X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 47717
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Na poczcie - scenariusz zajęć

Temat dnia: „Na poczcie”.
Grupa: 4-latki
Cele ogólne:
-rozwijanie uwagi i koncentracji uwagi i logicznego myślenia,
-kształtowanie sprawności w liczeniu,
-usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej,
Cele operacyjne (dziecko):
-śpiewa piosenkę na powitanie,
-rozpoznaje podstawowe figury geometryczne,
-klasyfikuje znaczki ze względu na jedną cechę,
-doskonali umiejętność przeliczania w dostępnym zakresie,
-wskazuje w zbiorach gdzie jest więcej, gdzie mniej,
-uczestniczy w zabawie ruchowej,
-doskonali koordynację wzrokowo-ruchową.
Metody:
-słowne,
-czynne,
-pokaz,
-pedagogika zabawy.
Formy:
-zbiorowa,
-indywidualna,
Pomoce dydaktyczne: laptop, tablica multimedialna, koperty, znaczki, klaser ze znaczkami, obrazki podstawowych figur geometrycznych, uśmiechnięta i smutna buzia, woreczki gimnastyczne, koła gimnastyczne, karta pracy, kredki.

Przebieg zajęć:

1. Powitanka „Wszyscy są witam was...”

2. „Skarby Tupa”-rozmowa z dziećmi. Oglądanie znaczków w klaserze, wyodrębnianie cech wspólnych dla wszystkich znaczków: .klejąca strona, ząbki, cena. Poznanie trudnego słowa: filatelista.

3. „Jaki to kształt?”-zabawa dydaktyczna. Segregowanie znaczków ze względu na kształt. Nauczyciel wiesza na tablicy figury geometryczne: koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt. Dziecko losuje znaczek w kształcie figury, jego zadaniem jest określenie jaka to figura i umieszczenie znaczka pod odpowiednią figurą.

4. „Koperty i znaczki”-zabawy matematyczne. Przeliczanie, posługiwanie się wyrażeniami o 1 więcej, o 1 mniej. Nauczyciel przypina na tablicy 3 koperty i 4 znaczki. Prosi, aby dzieci pomogły Tupowi w rozwiązaniu zagadki, czego jest więcej, a czego mniej. Potem każde dziecko samodzielnie samodzielnie układa przed sobą 3 koperty, obok 4 znaczki. Przelicza je, określa czego jest więcej, a czego mnie. N. prosi, aby dzieci ułożyły znaczki na kopertach. Nauczyciel zadaje pytania:
-Ile jest kopert?
-Ile jest znaczków?
-Czego jest więcej, a czego mnie?
-O ile jest więcej kopert?
-O ile jest mniej znaczków?

5. Zabawa ruchowa „Jadę, jadę...”

6. Praca z KP.1.21-dzieci przyglądają się obrazkowi w zielonej ramce i mówią, co przedstawia, uzupełniają nalepkami obrazek w czerwonej ramce według wzoru, kończą kolorowanie kopert według wzoru.

7. Ewaluacja zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.