X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48059
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych

Scenariusz zajęć z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych

Temat: „Ja w twoich oczach”
grupa wiekowa: dzieci 6-letnie
miejsce: Przedszkole nr 15 w Mysłowicach
prowadząca: mgr Magdalena Palka

Cel ogólny:
- uwrażliwienie dzieci na problemy osób niepełnosprawnych.

Cele szczegółowe:
- budowanie atmosfery tolerancji i zrozumienia dla osób niepełnosprawnych,
- kształtowanie postaw empatii,
- rozwijanie wyobraźni,
- kształtowanie sprawności manualnej.

Metody pracy:
- słowna,
- czynna.

Forma pracy:
- zbiorowa,
- indywidualna.

Środki dydaktyczne:
- treść wiersza autorskiego pt.: „Kiedy noc zaciśnie powieki”,
- kartki z bloku technicznego,
- dowolne przybory plastyczne

Przebieg zajęć:
1.Wstęp
- przywitanie dzieci zabawą integracyjną do piosenki pt. „Witam dziś w przedszkolu wszystkich”

Tekst piosenki:
Witam dziś w przedszkolu wszystkich,
wspólnie pobawimy się.
Jesteś moim przyjacielem,
więc razem z tobą dziś
zatańczyć właśnie chcę.

Ref. Dzień dobry witam Was,
Jest Ola, jest też Jaś.
Witamy panią naszą miłą,
Już zabawy czas. 2x

2.Część główna:
- wprowadzenie do tematu zajęć,
- odczytanie wiersza i rozmowa na temat jego treści (omawianie każdej zwrotki)
- wykonanie ilustracji do wiersza,
- prezentacja prac plastycznych.

Tekst wiersza:
„Kiedy noc zaciśnie powieki” (autor Magdalena Palka)

1. Jestem Emi – małe dziecię.
Uśmiechnięte – tak jak chcecie.
Mam już prawie siedem latek,
jasne oczka – jak opłatek.

2. Nie wiem, czy Wy wiecie?
Że w moim małym świecie,
niemoc widzenia to mój trud,
mimo przeszkód idę w przód.

3. Gdy Cię dotknę to już wiem,
Że akceptujesz bowiem mnie.
Gdy usłyszę przykre słowa,
To pęka moja mała głowa.

4. Ruchliwa droga to zasadzka.
Nieoznakowane przejścia i stroma kładka.
Brak empatii – straszna rzecz...
Jednak, nie spoglądam wstecz!

5. Swe talenty rozwijam wytrwale.
Biała laska nie ogranicza mnie wcale.
Mądrość Braille’a mi pomaga,
A Reksio- to ma równowaga!

6. Chcąc czuć się bezpiecznie,
muszą być wokół koniecznie,
dostosowane do mnie okolice.
Takie jak mają Mysłowice.

3. Zakończenie zajęć
- masażyk (zabawa relaksacyjna w siadzie skrzyżnym na dywanie w kole)

Tekst rymowanki:
Płynęła sobie rzeczka (palcem rysujemy na plecach krętą rzeczkę)
Świeciły dwa słoneczka (rysujemy dwa kółka)
Idą konie (palcami udajemy kroki konia)
Przeszły słonie (tworzymy łódeczki z dłoni i udajemy ciężkie słoniowe kroki)
Spadł już deszczyk (palcami naśladujemy spadające krople)
Przeszedł Cię dreszczyk? (łaskoczemy dziecko w boczki)

Opracowała:
mgr Magdalena Palka,
(nauczyciel Przedszkola Nr 15 w Mysłowicach)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.