X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48359
Przesłano:
Dział: Świetlica

Sporty i zabawy zimowe

Scenariusz zajęć
Temat:Sporty i zabawy zimowe
Prowadząca: Justyna Szczęchuła
Cel operacyjny:
• Uczeń wymienia sporty zimowe oraz zna zabawy zimowe.
• Uczeń wie w jaki sposób bawić się bezpiecznie.
Cele szczegółowe:
• Kształtowanie umiejętności logicznego myślenia,
• Usprawnienie analizy i syntezy wzrokowej,
• Poprawa koncentracji uwagi,
• Udoskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej,
• Usprawnienie motoryki małej.
Czas pracy: 1 lekcja – 45minut
Formy pracy: indywidualna, grupowa, pokaz
Metody pracy:
• metody podające:pogadanka
• metody aktywizujące: ułożenie sekwencji wydarzeń, zabawa „rzuty śnieżkami”
• metody eksponujące: pokaz sportów i zabaw zimowych
Środki pracy: karty pracy, ilustracje,wiersz,gazety

Przebieg zajęć:
1. Część wstępna: Rozmowa kierowana przez nauczycielkę na temat zbliżających się ferii zimowych:
- Jaką mamy teraz porę roku?
- Dlaczego lubimy zimę?
- W co najchętniej bawicie się zimą?
- Co to znaczy bawić się bezpiecznie?
Nauczyciel czyta wiersz pt. „Wiwat ferie” [zał nr 1], pyta dzieci jakie sporty oraz zabawy zostały opisane w wierszu. Następnie pokazuje dzieciom ilustracje przedstawiające sporty oraz zabawy zimowe i pyta uczniów czy je znają.

2. Część główna: Nauczyciel prosi dzieci,aby ułożyły sekwencje zabawy „lepienie bałwana”-dzieci pracują w grupie. Opowiadają co przedstawiają poszczególne ilustracje, potrafią ułożyć je w odpowiedniej kolejności.
Kolejnym zadaniem jest kolorowanie zabawy na śniegu według wzoru, uczniowie pracują indywidualnie odwzorowując poszczególne kolory.
Ostatnim zadaniem jest zrobienie kul śnieżnych z gazet oraz rzuty do celu.
Dzieci wyrywają strony z gazet i zgniatają tak aby powstały kule, nauczyciel wyznacza miejsce do którego uczniowie będą trafiać kulami oraz miejsce z którego będą rozpoczynać rozgrywki.
3. Część końcowa : Uczniowie porządkują stanowiska pracy a nauczyciel chwali dzieci i dziękuje za ich pracę oraz żegna się z dziećmi.

Załącznik nr 1

Wiwat ferie! D.Rozwens

Wiwat ferie- ferie zimowe!
W szafie czekają już łyżwy nowe.
Już wyobrażam sobie bałwana,
zacznę go lepić jutro od rana.
Później na górce wraz z kolegami,
będziemy raźno śmigać sankami.

Dla większych śmiałków są także narty,
choć takie narty, to już nie żarty.
Tu trzeba trochę umiejętności,
żeby w całości zachować kości.
Antek wymyślił zabawę nową
-będziemy robić rzeźbę lodową.
Jacek przyjaciół wszystkich zwołuje,
bitwę na śnieżki organizuje.

Jest tyle planów,tyle kolegów,
lecz czy nam na to wystarczy śniegu?
Czasem napawa mnie nawet smutkiem
myśl: czy te ferie nie są za krótkie?
Na szczęście właśnie się zaczynają
i do zabawy nas zapraszają!

Źródło: www.superkid.pl

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.