X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44307
Przesłano:
Dział: Języki obce

Playing with colours. Zabawa kolorami

TEMAT: PLAYING WITH COLOURS. (ZABAWA KOLORAMI)

Cele ogólne:
* poznanie nazw podstawowych kolorów

Cele szczegółowe:
*Uczeń :
- rozumie nazwy kolorów,
- potrafi prawidłowo wymówić nazwy kolorów,
- potrafi określić kolor danego przedmiotu,

Formy pracy:
*zbiorowa
*indywidualna

Metody pracy:
*wizualne (kolorowe plansze)
*audytywne (rymowanka)
*czynnościowe (wykonywanie poleceń, wykonywanie zadań, nazwy kolorów)

Środki dydaktyczne:
*Kolorowe plansze
*Karty pracy –motyle
*Nagrania z muzyką
*Kredki

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Część wstępna zajęć
- Powitanie. Nauczyciel wita się z uczestnikami słowami Hello!
- Rozgrzewka językowa –przedstawiamysię. Nauczyciel przedstawia się słowami – I am Olga, a następnie zadaje wszystkim pytanie „What’s your name”? Uczestnicyodpowiadają: I am .........(podają swoje imię).

2. Część zasadnicza zajęć
- Zabawa „What colour is it?”: Nauczyciel wprowadza wszystkich w tematykę zajęć za pomocą kolorowych piłeczek pokazując je i wypowiadając nazwy kolorów. Wszyscypowtarzają za nauczycielem. W dalszej części każdaosoba otrzymuje kolorową piłeczkę. Nauczyciel wypowiada poznane kolory, a zadaniem dzieci jest podniesienie do górypiłeczki z właściwym kolorem.

- Zabawa „What colour is missing”: Nauczycielprosiwszystkiedzieci o zamknięcie oczu, poleceniem – close your eyes, ichowajeden z wcześniej poznanych kolorów. Następnie zadaniem dzieci jest odgadnięcie jakiego koloru brakuje i podanie jego angielskiej nazwy.

- Nauka wierszyka „Colorus”: Nauczycielmówiwierszyk, a następnie prosi wszystkich, żeby powtarzali za nim, jednocześnie pokazując wymienione w wierszyku kolory.

„Red and yellow,
green, and blue,
I love colours,
How about you?”

- Zabawa „Cards”: wszyscysiedzą w kręgu. Nauczyciel rozdaje karteczki z kolorami. Następnie włącza muzykę, w tym czasie dzieci podają sobie wcześniej rozdane karteczki. Gdy ucichnie muzyka dzieci przestają podawać sobie karteczki. Nauczyciel wypowiada dwa z wcześniej poznanych kolorów. Osoby, któretrzymają karteczki z wypowiedzianymi kolorami muszą wstać.

3. Część końcowa zajęć
- Zabawa „Pretty butterflies”: Nauczycielrozdajewszystkimkartypracy. Uczestnicykolorują motyle, wykorzystując wcześniej poznane nazwy kolorów. Po wykonaniu zadania każdy uczestnik opowiada jakie kolory ma jego motyl.

- Pożegnanie. Wszyscy żegnają się słowami Bye!Bye!

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.