X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 41429
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Santa Claus

Cele ogólne:
Wspieranie rozwoju mechanizmów uczenia się dziecka (zadania przedszkola 15.)
tworzenie sytuacji edukacyjnych sprzyjających budowaniu zainteresowania dziecka językiem obcym nowożytnymi i chęci poznania innych kultur (17)

Przewidywane osiągnięcia:

Dziecko zna nazwy angielskie: Santa Claus, a hat, a beard, pants, a coat, boots.
Dziecko chętnie śpiewa i uczestniczy w grach.
Dziecko układa puzzle.

Metody pracy:
Naturalna, audiowizualna, gry i zabawy językowe, TPR.
Formy  organizacji:
praca z całą grupą
praca indywidualna
Środki dydaktyczne:
laptop, tekst piosenki, za laminowane fragmenty tworzące wspólny obrazek św. Mikołaja, pudełko „Głodny Mikołaj” oraz małe obrazki z nazwami świątecznych prezentów.

Przebieg zajęć:

1. Po przywitaniu się z maskotką Mikołaja tworzymy na dywanie wspólnie duży wizerunek Mikołaja złożony z kilku części: a hat, a head, a beard, a coat, boots, pants.
2. Krótka informacja nauczyciela o tradycji Św. Mikołaja w Anglii.
3. Nauka piosenki „He has a red red coat” wg instrukcji: każde dziecko podaje jedno zdanie na temat tego, co Mikołaj ma: „He has...”
4. „Głodny Mikołaj” - zabawka/pudełko połykające wymieniane przez nauczyciela obrazki związane ze świątecznymi prezentami, które dzieci znają/umieją nazwać w języku angielski.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.