X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 47217
Przesłano:

Plan rozwoju zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego

Imię i nazwisko: Malwina Kwiatkowska
Wykształcenie: wyższe magisterskie
Nauczane przedmioty: język angielski i język hiszpański
Miejsce pracy: Szkoła Podstawowa nr 26 im. S. Staszica w Białymstoku
Czas trwania stażu: 2 lata i 9 miesięcy
Data rozpoczęcia stażu: 1.09.2017 r.
Przerwa w odbywaniu stażu: od 1.09.2019 r. do 7.02.2021 r.
Data zakończenia stażu: 8.11.2021 r.

Cel główny podejmowanego stażu:
- zdobycie w wyniku postępowania kwalifikacyjnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego
Cele szczegółowe:
- podnoszenie efektywności działań wychowawczych poprzez realizację i współkoordynowanie tutoringu w szkole w celu wspierania uczniów w ich rozwoju
- udział w kursie tutorskim II stopnia
- podjęcie studiów podyplomowych ,,Doradztwo zawodowe w szkole"
- podjęciu kursu e-learningowego dotyczącego umiejętności coachingowych nauczyciela
- realizacja autorskiego programu nauczania z języka hiszpańskiego przeznaczonych dla klas IV-VIII oraz VII – VIII
- czynny udział w projekcie Erasmus +
- realizacja innowacji pedagogicznej pt: „Mózg na siłce” przeznaczonej dla uczniów klas VI-VII
- organizowanie Dnia Języka Hiszpańskiego w szkole
- podejmowanie rozmaitych form doskonalenia zawodowego w celu podniesienia poziomu funkcjonowania pracy szkoły

Podstawa prawna:
1) Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 - Karta Nauczyciela ( tekst jednolity Dz. U. z 2003 r Nr 118, poz. 1112 ze zmianami ).
2) Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopnia awansu zawodowego przez nauczycieli.

CZYNNOŚCI ORGANIZACYJNE
Lp. Zadanie Formy realizacji Dowody realizacji Termin
1. Poznanie procedury awansu zawodowego i opracowanie planu rozwoju zawodowego.
1. Analiza posiadanych kwalifikacji zawodowych i umiejętności; autorefleksja
2. Analiza przepisów prawa oświatowego dotycząca awansu zawodowego oraz udział w szkoleniach dotyczących awansu.
3. Przygotowanie i złożenie wniosku do Dyrekcji szkoły o rozpoczęcie stażu.
4. Opracowanie planu rozwoju zawodowego.
5. Założenie teczki pod nazwą ,,Awans zawodowy - nauczyciel dyplomowany". - certyfikat ze szkolenia
- wniosek o rozpoczęcie stażu
- zatwierdzenie planu rozwoju zawodowego przez Dyrektora szkoły
- teczka

4.09.2017 r.

Wrzesień 2017 r.

Wrzesień 2017 r.
2. Dokumentowanie realizacji planu rozwoju zawodowego.
1. Skrupulatne gromadzenie dokumentacji dotyczących realizacji zadań wynikających z planu rozwoju zawodowego.
2. Uzyskanie oceny dorobku zawodowego. - teczka
- sprawozdania półroczne
- pozytywna ocena dorobku zawodowego - cały okres stażu

- czerwiec 2020 r.
3. Sporządzenie sprawozdania z realizacji planu rozwoju w oparciu o prowadzoną dokumentację.
1. Dokonanie autorefleksji.
2. Analiza zebranej dokumentacji.
- przedłożenie sprawozdania Dyrektorowi szkoły - maj 2020 r.

WYMAGANIA NIEZBĘDNE DO UZYSKANIA STOPNIA NAUCZYCIELA DYPLOMOWANEGO
§ 8 ust. 2 pkt 1
Uzyskanie pozytywnych efektów w pracy dydaktycznej, wychowawczej lub opiekuńczej na skutek wdrożenia działań
mających na celu doskonalenie pracy własnej i podniesienie jakości pracy szkoły

Lp. Zadanie Formy realizacji Dowody realizacji Termin
1. Systematyczne monitorowanie zmian w zakresie zasad funkcjonowania i organizacji zadań szkoły.
1. Analiza podstawowej dokumentacji szkolnej ( Statut Szkoły, Wewnątrzszkolny System Oceniania , Program Wychowawczy Szkoły, regulaminy szkolne, Program Rozwoju Szkoły )
--- - okres stażu
2. Czynny udział w tworzeniu dokumentacji szkolnej. 1. Konstruowanie i modyfikowanie Przedmiotowego Systemu Oceniania z języków obcych.
2. Cykliczne zapoznawanie uczniów i rodziców z kryteriami oceniania oraz wymaganiami z języka angielskiego i hiszpańskiego.
3. Regularne wpisy do dzienników lekcyjnych oraz do dziennika elektronicznego.
4. Pisanie protokołów oraz wniosków z posiedzeń Rad Pedagogicznych. - notatki własne
- przykłady dokumentacji
- protokoły i sprawozdania - okres stażu

3. Pełnienie funkcji lidera zespołu przedmiotowego z języków obcych.
1. Organizowanie posiedzeń zespołu samokształceniowego z języków obcych w celu wymiany doświadczeń i prezentacji innowacyjnych metod nauczania .
2. Opracowywanie rocznego planu pracy zespołu.
3. Konstruowanie diagnoz, pomiarów osiągnięć edukacyjnych, tworzenie analiz egzaminów próbnych i opracowywanie planów naprawczych. - sprawozdania z realizacji planu pracy zespołu przedmiotowego
- okres stażu
4. Opieka nad salą lekcyjną.
1. Prowadzenie wraz z uczniami gazetek tematycznych.
2. Gromadzenie materiałów i pomocy dydaktycznych do własnej biblioteczki i na użytek uczniów.
3. Projektowanie wraz z uczniami ekspozycji w celu zaprezentowania ich umiejętności językowych. - notatki
- zdjęcia - okres stażu
5. Prowadzenie uroczystości szkolnych.
1. Czynny udział we współorganizacji i prowadzeniu uroczystości szkolnych ( w tym: pomoc w nagłośnieniu ważniejszych uroczystości, użyczenie prywatnego sprzętu muzycznego i oświetleniowego )
2. Przygotowywanie uczniów do występów ( emisja głosu, praca z mikrofonem, interpretacja utworów, dykcja ) - scenariusze uroczystości
- sprawozdania z uroczystości
- poświadczenia dyrekcji
- zdjęcia - okres stażu
6. Wspieranie aktywności twórczej ucznia poprzez koło wokalne.
1. Organizowanie warsztatów wokalnych ( zajęcia z emisji głosu, interpretacja piosenek obcojęzycznych, aranżacja utworów, zachowanie sceniczne i praca z mikrofonem ).
2. Popularyzacja języka angielskiego i hiszpańskiego poprzez naukę piosenek zagranicznych. - zdjęcia
- sprawozdania
- poświadczenie dyrekcji
- plan pracy koła wokalnego - okres stażu
7. Udział w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego oraz w procesie wewnątrzszkolnego dokształcania nauczycieli. 1. Aktywny udział w konferencjach i warsztatach organizowanych przez wydawnictwa językowe, Centrum Edukacji Nauczycieli i Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Białymstoku.
2. Udział w webinariach.
3. Współpraca z pedagogiem szkolnym.
4. Udział w warsztatach i konsultacja związanych z tutoringiem w szkole.
5. Uczestnictwo w szkoleniowych radach pedagogicznych. - zaświadczenia z ukończenia szkoleń
- potwierdzenie dyrektora
- notatki i sprawozdania z udziału w szkoleniach - okres stażu
8. Uzyskanie dodatkowych kwalifikacji zawodowych.
1. Ukończenie studiów podyplomowych na kierunku ,,Doradztwo zawodowe w szkole”.
2. Ukończenie kursu tutoskiego II stopnia.
3. Ukończenie kursu e-learningowego pt.: „ Umiejętności coachingowe nauczyciela” - dyplom ukończenia studiów
- certyfikat z kursu tutorskiego
- certyfikat z kursu „Umiejętności coachingowe nauczyciela” - X. 2017 - II. 2019

- 2018/ 2019
9. Aktywny udział w czynnościach związanych z podnoszeniem efektywności procesu kształcenia szkoły. 1. Koordynowanie prac związanych z wdrażaniem, monitorowaniem i organizacją tutoringu w szkole.
2. Współpraca przy tworzeniu, modyfikowaniu i ewaluowaniu Programu Wychowawczo-Profilaktycznego szkoły, systemu oceniania i innych regulaminów szkolnych.
3. Czynny udział w pracach zespołu wspierania uzdolnień i zainteresowań uczniów ( organizacja lekcji zawodoznawczych ze współpracy z pedagogiem szkolnym, organizacja prelekcji dla rodziców dotycząca tematyki wspierania dziecka w rozwoju jego pasji i zainteresowań )
4. Przeprowadzanie próbnych egzaminów z części językowej dla klas VII i VIII ( w tym: przygotowanie testu, poprawa prac i samoocena, analiza wyników, wypracowywanie sposobów na poprawę wyników w przyszłości )
5. Badanie poziomu i przyrostu wiedzy uczniów w oparciu o testy kompetencji oraz analiza wyników i konstruowanie wniosków do dalszej pracy. - harmonogram działań tutorskich
- dziennik nauczyciela-tutora
- ankiety
- ewaluacje
- notatki z organizacji prelekcji

- załączniki testów
- sprawozdania z przeprowadzonych egzaminów próbnych
- wnioski

- okres stażu
10. Organizacja zajęć pozalekcyjnych.
1. Organizowanie dodatkowych zajęć z języka angielskiego i hiszpańskiego dla uczniów pragnących podwyższyć swoje kompetencje językowe.
2. Indywidualna praca z uczniem o specjalnych potrzebach kształcenia, dostarczanie mu odpowiednich materiałów do samodzielnej pracy w domu oraz monitorowanie postępów takiego ucznia.
- sprawozdania
- dzienniki zajęć pozalekcyjnych
- ewaluacja zajęć - okres stażu
11. Realizacja autorskiego programu nauczania z języka hiszpańskiego.
1. Wdrożenie oraz realizowanie działań opisanych w autorskim programie polegającym na nauczaniu hiszpańskiego w oparciu o wiedzę ucznia z języka angielskiego, wprowadzanie innowacyjnych metod i form pracy na lekcji. - przykłady metod i zadań na lekcji
- okres stażu
12. Realizacja innowacji pedagogicznej
„Mózg na siłce” 1. Nauka wykorzystywania przez ucznia swojego potencjału umysłowego w procesie uczenia się . Dzięki interesującym grom i ćwiczeniom będą oni mogli rozwijać pamięć i kreatywność, a także poprawić koncentrację. - przykłady ćwiczeń usprawniających mózg
- stworzenie e-booka z gotowymi scenariuszami lekcji - okres stażu
13. Ocena efektywności podejmowanych działań dydaktyczno-wychowawczych.
1. Opracowywanie i przeprowadzanie ankiet ewaluacyjnych na temat poziomu satysfakcji uczniów z zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. - sprawozdania z analizy pracy własnej
- ankiety
- wnioski z analizy ankiet - okres stażu
14. Doskonalenie własnego warsztatu pracy oraz wykorzystywanie nowatorskich metod i form pracy.
1. Przygotowywanie uczniów do udziału w różnorodnych konkursach językowych oraz organizowanie w szkole konkursów i imprez związanych z językami obcymi.
2. Prowadzenie lekcji w oparciu o metodę Oceniania Kształtującego oraz pracę z portfolio i projektem edukacyjnym.
3. Korzystanie z zasobów biblioteki szkolnej i publicznej; lektura czasopism pedagogiczno-psychologicznych i językowych, korzystanie z materiałów dostępnych na portalach edukacyjnych i wydawniczych.
4. Obserwacje zajęć przez dyrektora szkoły; ewaluacja i samoocena hospitowanych zajęć.
5. Prowadzenie zajęć otwartych dla innych nauczycieli, praktykantów czy stażystów.
6. Prowadzenie szkoleniowych rad pedagogicznych.
7. Prowadzenie zajęć otwartych dla rodziców i uczniów ( np. w ramach Dni Otwartych szkoły ) - raporty
- sprawozdania
- scenariusze konkursów
- scenariusze lekcji

- zaświadczenia z biblioteki

- scenariusze lekcji
- karta obserwacji zajęć

- materiały, pomoce, zdjęcia, referaty - okres stażu

15. Współpraca z rodzicami.
1. Udział w comiesięcznych konsultacjach z rodzicami dotyczącymi trudności i postępów uczniów w nauce i zachowaniu.
2. Wspomaganie rodziców w bieżącej kontroli postępów uczniów poprzez wklejanie uczniom do zeszytu karteczek z informacjami o tym, co działo się na lekcji i co dziecko po lekcji powinno wiedzieć czy potrafić oraz bank pomysłów do pracy w domu.
3. Prowadzenie warsztatów psychologicznych dla rodziców mających na celu udzielenie wsparcia rodzicom w wychowaniu dzieci oraz prelekcje dotyczące pomocy ze strony rodzica w trudnościach z odrabianiem lekcji czy uczeniem się.
4. Współredagowanie gazetki psychologicznej skierowanej do rodziców pod nazwą ,,Strefa Mocy".
5. Organizacja spotkań informacyjnych dla rodziców dzieci objętych tutoringiem. - notatki z konsultacji z rodzicami
- przykłady karteczek dla uczniów do wklejenia do zeszytu
- materiały z warsztatów

- przykład gazetki

- sprawozdania i wnioski ze spotkań - okres stażu

§ 8 ust. 2 pkt 2
Wykorzystanie w pracy technologii informacyjnej i komunikacyjnej

Lp. Zadanie Formy realizacji Dowody realizacji Termin
1. Wykorzystywanie technologii komputerowej jako narzędzia pracy.
1. Przygotowanie dokumentacji do awansu zawodowego.
2. Przygotowywanie testów, egzaminów próbnych, konkursów, materiałów dydaktycznych, kart pracy, prezentacji multimedialnych.
3. Prowadzenie lekcji w pracowni komputerowej oraz wykorzystanie w pracy z uczniami tablicy interaktywnej, filmów, muzyki czy programów interaktywnych.
4. Poszerzanie własnego zbioru przydatnych stron internetowych do nauki angielskiego i hiszpańskiego.
5. Opublikowanie swojego planu rozwoju zawodowego oraz sprawozdania za okres stażu na witrynach edukacyjnych.
6. Cykliczne umieszczanie informacji na stronie internetowej szkoły w celu promowania osiągnięć uczniów.
7. Systematyczne umieszczanie ważniejszych informacji dla rodziców i uczniów na stronie szkoły.
8. Publikowanie relacji z wydarzeń szkolnych na stronie szkoły.
9. Wykorzystanie skrzynki mailowej do korespondencji z innymi nauczycielami, przedstawicielami i konsultantami językowymi oraz organizatorami konkursów.
10. Publikowanie gazetek psychologicznych dla rodziców na stronie internetowej szkoły.
11. Wymiana informacji z Dyrekcją drogą mailową dotyczącą organizacji i funkcjonowania szkoły.
12. Przygotowywanie dokumentacji szkolnej ( np. obsługa dziennika elektronicznego )
13. Prowadzenie lekcji zdalnych w okresie pandemii przy użyciu platformy Teams oraz swobodne poruszanie się po funkcjach dostępnych na platformie - wydruki
- przykładowe testy i testy próbne
- przykłady samodzielnie skonstruowanych pomocy naukowych
- scenariusze zajęć
- strona www
- wykaz i opis wybranych portali
- okres stażu
2. Zachęcanie uczniów do korzystania z dostępnych narzędzi IT.
1. Wysyłanie uczniom drogą mailową próbnych testów wraz z kluczem odpowiedzi.
2. Wykorzystanie przez uczniów dostępnych mediów do tworzenia projektów edukacyjnych czy samodzielnej nauki w domu.
3. Zaprezentowanie uczniom wielorakich możliwości internetowych wspomagających proces nauki języków obcych ( zagraniczne fora internetowe, samouczki, translatory, oprogramowania )
4. Korzystanie przez uczniów z platformy edukacyjnej Teams w celu tworzenia projektów edukacyjnych bądź odrabiania zadań domowych - przykłady testów próbnych
- zgromadzone zasoby internetowe - okres stażu
3. Poszerzanie wiedzy w dziedzinie technologii informacyjnej.
1. Podejmowanie kursów dotyczących wykorzystania technologii komputerowej na lekcjach ( wykorzystanie nowoczesnych programów do wspomagania dydaktyki i samodzielnej pracy uczniów ).
2. Stała współpraca z nauczycielem zajęć komputerowych w celu doskonalenia własnych kompetencji informatycznych.
3. Zamieszczanie własnych opracowań dydaktycznych na portalach edukacyjnych oraz artykułów dotyczących uczenia się i nauczania języków obcych. - harmonogram szkoleń
- zaświadczenia ukończenia kursów
- pisemne potwierdzenie nauczyciela informatyki - okres stażu
4. Wykorzystywanie nośników audiowizualnych i programów do tworzenia aranżacji muzycznych przy organizowaniu muzycznej strony uroczystości szkolnych.
1. Relacjonowanie ważniejszych wydarzeń szkolnych przy pomocy aparatu cyfrowego, obróbka zdjęć oraz umieszczanie krótkich sprawozdań z przebiegu szkolnych uroczystości.
2. Przygotowywanie aranżacji muzycznych do uroczystości szkolnych oraz obsługa muzyczna występów uczniowskich. - zdjęcia
- relacje
- sprawozdania
- poświadczenia Dyrekcji
- strona internetowa szkoły - okres stażu
5. Korzystanie z technologii informatycznej w celu organizowania warsztatu pracy.
1. Opracowywanie wyników testów diagnostycznych w postaci graficznej, tabelarycznej czy opisowej.
2. Wyszukiwanie w zasobach internetowych informacji dotyczących prawa oświatowego oraz zasad uzyskiwania awansu zawodowego.
3. Tworzenie dokumentacji własnej i szkolnej ( opracowywanie dyplomów, portfolio językowego uczniów, karteczek z Nacobezu do każdej jednostki lekcyjnej, scenariuszy imprez szkolnych, sprawozdań, sprawdzianów, kart pracy, rozkładów materiałów oraz prezentacji multimedialnych ).
4. Tworzenie e-booków dotyczących innowacyjnych metod uczenia się języków obcych zgodnie z najnowszymi odkryciami z dziedziny neurodydaktyki. - opisy i analizy diagnoz
- notatki, zgromadzone materiały
- przykładowa dokumentacja
- e-book ( w wersji darmowej oraz premium ) - okres stażu

§ 8 ust. 2 pkt 3
Umiejętność dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, w tym przez prowadzenie zajęć otwartych, a w szczególności dla nauczycieli stażystów i nauczycieli kontraktowych, prowadzenie zajęć dla nauczycieli w ramach wewnątrzszkolnego doskonalenia lub innych zajęć.

Lp. Zadanie Formy realizacji Dowody realizacji Termin
1. Organizowanie lekcji otwartych z języka angielskiego i hiszpańskiego w ramach dzielenia się swoja wiedzą i doświadczeniem.
1. Przygotowywanie lekcji otwartych dla zainteresowanych nauczycieli i praktykantów.
2. Prezentowanie innowacyjnych metod pracy z dziećmi i młodzieżą oraz udostępnianie nauczycielom swojego warsztatu pracy w postaci materiałów dydaktycznych, scenariuszy lekcyjnych czy pomocy dydaktycznych.
3. Wymiana doświadczeń z innymi nauczycielami dotycząca podejmowanych działań dydaktyczno-wychowawczych.
4. Wspólne przygotowywanie i przeprowadzanie konkursów językowych.
5. Udział w pracach zespołu przedmiotowego oraz konstruowanie i realizowanie zadań wynikających z harmonogramu prac zespołu. - scenariusze zajęć
- plan pracy zespołu samokształceniowego
- potwierdzenia udziału w posiedzeniach - okres stażu
2. Sprawowanie funkcji opiekuna stażu i opieka nad studencką praktyką pedagogiczną.
1. Pomoc w konstruowaniu planu rozwoju zawodowego oraz jego realizacji.
2. Opracowywanie projektu oceny dorobku zawodowego nauczyciela stażysty.
3. Obserwacja i omawianie zajęć prowadzonych przez nauczycieli stażystów czy praktykantów.
4. Cykliczne spotkania w celu udzielania pomocy w bieżących trudnościach dydaktyczno-wychowawczych. - potwierdzenia Dyrektora
- zaświadczenie o przydzieleniu przez Dyrektora opieki nad nauczycielem stażystą
- umowa z uczelnią
- opinia na koniec stażu
- arkusze obserwacji - okres stażu
3. Przeprowadzenie szkoleniowo-warsztatowej rady pedagogicznej.
1. Prowadzenie warsztatów dla członków rady pedagogicznej w ramach WDN czy w zespołach samokształceniowych.
2. Przygotowanie merytoryczne do warsztatów. - wyciągi z protokołów
- materiały ze szkolenia - okres stażu
4. Udział w komisji do spraw wdrażania tutoringu w szkole.
1. Udział we wprowadzaniu logistycznych rozwiązań dotyczących organizowania tutoringu w szkole.
2. Dzielenie się swoją wiedzą i nabywanym doświadczeniem dotyczącym tutoringu.
3. Udział i współpraca przy przygotowywaniu superwizji. - sprawozdania
- ankiety
- ewaluacje
- dziennik spotkań tutorskich

§ 8 ust. 2 pkt 4a
Opracowanie i wdrożenie programu działań edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych lub innych związanych z oświatą, pomocą społeczną lub postępowaniem w sprawie nieletnich.
Lp. Zadanie Formy realizacji Dowody realizacji Termin
1. Uruchomienie programu zajęć dydaktyczno-wyrównawczych.
1. Skonstruowanie i realizacja planu pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz zajęć przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty. - dziennik zajęć dydaktyczno-wyrównawczych - okres stażu
2. Opracowanie i wdrożenie programu zajęć terapeutyczno-wychowawczych dla rodziców i uczniów we współpracy z pedagogiem szkolnym. 1. Opracowanie i realizacja planu w formie warsztatowej dla rodziców i uczniów naszej szkoły. - opracowany plan - okres stażu
3. Współorganizacja Drzwi Otwartych szkoły. 1. Realizacja zadań związanych z prowadzeniem zajęć otwartych oraz prowadzeniem Drzwi Otwartych czy przygotowaniem muzyczno-scenicznym dzieci i nagłośnieniem imprezy. - zdjęcia
- poświadczenia Dyrekcji
- scenariusz Drzwi Otwartych - co roku w marcu
4. Współudział w organizacji festynu rodzinnego.
1. Przygotowywanie części artystycznej imprezy we współpracy z nauczycielami muzyki oraz zajęć otwartych plastyczno-językowych. - zdjęcia
- poświadczenia Dyrekcji
- scenariusz festynu - co roku w październiku
5. Rozwijanie umiejętności autorskiego projektowania własnych działań. 1. Wdrożenie i realizacja autorskiego programu nauczania z języka hiszpańskiego dla klas IV-VIII oraz VII-VIII.
2. Dokonanie ewaluacji wdrażanego programu. - opracowany program i inna dokumentacja z nią związana - okres stażu

6. Konstruowanie planów wynikowych z języka angielskiego hiszpańskiego z uwzględnieniem innowacyjnych rozwiązań zawartych w autorskim programie nauczania.
1. Wdrażanie i realizacja planów wynikowych dla uczniów klas I - VIII opartych na nowej podstawie programowej. - plany wynikowe - okres stażu
7. Opracowanie dzienniczka samokontroli i samooceny postępów ucznia w celu sprawdzenia i monitorowania jego kompetencji językowych na I i II etapie kształcenia.
1. Wdrożenie dzienniczków samokontroli i samooceny rozwoju ucznia - ewaluacja stopnia opanowania wymagań zawartych w nowej podstawie programowej. - dzienniczek sprawozdań z ewaluacji efektów kształcenia - okres stażu
8. Opracowywanie regulaminów wewnątrzszkolnych konkursów z języków obcych.
1. Publikowanie regulaminów konkursów na stronie szkoły. - przykładowy regulamin - okres stażu

§ 8 ust. 2 pkt 4c
Poszerzenie zakresu działań szkoły, w szczególności dotyczących zadań dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych.
Lp. Zadanie Formy realizacji Dowody realizacji Termin
1. Współpraca z wydawnictwami językowymi.
1. Pozyskiwanie pomocy dydaktycznych w celu uatrakcyjnienia lekcji.
2. Pozyskiwanie nagród w organizowanych przez zespół nauczycieli języków obcych konkursach.
3. Stała współpraca z konsultantem od języka hiszpańskiego z księgarni "Bookland" w Białymstoku. - zaświadczenia - okres stażu
2. Udział w akcjach charytatywnych i społecznych.
1. Aktywne uczestnictwo w następujących akcjach:
- Góra grosza
- Zbiórka makulatury i nakrętek
- akcja ,,Sprzątanie świata"
2. Pomoc przy zbiórce pieniędzy i darów dla Domu Samotnej Matki. - zaświadczenia
- poświadczenia Dyrekcji - okres stażu
3. Promocja szkoły na zewnątrz oraz współpraca z innymi placówkami oświatowymi.
1. Udział w organizacji Dni Otwartych szkoły.
2. Zapraszanie gości z zewnątrz lub z innych szkół do udziału w ważniejszych uroczystościach szkolnych.
3. Współorganizacja ,,Rodzinnego Kolędowania" w szkole z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców z sąsiednich szkół.
4. Współorganizacja koncertu uwielbienia w celu oprawy modlitewno-muzycznej konkursu biblijnego odbywającego się co roku w szkole.
5. Współorganizacja Dnia Języków Obcych.

6. Współorganizacja angielskiego kolędowania. - sprawozdania
- poświadczenia Dyrekcji - marzec co roku

- styczeń co roku

- kwiecień co roku

- wrzesień co roku
- grudzień co roku
4. Współpraca z różnorodnymi instytucjami.
1. Organizowanie wyjść do różnych instytucji i miejsc np. Uniwersytet w Białymstoku, biblioteka miejska, bank itp. - poświadczenia Dyrekcji
- relacje z wyjść - okres stażu

§ 8 ust. 2 pkt 4d
Uzyskanie umiejętności posługiwania się drugim językiem obcym na poziomie zaawansowanym, a w przypadku nauczycieli języków obcych - uzyskanie umiejętności posługiwania się drugim językiem obcym na poziomie zaawansowanym

Lp. Zadanie Formy realizacji Dowody realizacji Termin
1. Uzyskanie kwalifikacji do nauczania drugiego języka obcego.
1. cel został zrealizowany ( posiadam odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka hiszpańskiego ) - egzamin DELE z języka hiszpańskiego ---

§ 8 ust. 2 pkt 4e
Wykonanie zadań na rzecz oświaty, pomocy społecznej lub postępowania w sprawach nieletnich we współpracy z innymi osobami, instytucjami samorządowymi lub innymi podmiotami.
Lp. Zadanie Formy realizacji Dowody realizacji Termin
1. Współpraca z poradnią psychologiczno-pedagogiczną w Białymstoku.
1. Udział w warsztatach organizowanych przez poradnię.
2. Kierowanie dzieci na pogłębione diagnozy do poradni w porozumieniu z pedagogiem szkolnym i innymi nauczycielami. - poświadczenia pedagoga
- sprawozdania
- zaświadczenia ze szkoleń - okres stażu
2. Współpraca z rodzicami.
1. Cykliczne konsultacje z rodzicami uczniów w sprawie postępów czy trudności dydaktyczno-wyrównawczych. - poświadczenia wychowawcy
- potwierdzenia Dyrektora - okres stażu
3. Przygotowywanie uczniów do udziału w życiu kulturalnym i korzystania z dóbr kultury.
1. Organizowanie wyjść do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
2. Stała współpraca z p. Iwoną Matosek z OiFP. - relacje wyjść
- poświadczenia z OiFP - okres stażu

§ 8 ust. 2 pkt 5
Umiejętność rozpoznawania problemów edukacyjnych, wychowawczych lub innych z uwzględnieniem specyfiki typu i rodzaju szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony

Lp. Zadanie Formy realizacji Dowody realizacji Termin
1. Współpraca z pedagogiem szkolnym.
1. Przeprowadzanie ankiet wśród uczniów i rodziców.
2. Ustalanie form i metod pracy z dziećmi z orzeczeniami lub opiniami we współpracy z pedagogiem. - potwierdzenie pedagoga szkolnego - okres stażu
2. Opis i analiza przypadków wychowawczych.
1. Diagnozowanie przypadków wychowawczych oraz systematyczna praca nad rozwiązywaniem
problemów wychowawczych.
2. Diagnoza wybranych problemów edukacyjnych lub wychowawczych oraz opis i analiza wybranych dwóch przypadków. - diagnozy i analizy
- opis przypadków - okres stażu
Plan ma charakter otwarty i może w trakcie realizacji podlegać modyfikacji.

Białystok, dnia ........................... . podpis Dyrektora

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.