X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48052
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wiosna, ach to ty! - wykorzystanie technologii informatycznej i realizacja podstawy programowej w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych u dzieci

Cele ogólne:
• poszerzanie wiadomości na temat symptomów wiosny
• kształtowanie umiejętności kodowania informacji przy pomocy sekwencji barw
• rozwijanie miękkich kompetencji (umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadanie podejście do stawianych problemów)
• rozbudzanie zainteresowań ozobotem oraz projektorem
Cele szczegółowe:
• potrafi wymienić oznaki wiosny
• wie, jakie znaczenie mają wybrane sekwencje kolorów
• planuje swoje działania, sprawdza ich efekt
• stara się uzupełniać kody starannie
• stara się pracować w parach lub w zespołach
Metody:
• Słowna - rozmowa,
• Czynna – zadania stawiane do wykonania, działania dzieci
• Oglądowa – pokaz, obserwacja
Formy:
• Zbiorowa
• W parach
• Indywidualna
Środki dydaktyczne: płyta CD, ilustracje, tacki, kasza, ryż, piasek, flamastry, karty pracy, karty kodów, laptop, projektor, ozoboty, list.

Przebieg zajęć:
1. „List od Pani Wiosny” – odczytanie treści listu nawiązującego do tematu.
2. Zagadka- ćwiczenie doskonalące koncentrację uwagi oraz spostrzegawczości
3. „Wiosna” – prezentacja pory roku z wykorzystaniem projektora.
4. „Wiosenna rozruszanka” – zabawa muzyczno ruchowa.
5. „O wiośnie” – rysowanie wiosny – zabawa sensoryczna.
6. „Koło fortuny” – wiosna w wordwall - zastosowanie gry multimedialnej.
7. Zabawy z ozobotem- zapoznanie z inteligentnym robotem. Nauka programowania robota przy pomocy kodów, wstęp do programowania.

Efekty dla nauczyciela:
• Prawidłowe przygotowanie scenariusza zajęć zgodnie z przyjętym planem;
• Zdobycie wskazówek do dalszej pracy od Dyrektora i opiekuna stażu;
• Stwarzanie możliwości współpracy w atmosferze wzajemnego zrozumienia;
• Kreatywne zagospodarowanie wolnego czasu dzieci;
• Kształtowanie kreatywności i pomysłowości dzieci;
• Urozmaicenie zajęć;
• Wykorzystanie technologii informatycznej na różnych płaszczyznach nauczania.

Efekty dla dzieci:
• Zgodne funkcjonowanie w zabawie i sytuacjach zadaniowych;
• Rozwijanie kreatywności i twórczości;
• Odpowiedzialność za powierzone zadanie;
• Możliwość podzielenia się swoimi uwagami;
• Poznanie nowych form i metod pracy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.