X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48358
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zakodowany świat

Cele główne:
 kształtowanie umiejętności matematycznych

Cele szczegółowe, dziecko:
 potrafią logicznie myśleć
 wymieniają wiosenne kwiaty
 słuchają opowiadania i wypowiadają się na temat jego treści
 potrafią wyznaczyć trasę na macie za pomocą patyczków i strzałek
 samodzielnie odkodowuje obrazek ( karta pracy)
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Wprowadzenie.
Cel: rozwijanie sprawności ruchowej i zachęcanie dzieci nieśmiałych do udziału w zabawie
Działanie: Zabawa ruchowa z wykorzystaniem kostki do gry ( przeliczanie w zakresie 6) – wykonywanie ćwiczeń ruchowych zgodnie z ilością wyrzuconych oczek . „ Motylek przyjaźni”- puszczenie w krąg uścisku, wyciszenie grupy
2. Część właściwa
Cel: zapoznanie z wyznaczaniem trasy przy pomocy patyczków oraz strzałek; umiejętność układania z fiszek wg kodu podanego przez nauczyciela
Działanie: Wysłuchanie opowiadania wg pomysłu nauczyciela - „ Biedronka Tola”. Pytania do tekstu. Ułożenie z patyczków trasy biedronki do krokusa na macie do kodowania. Układanie trasy z patyczków, potem ze strzałek przez dzieci. Wspólne ułożenie krokusa z kolorowych fiszek wg kodu podawanego przez n-l. Zabawa ruchowa kształtująca postawę ciała- „ Chodzi wiosna” .
3. Podsumowanie zajęć
Cel: samodzielne odkodowanie obrazka
Działanie: Dzieci otrzymują karty pracy – kolorowanie wg kodu tulipana.

Metody i formy prowadzenia zajęć: praca w grupie, praca indywidualna
Środki dydaktyczne: mata do kodowania, fiszki w kolorach, fiszki ze strzałkami, opowiadanie, karta pracy, kostka do gry

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.