X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 47616
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Łąka wiosną. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć „Łąka wiosną”
Grupa wiekowa: 4-5 lat
Czas trwania: 30 minut
Cele główne:
•utrwalanie nazw kwiatów rosnących na łące
•umuzykalnianie dzieci
•kształtowanie umiejętności dodawania oraz odejmowania na konkretach w zakresie pięciu
•kształtowanie umiejętności starannego wykonania pracy plastycznej zgodnie z poleceniami
Cele szczegółowe:
Dziecko
•zna nazwy kwiatów rosnących na łące
•improwizuje ruchem do utworu
•dodaje i odejmuje na konkretach w zakresie pięciu
•wykonuje pracę plastyczną zgodnie z poleceniami nauczyciela

Metody pracy: oglądowa, słowna, czynna
Formy pracy: zbiorowa, indywidualna
Środki i pomoce dydaktyczne: krążki, tamburyn, obrazki przedstawiające kwiaty, wędka z magnesem, motyle wycięte z papieru, paski wycięte z bibuły, nagranie utworu „Walc kwiatów”, różdżka, patyczki do uszu, gumki recepturki, biała i zielona farba, pędzle, niebieskie kartki.

Przebieg zajęć:
1.Opowieść ruchowa przy muzyce „Na łące”.
Dzieci stają w kole. Pokazują za nauczycielem:

Jest piękna pogoda. Świeci słońce.
Wszyscy mieszkańcy łąki już dawno
wstali i wykonują swoja pracę.
Mrówki budują swoje mrowisko.
Pszczoły zbierają nektar,
fruwając z kwiatka na kwiatek.
Powiał wiatr. Kwiaty i trawa
kołyszą się w różne strony.
Nagle pojawiają się piękne...
Motyle.

2.Zabawa muzyczno-ruchowa „Wąchamy kwiaty”.
Dzieci poruszają się po sali w rytmie wystukiwanym na tamburynie. Podczas przerwy w muzyce przykucają przy wybranym krążku-kwiatku i naśladują wąchanie go – głęboko wciągają powietrze nosem, wydychają je ustami. Dźwięki tamburynu są sygnałem do ponownego ruchu.

3.Co to za kwiat?
Nazywanie kwiatów znajdujących się na ilustracjach. Dzielenie ich nazw na sylaby. Powtarzanie nazw- głośno oraz cicho. Łowienie obrazków za pomocą wędki- odgadywanie nazw wylosowanych kwiatów.

4.Zabawa matematyczna „Motyle”.
Nauczyciel rozkłada na dywanie motyle wycięte z papieru. Układa zadania, a wybrane dzieci symulują sytuacje i podają wyniki.
Na koniczynie usiadło pięć motyli. Po chwili odfrunęły dwa motyle. Ile motyli pozostało?
Nad makiem fruwały cztery motyle. Dwa usiadły na kwiatku. Ile motyli teraz fruwa nad makiem?

5.Zabawa „Taniec kwiatów”.
Każde dziecko otrzymuje po dwa paski wycięte z bibuły. Zwija się na dywanie w kłębek udając nierozkwitnięty kwiat. Wybrane dziecko jest kwiatową wróżką. Nauczyciel odtwarza utwór „Walc kwiatów”. Kwiatowa wróżka spaceruje między dziećmi i dotykając za pomocą różdżki sprawia, że zaczynają kwitnąć. Dzieci tańczą improwizując do muzyki.

6.Praca plastyczna „Dmuchawce”.
Dzieci otrzymują niebieskie kartki. Za pomocą pędzelków malują zielone łodygi oraz liście. Następnie za pomocą złączonych ze sobą patyczków do uszu stemplują kwiaty dmuchawców.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.