X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 41612
Przesłano:

Okrąg i koło. Scenariusz lekcji

KONSPEKT LEKCJI MATEMATYKI

TEMAT LEKCJI: Okrąg i koło
DZIAŁ PROGRAMOWY: Figury geometryczne
POZIOM NAUCZANIA: Szkoła podstawowa, klasa IV
NAZWISKO OSOBY PROWADZĄCEJ: Kisiel Sylwia
DATA: 28.02.2018
CZAS: 45minut
CELE LEKCJI:
• OGÓLNE:
o znajomość różnicy między kołem a okręgiem
o znajomość pojęć promień, średnica, cięciwa

• OPERACYJNE:
o uczeń potrafi odróżnić koło od okręgu,
o uczeń potrafi wskazać przedmioty kształtem przypominające okrąg lub koło,
o uczeń potrafi wskazać promień, średnicę i cięciwę okręgu i koła,
o uczeń potrafi narysować okrąg i koło.

TREŚCI REALIZOWANE Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ:
o wskazuje na rysunku, a także rysuje cięciwę, średnicę, promień koła i okręgu
PRZEWIDYWANE OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW:
o zainteresowanie matematyką,
o zwiększenie poczucia spełnienia i satysfakcji z dokonanych osiągnięć,
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: kartki z zadaniami, komputer, projektor
METODY PRACY: pogadanka, pokaz, wykład
FORMY PRACY: praca indywidualna, praca z całą klasą
TYP LEKCJI: lekcja wprowadzająca

PRZEBIEG LEKCJI

1. Przywitanie uczniów. Sprawdzenie obecności, usadzenie uczniów przy komputerach.
2. Aby dowiedzieć się co będzie dzisiejszym tematem lekcji uczniowie muszą rozwiązać dwie krzyżówki.
3. Uczniowie piszą temat, nauczyciel przedstawia cele lekcji.
4. Uczniowie otwierają plik „Pajacyk”, wykonują zadanie zgodnie z poleceniem.
5. Nauczyciel podejmuje dyskusję na temat figur, których nie muszą pokolorować w zadaniu. Wyjaśnia uczniom różnicę między tymi figurami i podaje ich nazwy (okrąg i koło).
6. Uczniowie podają przykłady przedmiotów, które kształtem przypominają koło i okrąg.
7. Nauczyciel wyjaśnia uczniom sposób rysowania okręgu. Każdy uczeń w zeszycie wykonuje rysunek koła i okręgu.
8. Uczniowie otwierają plik „Wyspa”, wykonują zadanie zgodnie z poleceniem.
9. Nauczyciel podaje nazwy na poszczególne odcinki narysowane przez uczniów (promień, średnica, cięciwa)
10. Uczniowie oglądają prezentację ze strony scholapis.pl, wykonują poszczególne ćwiczenia. Przepisują do zeszytu definicję koła i okręgu. Nauczyciel podaje uczniom definicję promienia, cięciwy i średnicy.
11. Zadanie podsumowujące (nauczyciel rozdaje uczniom do wklejenia do zeszytu treści zadania wraz z rysunkiem.
12. Zadanie pracy domowej (ćw.1, 2 str.31)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.