X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 47727
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Misiowe torciki. Konspekt zajęć koła plastycznego

Konspekt zajęć – zajęcia plastyczne
Temat: Misiowe torciki
Przedmiot: Edukacja plastyczna – kuchenne formy rzeźbiarskie.
Cele:
POZNAWCZY - poznanie alternatywnych form twórczości rzeźbiarskiej
KSZTAŁCĄCY - kształcenie umiejętności posługiwania się narzędziami kuchennymi, rozwijanie wyobraźni, umiejętne dobieranie kształtów i artykułów spożywczych do uzyskania zamierzonego efektu ( oczu, nosa, uszu, pyszczka itp. )
WYCHOWAWCZY – umiejętne, ostrożne posługiwanie się narzędziami kuchennymi, zwrócenie uwagi na wykorzystanie do pracy twórczej nie tylko artykułów papierniczych.

Metody: słowna, czynna,
Formy: Praca grupowa
Środki dydaktyczne: Zdjęcia misiowych pyszczków, ulubione pluszaki-misiaki przedszkolaków które dzieci obserwowały w trakcie wykonywania tortu. Fragment opowiadania O misiu Puchatku. Podkłady biszkoptowe, bita śmietana w sprayu, owoce w puszce, polewa czekoladowa, wiórki kokosowe, draże itp., plastikowe talerzyki miseczki, nożyki, tace do ułożenia torcików.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Zabawa pluszowymi miśkami.
2. Opowiadanie Miś Puchatek – rozmowa o miłym Bohaterze.
3. Obejrzenie portretów misia
4. Podanie tematu pracy - określanie zadania do wykonania dla dzieci:
5. Omówienie bezpiecznego i higienicznego zachowania w trakcie pracy.
6. Wykonanie Misiowego Tortu z przygotowanych surowców – wg ustaleń grupy. Praca przy stolikach. Zwrócenie uwagi na zgodną pracę w zespołach.
7. Omówienie prac
8. Degustacja Tortowej rzeźby.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.