X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 47694
Przesłano:
Dział: Języki obce

Do you like chips? Scenariusz lekcji j. angielskiego

Scenariusz lekcji języka angielskiego
Nauczyciel: Sylwia Markiewicz

Data: 28.01.2021r.

Klasa: 4d

Czas: 45 minut

Temat: Do you like chips?

Cel ogólny:
- utrwalenie nazw artykułów spożywczych,
- opisywanie, jakie jedzenie się lubi, a jakiego nie lubi,
- utrwalenie konstrukcji I like...i I don’t like....
- poznanie oraz utrwalenie konstrukcji zdania pytającego: Do you like...?
oraz krótkich odpowiedzi: Yes, I do./ No, I don’t.

Cele szczegółowe:
- rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem,
- rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
- rozwijanie postawy aktywnego uczenia się,
- utrwalanie umiejętności podporządkowania się przyjętym zasadom.

Formy pracy:
- indywidualna,
- w parach,
- zbiorowa.

Metody pracy:
- słowna,
- oglądowa.

Środki dydaktyczne:
- karty obrazkowe,
- płyta CD,
- podręczniki,
- zeszyty ćwiczeń.

Przebieg lekcji:

1. Czynności organizacyjne:
- sprawdzenie listy obecności,
- zapytanie uczniów o samopoczucie słowami „How are you today?”,
- sprawdzenie pracy domowej,
- podanie tematu lekcji i omówienie celu zajęć.

2. Wprowadzenie do tematu:
- uczniowie śpiewają piosenkę „I like macaroni” i gestykulują,
- nauczyciel prezentuje nazwy artykułów spożywczych za pomocą
kart obrazkowych i mówi co lubi, a czego nie lubi np.
„I like apples”, „I don’t like crisps” etc.
- uczniowie mówią jakie produkty lubią, a jakich nie lubią na podstawie powyższego wzoru,
- uczniowie wykonują ćwiczenie z podręcznika, patrzą na obrazki dzieci, słuchają nagrania i rysują uśmiechnięte lub smutne buźki przy każdym dziecku zgodnie z jego preferencjami żywieniowymi.

3. Rozwinięcie lekcji:
- zabawa „na stołówce”: nauczyciel udaje, że jest kucharką i pyta dzieci czy lubią dane artykuły spożywcze np.
Ula, do you like chips?, dzieci odpowiadają: Yes, I do / No, I don’t,
- dzieci zamieniają się rolami, każde dziecko ma okazję zostać kucharzem i pytać o preferencje żywieniowe pozostałych uczniów,
- uczniowie zapisują w zeszycie konstrukcję zdania pytającego
i krótkich odpowiedzi:
Do you like chips?
 Yes, I do.
 No, I don’t.
- uczniowie wykonują ćwiczenie z podręcznika, patrząc na obrazki
uzupełniają pytania i krótkie odpowiedzi.

4. Podanie pracy domowej:
- uczniowie rysują i wpisują dwie potrawy potrawy, które lubią i dwie potrawy, których nie lubią. Następnie piszą, które potrawy lubią jeść
i których nie lubią,
- uczniowie patrzą na obrazki i piszą pytania. Następnie odpowiadają
na nie zgodnie z prawdą. Zakreślają Yes, I do lub No, I don’t,
- nauczyciel udziela wskazówek w celu upewnienia się, że praca domowa zostanie poprawnie wykonana.

5. Zakończenie zajęć:
- nauczyciel sprawdza czy cel lekcji został osiągnięty, podsumowuje zajęcia i wystawia oceny bądź plusy za pracę na lekcji,
- pożegnanie z uczniami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.