X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46140
Przesłano:
Dział: Internat

Jezioro łabędzie - piękna sztuka tańca i emocji. Scenariusz zajęć on-line w internacie

Scenariusz zajęć on-line w internacie.
Temat: „ Jezioro łabędzie” – piękna sztuka tańca i emocji.
Czas trwania: 45 minut.
Cele główne:
- wprowadzić ucznia w życie kulturalne
- zaciekawić kulturą
Cele szczegółowe:
- uczeń zna repertuar kulturalnego człowieka (Piotr Czajkowski), orientuje się w sztandarowych utworach z dziejów historii muzyki i współczesnej kultury muzycznej oraz wartościowej muzyki popularnej;
- uczeń wykazuje się znajomością i dokonuje charakterystyki form muzycznych: balet;
- świadomie słucha dzieła literatury muzycznej (fragmentów/całości)
- uczeń wyraża opinię na temat baletu
Metoda: komunikacyjna
Formy pracy: zbiorowa
Środki glottodydaktyczne: prezentacja multimedialna, strony internetowe: https://www.youtube.com/watch?v=Dj11-n4yj-M

https://www.youtube.com/watch?v=3LZMaM0lKto
https://www.youtube.com/watch?v=9rJoB7y6Ncs
epodręczniki.pl
PRZEBIEG ZAJĘĆ

WSTĘP
1. Podanie tematu i celów zajęć.
2. Nauczyciel prosi uczniów o odpowiedź na pytania poprzez podniesienie „łapki”:
- Kto z Was oglądał film w kinie?
- Kto z Was oglądał spektakl w teatrze?
- Kto z was oglądał balet w teatrze?
ROZWINIĘCIE
1. Zapoznanie uczniów z biografią sławnego kompozytora Piotra Czajkowskiego.
2. Objaśnienie uczniom terminu: balet i jaką korzyść przyniósł Czajkowskiemu.
3. Przedstawienie ogólnych informacji o balecie „Jezioro łabędzie”.
4. Przegląd zdjęć Teatru Bolszoj w Moskwie i Teatru Maryjskiego w Petersburgu, gdzie było wystawiane „Jezioro łabędzie”.
5. Zapoznanie z postaciami występującymi w balecie.
6. Przedstawienie treści baletu: IV akty.
7. Wspólne oglądanie spektaklu Jezioro Łabędzie pod kierownictwem HASANA USMANOVA z udziałem solistów Teatru Bolszoj (Moskwa) i Teatru Maryjskiego (Petersburg).
8. Wspólne oglądanie drugiej wersji spektaklu prezentowanego przez Royal Russian Ballet w Suwałkach.
9. Dyskusja na temat dwóch obejrzanych spektakli.

PODSUMOWANIE
1. Wykonanie dwóch zadań na platformie edukacyjnej epodręczniki:

1) Utwórz dwa zbiory z tytułami dzieł Piotra Czajkowskiego, w jednym umieść tytuły baletów, w drugim tytuły oper.
2) Wskaż wszystkie poprawne odpowiedzi dotyczące baletu.

PRACA DLA CHĘTNYCH
Podanie uczniom strony internetowej do pełnej wersji baletu „Jezioro łabędzie”, które będą mogli obejrzeć w domu (w dowolnym czasie).
(https://www.youtube.com/watch?v=9rJoB7y6Ncs).

EWALUACJA ZAJĘĆ
Uczniowie otrzymują ankietę utworzoną w programie FORMS, w której są dwa pytania:
1) Czy taka forma zajęć była dla Ciebie interesująca?
TAK
NIE
NIE WIEM
2) Czy uczestniczyłbyś/ uczestniczyłabyś w podobnych zajęciach?
TAK
NIE
NIE WIEM

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.