X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 47992
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Segregujemy śmieci. Scenariusz zajęcia dla 4-5 latków

Placówka: Przedszkole Miejskie nr w Gliwicach

Grupa wiekowa: 4- 5 latki

Prowadząca: Monika Sołtysińska

Temat: Segregujemy śmieci.

Cele:

• usprawnia narządy mowy,
• uważnie ogląda film,
• potrafi wypowiedzieć się na dany temat,
• wie jak wygląda wysypisko śmieci, kontenery,
• wie jak wygląda i co oznacza znak recyklingu,
• rozumie pojęcia przetwarzanie, odzyskiwanie,
• zna kolory pojemników do segregacji odpadów,
• segreguje odpady plastikowe, szklane, papierowe i metalowe,
• ćwiczy motorykę dłoni przy kolorowaniu i wycinaniu.

Metody : pokaz, rozmowa, ćwiczenia praktyczne, metoda eksponująca-film.

Formy : indywidualna, zbiorowa.

Środki dydaktyczne: słomki; gazeta; tekst wiersza Odpady; laptop; film: Nie wszystkie śmieci to śmieci; obrazki związane z segregacją śmieci; pojemniki do segregacji odpadów; odpady: plastikowe, szklane, papierowe, metalowe; karty pracy, klej, kredki.

Przebieg zajęcia:

1. Zabawa logopedyczna- ćwiczenie oddechowe z wykorzystaniem słomek i papierowych kulek. Zwrócenie uwagi dzieci na materiały, z których zostały wykonane słomki i kuleczki.
2. Wysłuchanie wierszyka „Odpady” jako wprowadzenie do projekcji filmu i tematu zajęć, nawiązanie do akcji Sprzątanie świata, w której dzieci brały udział.
3. Projekcja filmu pt. „Nie wszystkie śmieci to śmieci”.
4. Rozmowa na temat filmu, wyjaśnienie słów przetwarzanie (zamienić w coś innego) oraz odzyskiwanie (wykorzystanie ponowne).
5. Pokaz obrazków związanych z segregacją odpadów: wysypisko śmieci, znak recyklingu, różne pojemniki do segregacji odpadów, śmieci (szkło, plastik, papier) i omówienie ich.
6. Pokaz pojemników do segregacji odpadów, zwrócenie uwagi na ich kolorystykę.
7. Wspólna segregacja przyniesionych przez nauczyciela odpadów, zwrócenie uwagi dzieci na to, że segregowane śmieci muszą być czyste, zajmować jak najmniej miejsca, a szkła nie tłuczemy przed wyrzuceniem do kontenera.
8. Wykonanie karty pracy: kolorowanie pojemników na odpady, przyklejanie ich przy pojemniku we właściwym kolorze.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.