X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48060
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Walentynek - scenariusz zabaw

Cel:
- integrowanie grupy przedszkolnej,
- wdrażanie do umiejętności nawiązywania właściwych relacji z innymi.

Środki wspomagające działanie: dekoracja Walentynowa, płyty z nagraniami zabaw integracyjnych oraz płyta „ Hity przedszkolaka” z piosenkami do tańców, baloniki w kształcie serduszek, gazety, ciasteczka i napoje.

Przebieg:
1. Powitanie piosenką
Na powitanie wszyscy razem,
Hip, hip hura 3x.
Z całego serca pełnym gazem
Witamy Was 3x.
„Iskierka” – iskierkę przyjaźni puszczam w krąg, niech radośnie powróci do mych rąk – przesyłanie serduszka.
2. Zabawa integracyjna do muzyki „Goście” (wg KLANZA)
3. Zabawa taneczna „Bugi – ługi” (Przeboje przedszkolaka)
4. Zabawa z balonami – dz. tańczą w parach z balonem między swoimi brzuszkami, tańczą w rytm muzyki i starają się nie upuścić balonika. (Piosenka „Biedroneczki” z Przedszkolaka hity).
5. Taniec na gazetach – dz. tańczą w parach starając się nie wyjść z gazety (Piosenka „Puszek Maluszek” z Przedszkolaka hity).
„Kto kogo kocha?” – dz. siedzą w kole. Dopóki gra muzyka mogą przekazywać sobie po kolei misia, który zatrzymuje się, gdy cichnie muzyka. Dz. które ma misia musi odpowiedzieć na pytanie nauczycielki. (Piosenka „Pluszowy miś” z Przedszkolaka hity)
• Podaj tytuł bajki w której braciszek i siostrzyczka trafili do chatki Baby Jagi?
• Czy wiesz kto obudził królewnę Śnieżkę?
• W jaki sposób Kopciuszek został królewną?
• Kto jest ukochaną Shreka?
• Kto ożenił się z Calineczką ?
• Wymień przyjaciół Kubusia Puchatka?
• Jak ma na imię przyjaciółka Myszki Miki?
• Jak miała na imię ukochana Aladyna?

6. Zabawa integracyjna „Jak najwięcej”
• Uściśnij jak najwięcej dłoni
• Uściśnij jak najwięcej kostek nóg
• Spójrz w oczy jak największej liczbie dzieci
• Pogłaszcz jak najwięcej dzieci po plecach
• Uśmiechnij się do jak największej liczbie dzieci
7. Inscenizacja piosenki „Pluszowe niedźwiadki” z Przedszkolaka hity.
8. Zabawa integracyjna „Wężyk” (KLANZA cz. II)
9. Zabawa integracyjna „Orzeszek” (KLANZA)
10. Zabawa „Serduszko” – dz. tańczą do muzyki, gdy muzyka cichnie dz. inscenizują ruchem sytuacje:
• Serduszko jest bardzo ciężkie
• Serduszko jest gorące
• Serduszko parzy
• Wiatr porywa serduszko
11. Inscenizacja ruchowa piosenki „A ja wolę moją Olę”(Przedszkolaka hity)
12. Zabawa taneczna przy piosence „Mam chusteczkę”.
13. „Słodkie serduszka” – na serduszkach przyklejone są cukierki, dzieci losują serduszka z koszyka i nauczycielka odczytuje polecenie:
• Uśmiechnij się do kolegi
• Prześlij całusa do koleżanki
• Powiedz coś miłego koledze
• Pomachaj do koleżanki
14. Zabawa taneczno- integracyjna „Labada”.
15. Znajdź swoją połówkę serca – połówki serca przecięte w różny sposób są umieszczone w sali, zadaniem dzieci jest odnaleźć swoją pasującą połówkę.
16. Ćwiczenia oddechowe – przenoszenie papierowych serduszek za pomocą słomki.
17. Zabawa ruchowa z papierowymi sercami – na sygnał dzieci np. kładą serca na głowie, trzymają przed sobą, dmuchają na nie itp.
18. „Strzał Amora” – na dużym papierowym sercu są wypisane imiona dzieci. Dzieci rzucają kolejno papierowymi kulkami, czyje imię trafią, to do tej osoby puszczają całusa.
19. „Walentynkowe koło fortuny” – koło z różnymi kolorami na których są różne zadania.
20. „Portrety przyjaźni” – dz. rysują swoje portrety, łącza je nicią przyjaźni. Wystawa prac.
21. Śpiewanie piosenki „Nasze przedszkole” z Przedszkolaka hity.
22. Praca plastyczna „Walentynkowe życzenia” – dz. ozdabiają serduszka, doklejają przygotowane przez nauczyciela życzenia.
23. Słodki poczęstunek.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.