie programu.
 Zgłoszenie na radzie pedagogicznej.
 Realizacja programu na zajęciach dodatkowych.
 Ewaluacja programu. IX.2019-VI.2020
Program koła

Notatki własne

§ 8 ust. 3 pkt. 4 lit. b
Wykonywanie zadań opiekuna stażu, opiekuna praktyk pedagogicznych, nauczyciela-doradcy metodycznego,
przewodniczącego zespołu nauczycieli, koordynatora wolontariatu, koordynatora projektu, kuratora społecznego,
egzaminatora okręgowej komisji egzaminacyjnej, rzeczoznawcy do spraw podręczników, a w przypadku nauczycieli szkół
artystycznych – także nauczyciela-konsultanta współpracującego z Centrum Edukacji Artystyczne

Zadania do realizacji Formy realizacji zadań Termin Sposoby dokumentowania realizacji zadań
1. Pełnienie funkcji przewodniczącego Przedmiotowego Zespołu
Języków Obcych  Organizowanie spotkań zespołu.
 Opracowanie rocznego planu pracy zespołu.
 Opracowanie półrocznego i rocznego sprawozdania z pracy zespołu przedmiotowego. IX.2019- V.2022 Notatki własne

Plan pracy zespołu językowego
Sprawozdanie
z pracy zespołu

2. Pełnienie funkcji opiekuna praktyk studenckich.  Ustalenie zasad współpracy z praktykantem.
 Omawianie merytorycznych i metodycznych zasad prowadzenia zajęć.
 Obustronna obserwacja zajęć IX.2019-V.2022
– w miarę potrzeb Dziennik praktyk studenckich (kopia)
Uwaga:
Uzależnione
od obecności studentów odbywających praktyki
w szkole

3. Pełnienie funkcji egzaminatora okręgowej komisji egzaminacyjnej.
 Szkolenie na egzaminatora języka niemieckiego IX.2019- V.2022

Niniejszy plan ma charakter otwarty i możliwe są jego modyfikacje zgodnie z potrzebami szkoły i własnymi.

Opracowała:

........................................
podpis nauczyciela
Zatwierdzam do realizacji

........................................
podpis i pieczęć dyrektora szkoły

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.