X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 47990
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Koła i kółeczka. Scenariusz zajęcia dla 3-latków

SCENARIUSZ ZAJĘCIA DLA 3- LATKÓW

Placówka: Przedszkole Miejskie nr w Gliwicach
Grupa wiekowa: 3- latki

Prowadząca: Monika Sołtysińska

Temat: Koła i kółeczka.

Cele:
• nazywa i rozpoznaje koło,
• potrafi wybrać koła z rozsypanki różnych figur płaskich,
• potrafi tworzyć samodzielnie dowolne kompozycje z kół,
• uważnie słucha wiersza,
• potrafi złożyć koło z czteroelementowych puzzli tekturowych,
• potrafi w sali przedszkolnej wskazać przedmioty w kształcie koła,
• ilustruje ruchem rymowankę o kołach,
• słucha poleceń nauczyciela,
• reaguje na umówiony sygnał nauczyciela.

Metody : pokaz, rozmowa, ćwiczenia praktyczne

Formy : indywidualna, zbiorowa, grupowa

Środki dydaktyczne:. puzzle tekturowe, figury płaskie duże i małe, grube i cienkie, karty pracy, obręcze koła, kredki.

Przebieg zajęcia:

1. Wprowadzenie: nauczyciel informuje dzieci , że dziś będziemy poznawać i bawić się kołami.
Zabawa z rymowanką: „ Kółko duże, kółko małe”- dzieci ilustrują treść rymowanki ruchem swojego ciała, raz wolniej, raz szybciej.
2. Wspólne zabawy w kole: „Kółko graniaste” i „Balonik”, nauczyciel zwraca uwagę dzieci na pojawiające się w zabawie słowa: kółko, okrągły i na koło, które wspólnie tworzą dzieci.
3. Słuchanie wierszyka T. Fiutkowskiej: „Rysowanie- czarowanie”. Rozmowa na temat treści wiersza: O czym był wiersz?, Co wyczarowano w wierszyku?
4. Wspólne szukanie w sali przedszkolnej przedmiotów w kształcie koła.
5. Chętne dzieci układają z tekturowych czteroelementowych puzzli kształt koła.
6. Wyodrębnianie kół z rozsypanki plastikowych figur płaskich. Nauczyciel dzieli dzieci na trzy grupy, każda z grup otrzymuje inny komplet figur płaskich i wybiera z niego koła. Kiedy dzieci skończą zadanie, następuje zmiana i dzieci ponownie wybierają koła, ale z innego kompletu figur.
7. Z wybranych prze siebie z rozsypani kół dzieci wraz z nauczycielem tworzą dowolne kompozycje. Nauczyciel podpowiada i pokazuje, że może to być np. kwiatek lub bałwanek.
8. Wykonywanie zadania w kartach pracy. Dzieci kolorują i ozdabiają koła wg instrukcji nauczyciela.
9. Zabawa ruchowa przy akompaniamencie tamburyna. Dzieci poruszają się swobodnie po dywanie na sygnał nauczyciela stają w obręczy koła.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.